Skocz do zawartości

Dziwne odgłosy w trakcie jazdy E83 2,0 2005


keddex

Rekomendowane odpowiedzi

Łożysko wymieniłem ponieważ huczenie jest wyraznie z prawej strony , z doświadczenia z mechaniką takie sytuacje się zdażają ( huczenie w przedziale prędkości) więc czegoś trzeba było się zaczepić ( łożysko wymieniłem osobiście zreszta to najtańsza rzecz do wymiany - łożysko 150 ) inne rzeczy posprawdzane osobiście, obserwuję zachowanie....mam gwarancję roczną na podzespoły ale zgłoszę dopiero po wakacjach bo auto jest mi teraz potrzebne na wyjazd - musze jednak obserwowac żeby dobrze przekazac co mu dolega ....kowale mechanicy niestety w większości przypadków nie stają na wysokości zadania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej,

 

Odłączyłem wtyczkę od reduktora i buczenie ustało także sprawa wydaje się prosta. We Wrocławiu nie ma mocnych na to, a przynajmniej jeszcze nie znalazłem odważnego. Polecono mi za to warsztat w Częstochowie na ul. Dmowskiego - ATS (http://www.xdrive-service.pl/). Uwaga, mają fatalną stronę internetową. Czy ktoś już robił u nich reduktor? Warto jechać 200km w jedną stronę?

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz od Papika :cool2:

ja miałem 260km w jedną stronę i nocowałem w W-awie ale skrzynka smiga aż miło :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, do Wawki to trochę za daleko (350 km w jedną stronę). Żebym miał jeszcze coś do załatwienia tam, ale nie mam i nie zanosi się na nic.

Co z tą Częstochową, robił ktoś tam reduktor? Wrocławski BMW Expert poleca to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moje ma identyczne objawy ( x3.2005, przeb.220. manual.).Zaczynam szukać przyczyny. Rozpoczne od zmiany oleju. Na forum nie znalazłem rozwiązania .

Chętnie bym zapłacił kase, komus na forum za rozwiązanie problemu, jeśli miał podobne kłopoty z buczeniem i znalazł rozwiązanie.Proszę kontakt na prywa.

Jeśli wolno doradzić, to olej tylko oryginalny. Kosztuje ok 100 zł i radzę zamienników, ja po wymianie oleju na zamienny dedykowany miałem gorzej zaraz dałem oryginalny i jest ok, narazie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej org do skrzynki kosztuje okolo 150zl zaden wydatek a spokój na dlugo.

Na temat oleju do skrzynki rozdzielczej na tym i nie tylko forum sporo napisano.

Wielu wierzy w cudowne własciwości oleju z logo BMW za ~150 zł a faktycznie ten sam olej mozna kupic za ok.40 zł/l

Wczesniej lany był do skrzynki transmax z i nie było zadnej róznicy.

Jak ktos chce to niech leje olej do skrzynki za 150 zl ale dokladnie takie same własciwości i zalety ma wiele innych olejów bez znaczka BMW na opakowaniu ale za ok.1/5 ceny.

A kiedy skrzynka kończy swój żywot to jakimkolwiek zostanie zalana olejem-nic to nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Sprawa buczenia z tyłu z prawej strony ( o której psałem kilka miesięcy wczesniej) rozwiązana.......we wrzesniu rozleciało sie koło dwumasowe ( nie było żadnych objawów -wibracji, dzwięków - szybki start ze skrzyzowania i wibracje oraz po wcisnięciu pedału sprzegła do końca waliło sprzegło ) a więc wymiana i jest od 3 miesięcy spokój natomiast szuranie przy hamowaniu z tyłu powodowały twarde klocki boscha ( praktycznie nowe - z takimi kupiłem ) wymieniłem na nowe ferodo i po przejechaniu paruset km hamulec nie szoruje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam kolegów w moim Bmw X3 e83 2.0d takie same objawy szum z tyłu auta na 4 biegu delikatnie na 5 głośno skrzynka rozdzielacza robiona pół roku temu teraz byłem jeszcze na sprawdzeniu bo jest jeszcze na gwarancji i wszystko ok.Co najdziwniejsze dołączając wtyczkę jakby efekt szumu nikł wszystkie warsztaty w których byłem podejrzewają dwumase czy ktoś jeszcze rozwiązał ten problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, problem dotyczy również mnie, zwłaszcza na 4 biegu w pewnym zakresie obrotów dziwny niezidentyfikowany hałas (cykliczny basowy), dodam że auto jest po wymianie przedniego dyfra i regeneracji skrzynki rozdzielczej, wykluczam również opony. Jakieś sugestie ?

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też walczę z buczeniem w BMW X3 2.0D 2005. Buczenie dochodzi z okolicy filtra powietrza i jest słyszalne przy "podgazowaniu" na postoju jak również podczas jazdy do ok. 2000obr/min. Wymienione poduszki silnika, filtr powietrza, odma, uszczelniona puszka filtra powietrza i doprowadzenie powietrza do filtra.

Rozwiązał ktoś z Was ten problem bo czytam, że dużo użytkowników X3 ma ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.