Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze? Nie chce mi sie wszystkiego wypisywac. Same czesci po uwzgledniuniu rabatu wyjda 6kola. Do tego dojda nowki opony primacy hp, ringi, tylne lampy, blotnik, maska, zderzak, lakiernik, radio alpine, glosniki, uszczelki, swiece, cewki, wiskoza, laczniki stab, wahacze, tarcze, klocki, czujniki, piasty, lozyska, alusy do odnowienia, zmiana oleju kolejna sie szykuje. Ja juz to obliczalem i na pewno nie zmieszcze sie w 10k. Chcialem jeszcze wygluszyc dodatkowo i sprawdzic skrzynie, bo czasami czuc jak zmienia biegi. Autko nie jest w fatalnym stanie, ale wymieniam zapobiegawczo.

 

Wiesz, oczywiście każdy chce mieć w jak najlepszym stanie ukochane BMW i tak dalej, sam taki jestem, ale trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że to tylko samochód. Któregoś dnia wjedzie Ci facet dostawczakiem w bok, albo w tył i będziesz miał kupę drogiego złomu.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szkoda jechać po nią aż tyle. Przebieg między bajki włożyć, na kierownicy plaku tona :-D a i spasowanie listwy jakieś dziwne.. Ja bym nie jechał, a Ty zrobisz jak chcesz
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pal licho tę klapkę. Auto za tanie jak na wyposażenie. Co prawda welur nieco obniża jego wartość, ale w tej kwocie nie kupisz tak dobrze wyposażonej wersji - jeżeli ofc jest zadbana. Tutaj masz spore wyposażenie, ładnie wygląda i tani - te słowa w przypadku BMW nie idą w parze. Coś tu śmierdzi :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bogate wyposażenie" gdzie ono jest? To,że ktoś wsadził kilka gratów z polifta i ma grzane fotele welurowe? Gość chce za to cudo 12 tysi z opłatami a za to jak poszukasz to możesz trafić krajowe 520 nawet od pierwszego właściciela - żadna okazja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też nie rozumie tego bogatego wyposażenia... Fotele nie dość ze welur to najbrzydszy i najgorszej jakości jaki był w e39 sam taki miałem. Plus za lampy o ile są ładne i sprawne (regulatory) reszta to standard co praktycznie w każdej e39 jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ja nie mam ani tempomatu, ani wielofunkcyjnej kiery, ani grzania foteli i dałem więcej niż za to świecące cudo tzn., że coś śmiedzi. Być może ja dałem ciała. Oczywiście można się czepiać co do wyposażenia, ale to szukanie dziury w całym. Dla mnie to i tak dobre wyposażenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że zdarzają się sztuki "Bida Edition" to ta nie jest źle wyposażona :) Żeby zobaczyć co jej dolega (a wg. mnie dolega) trzeba się kopsnąć 300 km. Jak dla mnie słaba wycieczka jak dla "trupa" i nie jadę nigdy oglądać wozu dalej niż 150 km. W ogóle co do zdjęć to trzeba brać na nie poprawkę, bo wujek Photoshop czuwa ;)
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja perła będzie szła na sprzedaż bardzo możliwe, jak ktoś zainteresowany to chętnie odpowiem. W auto trzeba włożyć 1500 na "dzień dobry", bo była stłuczka przodem o niski murek. Chłodnice, zderzak itp.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena "prywatna" będzie inna w DE niż export :) W PL można kupić dobre auto podobnie jak w innych krajach. Niemcy nie trzymają wozów w garażu i jeżdżą więcej niż my.Są też różni ludzie i nie wszyscy oszczędzają auta i serwisują w ASO .Takie cuda są tylko w Polsce - sprowadzone i z pełną książką serwisową :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda są tylko w Polsce - sprowadzone i z pełną książką serwisową :)

 

Mało tego :D zdarzają się książki serwisowe z pieczątkami ASO Bmw z miast, gdzie nigdy nie było warsztatu tej firmy :D

E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, to teraz zacząłem się niepokoić :D może się okazać, że to co biorę za niemieckie badanie techniczne z 2012 r. to paragon z "Tesco" :mrgreen:
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Powiem tak. Do czwartku jeździłem E39 523i rok 1997 w benzynce i kupiłem je od "kolegi" który zachwalał co to auto nie jest, że nie jest kręcone, ani bite. To było 7 lat temu. Zapłaciłem za nie kupę siana. W trakcie użytkowania okazało się że tylna ćwiara była wspawana, ława pęknięta po czym spawana, wachacze popękane i przekręcony licznik o 130 tysi itp, itd. Nie wierze w uczciwość handlarzy samochodów. Mają na tym zarobek bo biorą bite i robią z nich "cuda" wtedy na tym zarabiają, więc nie ma się co łudzić że handlarz sprowadzi dobre auto za małe pieniądze. Może i się to zdarza, ale to są perełki tzw. okazję, za które handlarz i tak przywali z ceną. Osobiście sam znalazłem auto teraz u Niemców i kupiłem. BMW E39 (innego poprostu nie chce) 530D (tym razem) 2003 rok z przebiegiem 201.000 z groszem. Wszystkie papiery DEKR czy jak tam się nazywa, TUV itp potwierdzają przebieg. Oczywiście auto zakupione w serwisie, które niemiec pozostawił w rozliczeniu za nówkę. Niestety cena kosmos bo prawie 20.000 plus opłaty (cło 18,6%, podatek, recykling, tłumaczenie papierów, ubezpieczenie, przegląd) więc trzeba doliczyć 5000 zł. Więc patrząc na swoje doświadczenie nie ma szans kupić dobrego auta w niskiej cenie w Niemczech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.