Skocz do zawartości

330d wymiana kolektora ssącego


jceel

Rekomendowane odpowiedzi

jestem w trakcie szukania/zakupu 330d 204KM. jak wiadomo ten silnik posiada już klapki w kolektorze ssącym. nie chcę wycinać klapek, a chciałbym móc spać spokojnie.

 

1) czy to prawda, że nowy kolektor ssący to koszt jedynie ok. 1500zł w ASO? -> tak

2) czy to prawda, że do M57TU są nowsze wersje kolektora (od zdaje się 2005 roku), z wzmocnionymi klapkami? jaki on może mieć numer części?

2a) czy pasuje kolektor o numerze 11617800585 od E90 330d M57TU2, E60 535d M57TU, itd?

2b) jaka jest ogólnie różnica między kolektorem 11617800580 a 11617800585?

3) mogę po prostu wymienić kolektor i uszczelki na nowszą wersję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego jceel.

Ja właśnie wymieniłem u siebie kolektor ssący, nie chciałem nic wyrzucać kombinować więc zakupiłem nowy kolektor i koszt to 1680 złotych jest troszku ale teraz mam pewność że żadna klapka nie odfrunie, co do kolektorów z E90 to myslę że to jest to samo co kolektory które były montowane wcześniej, ja mam u siebie Euro 4 więc mam sterowanie klapkami elektryczne były też silniki 204KM z normą spalin Euro 3 i w nich sterowanie klapkami było na podciśnienie o ile dobrze pamiętam po 2004 auta wychodziły już z normą spalin Euro 4. Możesz wymienić kolektor na wersję taką jaką będziesz miał i nic nie kombinuj z kolektorami z nowszych E90 bo jeśli okaże się że kupisz autko z normą spalin Euro 3 to będzesz miał sterowanie na podciśnienie a nowsze kolektory są sterowane elektrycznie i będzie mały problemik ale to też można ominąć bo jeśli dobrze pamiętam to można odkręcić siłownik podciśnieniowy i przykręcić zamiast siłownika elektrycznego, jeśli będziesz miał pytania to na spociku 22 maja mogę ci coś bardziej opowiedzieć coś niecoś. Pozdro Mario.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że gdybym miał do wyboru wydać 1700 zł na nowy kolektor a wywalić klapki prawie zerowym kosztem ( dla niewprawionego 2 godziny pracy z czyszczeniem EGR, no może trochę więcej zachodu przy czyszczeniu kolektora) to nie ma mowy żebym wywalił te pieniądze w błoto. Bo efekt prac jest taki sam a kasa w kieszeni :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że gdybym miał do wyboru wydać 1700 zł na nowy kolektor a wywalić klapki prawie zerowym kosztem ( dla niewprawionego 2 godziny pracy z czyszczeniem EGR, no może trochę więcej zachodu przy czyszczeniu kolektora) to nie ma mowy żebym wywalił te pieniądze w błoto. Bo efekt prac jest taki sam a kasa w kieszeni :D.

Ja kolektor wymieniłem bo jeśli inżynierowie z Bmw wymyślili te klapki to czemuś muszą służyć a chciałem spać spokojnie że mam nowy kolektor z którego klapka się nie urwie, ja nie namawiam nikogo do wymiany ani wyrzucania klapek to jest każdego indywidualna sprawa co zrobi i tyle w tym temacie, zresztą kolega jceel będzie na spociku to się konkretnie poruszy temacik.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym taki pewien nie był że możesz kolego spać spokojnie. Klapki urywały się również w nowszych rocznikach włącznie z nowszym typem klapek. Moje zdanie jest takie, że dopóki te klapki siedzą w kolektorze nie ma pewności że się któraś nie urwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym taki pewien nie był że możesz kolego spać spokojnie. Klapki urywały się również w nowszych rocznikach włącznie z nowszym typem klapek. Moje zdanie jest takie, że dopóki te klapki siedzą w kolektorze nie ma pewności że się któraś nie urwie.

