Skocz do zawartości

OBC e34 a zegarek analogowy


rafike34

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam BMW e34 2.0 M50 24V 150KM 1992r.Klimatyzacja 2x szyby poduszka . Mam standardowy wskazówkowy zegarek. Chciał bym założyć sobie OBC najlepiej ten Największy. Powiem tak. Posiadam manetkę kierunków z przyciskiem. Tzn. nie założoną (osobno) posiadam też osobno gong, Ostatnio zaglądałem tam gdzie powinien się znajdować gong i w okolicy znalazłem wtyczkę (tą szerszą) chyba do gonga nie była nigdzie podłączona wisi sobie. Podłączyłem gonga ale nic nie pika. powiedzcie mi co musze zrobić / sprawdzić do tego obc. Czy licznik ma wyświetlacz od komend? czy nie? ile kabli powinno dochodzić do tego "obc" (mojego zegarka) czy OBC posiada jakiś swój "komputerek" ? jak to sprawdzić:) z góry dzięki za odp. i proszę o wyrozumialość : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do M50B20 podejdzie OBC z końcówką 149 - kupić w dobrej kasie jest prawdzie nie możliwe, ceny od 150 zł do i 300 zł, mój udało mi sie wyrwać za 75 z wysyłką :mrgreen:

 

wyciągnij ten zegarek i sprawdź jaką masz wiązkę - do pełnego OBC musisz mieć 26 kabli. jak bedziesz miał 26 to szukaj obc z taką końcówką, jak mniej to jedynie możesz małe obc dać

http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem małe OBC z termometrem i zegarkiem cyfrowym, założyłem bez problemu duże OBC z końcówką 149 (M50B20) - miałem dużą wiązkę. Szukałem bardzo długo i trochę przepłaciłem ale jest w stanie jak nowe i wszystko działa idealnie.

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że u siebie dwa tygodnie temu przerabiałem temat - M50B25 - miałem BC (zegarek, termometr, data) Za 65 zł z przesyłką kupiłem pełne OBC z manetką ( śmieszna cena, no nie? ) z końcówką 055, miałem pełną wiązkę, wystarczyło wyciąć tylną ściankę żeby OBC weszło, doprowadzić napięcie na 17 pin i wszystko działa :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.