 

przy czym jest wielokrotnie mniej prawdopodobne, że urwą się w całkiem nowym kolektorze dolotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylacze sie do tematu , ostatnio wymienilem kolektor u siebie a mam wersje 184km , kolektor kupilem na allegro gdzie sprzedajacy twierdzil ze kolektor jest od tej wlasnie serii a jak wiemy w 184km nie bylo klapek ... Kolektor dostalem elegancko w paczce , otwieram a tam klapki w srodku ;/ no nic postanowilem je wyciac i zaslepic miejsce po klapkach wkretami tak jak to gdzies na forum widzialem , ale wiem ze sa toczone na wymiar zaslepki , Czy mozna jes dostac w PL ?? W uk kosztuja 100Ł :mad2: a tyle to ja zaplacilem za kolektor ...

" Ucz sie pracuj ciezko dnia kazdego

trening czyni mistrzem duzo w tym dobrego

pierwszy krok to poczatek by osiagnac szczyty

dzialaj swiadomie przestan na farta liczyc ... " HG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz moze jeszcze linka ?? Ostatnio gdy szukalem kolaktora wlasnie napotkalem sie na zaslepki ktore kosztowaly 100 funtow za 6 sztuk ... :mad2:

" Ucz sie pracuj ciezko dnia kazdego

trening czyni mistrzem duzo w tym dobrego

pierwszy krok to poczatek by osiagnac szczyty

dzialaj swiadomie przestan na farta liczyc ... " HG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ma może ktoś namiar lub link na te zaślepki ?? nie mogę znaleźć tego na allegro

 

zbliża mi się przegląd buni i chce wywalić te klapki

 

Napisz do krzysiek80r on mial na sprzedanie .

" Ucz sie pracuj ciezko dnia kazdego

trening czyni mistrzem duzo w tym dobrego

pierwszy krok to poczatek by osiagnac szczyty

dzialaj swiadomie przestan na farta liczyc ... " HG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Panowie,

odgrzeje kotleta.

Jako, że lubię mieć porządnie utrzymane auto, kupuję raczej części markowane z drogim logo BMW, więc i z kolektorem miało być podobnie.

Żeby rozwiać wątpliwości:

silniki 184KM mają klapki ale tylko z skrzynia aut. Silniki 204KM mają klapki z każdą skrzynia.

Nie jest to wiedzą tejemna- gdzie są a gdzie ich nie ma. Wystarczy sprawdzić w katalogu części, dostępnym on-line www.realoem.com

Po roku 2004 klapki zostały poprawione, zwiększono srednice oski oraz korka na którym siedzą w kolektorze...

Osobiście uważam że pęka mocowanie samej klapki do oski ( walka), czyli mikro śrubka na karbie między trzpniem a łbem.

Wracając do mojego przypadku. Planowałem wyjąć klapki, sprawdzić jak jest bez , a po tygodniu kupić kolektor z klapkami ( Nowy Aso) jeżeli bedziie różnica na minus.

Kolektora nowego zdecydowanie nie kupię! Przy okazji tej naprawy, wyczyscilem Egr, kolektor i wymieniłem filtr odmy. Może to kompensuje stratę osiągów wynikającą z usunięcia klapek. Ale różnicy w osiągach nie ma w ogóle! Praca silnika wzorcowa.

Moje BMW 330d M57 184KM. Przebieg 230tkm. Kolektor miał Max do 0 .1mm nagaru ( dość wilgotnego), podobnie EGR. Klapki w nagarze, ale miejscami z widoczną stał. Wałek sztywny, srobki mocujące blaszki ok. Pytanie tylko co siedzi w środku w tym metalu. Ile zamknięć to jeszcze wytrzyma- ja wolę nie sprawdzać:)

 

Pozdrawiam.

Aleksander Malanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podaję Ci linka gdzie się doszukasz co chcesz http://www.realoem.com/bmw/select.do?vin=WE22966

Tylko wpisz swój nr VIN

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.