Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy jeden dobry :-D jak zapakujesz za dużo doradców to przepał będzie :-D a co do poduszek to często pada mata, ale da się to oszukać, we wszystkich beemkach to miałem...
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro już tak przy tych poduszkach jesteśmy to czy da się wyłączyć poduszkę w e39 jak np. wieziemy dziecko w foteliku.

 

I na co jeszcze szczególnego zwracać uwagę przy sprawdzaniu auta. Dwumasa już mniej więcej wyjaśniona, sprzęgło w sumie wiem co i jak, blacharka i spasowania wiadomo. Co jeszcze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djengów :) planuję maks do 20000.

Mam nadzieję że coś sensownego w tej kwocie się znajdzie.

 

Co do silników to po prostu wezmę to co będzie (czytać co się trafi w dobrym stanie).

 

Mocy nie potrzebuję jakoś super dużo bo autko będzie eksploatowane głównie w mieście. Tu ważniejsze spalanie :) - ale nie najważniejsze.

 

Są jakieś sposoby sprawdzenia sprzęgła w czasie oględzin?

Jak już pisałem jest troszkę czasu więc pomęczę Was troszkę pytaniami :)

 

Pozdrawiam

 

W tej kwocie to już w Niemczech możesz wybierać w unfallfrei'ach (bezwypadek) z rąk prywatnych do czego bym się skłaniał --> http://mobile.de

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A w tej kwocie da radę znaleźć w Niemczech E39 ale benzyna 528 lub 530 ? Czy trzeba szykować więcej ? Interesuje mnie sedan, rocznik 2002 lub 03, manual, M pakiet najlepiej.

 

W tych rocznikach to 525 albo 530, 528 skończył się z liftem. W tej kasie pewnie da radę coś znaleźć, ale dodatkowo zapłacisz za m-paka i jeszcze opłaty - chyba z 18% akcyzy + inne pierdoły.

 

Szukaj, może coś znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miliard razy wolę egzemplarze z tamtego rynku niż u nas. Plus o wiele większy wybór.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djengów :) planuję maks do 20000.

Mam nadzieję że coś sensownego w tej kwocie się znajdzie.

 

Co do silników to po prostu wezmę to co będzie (czytać co się trafi w dobrym stanie).

 

Mocy nie potrzebuję jakoś super dużo bo autko będzie eksploatowane głównie w mieście. Tu ważniejsze spalanie :) - ale nie najważniejsze.

 

Są jakieś sposoby sprawdzenia sprzęgła w czasie oględzin?

Jak już pisałem jest troszkę czasu więc pomęczę Was troszkę pytaniami :)

 

Pozdrawiam

 

W tej kwocie to już w Niemczech możesz wybierać w unfallfrei'ach (bezwypadek) z rąk prywatnych do czego bym się skłaniał --> http://mobile.de

 

Kurcze z Niemca jestem noga i nawet nie potrafię się znaleźć żeby coś wyszukać :(

 

Edyta:

A tak z ciekawości wierzyć raportom na autocentrum dotyczącym spalania tych diesli. Czy faktycznie można nimi dość nisko zjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330D miasto manual dynamicznie ( pedal czesto w podlodze) 8 litrow w zime teraz w lato 7

trasa do 120 jakies 5.5 litra na zimowkach raz jechalem do wisly z ojcem a on jedzie delikatnie i max stowka to pokazalo 4,3 litra a po 160km wskaznik ledwie dygnal w dol od pelnego baku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330D miasto manual dynamicznie ( pedal czesto w podlodze) 8 litrow w zime teraz w lato 7

trasa do 120 jakies 5.5 litra na zimowkach raz jechalem do wisly z ojcem a on jedzie delikatnie i max stowka to pokazalo 4,3 litra a po 160km wskaznik ledwie dygnal w dol od pelnego baku..

 

 

ja raz na trasie skasowalem i sie toczylem 90 km/h to mi pokazalo 4.0 ;p

 

ale tak realnie na trasie to jakies 6-7 miasto 8-9.

Moje BMW e39 530d

http://e-fotek.pl/images/30091622802443619386.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530d w automacie, turing spalał mi 9.5 po mieście z tym, że ja go prawie nie gasiłem. Na trasie najmniej 5 litrów, ale to jazda ekonomiczna. Na trasie do Lublina, gdzie 180 nie schodziło z blatu wyszło 8.1
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530d w automacie, turing spalał mi 9.5 po mieście z tym, że ja go prawie nie gasiłem. Na trasie najmniej 5 litrów, ale to jazda ekonomiczna. Na trasie do Lublina, gdzie 180 nie schodziło z blatu wyszło 8.1

 

no to jest super :)

 

160-170 bez hamowania i 7.5 :D

Moje BMW e39 530d

http://e-fotek.pl/images/30091622802443619386.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pusto to może. Jak lecę do PL albo z powrotem to mniej więcej całą drogę 160-180 no i mniej jak 8,5l to się nie da przy takich prędkościach nawet jak jedziesz tylko we dwie osoby i z większym bagażem. Przy prędkościach rzędu 200-240km/h to pokazuje między 12 a 14l :twisted: W mieście dycha, inaczej nie chce być.

Natomiast faktycznie jak się kompa wyzeruje przy prędkości 80km/h (dozwolone w NL na normalnych drogach)i jedzie się tak na tempomacie, to na odcinku ok 70km pokazało mi 4,7l :8)

100km/h na tempomacie (Amsterdam - Haga, ok 80km autostradą) 6l, nie więcej.

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba nigdy nie zrozumiem, dlaczego ludzie tuż przed zakupem specjalnie instalację gazową montuja, często takie ogłoszenia widzę?

Instalacja gazowa założona 10-2014 r. - przejechała zaledwie 1200km

 

Czy może zainstalowali wcześniej a przed zakupem legalizują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ktos musi sprzedac ze wzgledow finansowych :D

albo jakis bubel jest w aucie bo normalny nikt nie zaklada gazu 10-2014 by 2 miesiace potem sprzedac auto,

ja osobiscie wolalem mniejszy przeieg i rocznik dlatego wzielem mniejszy silnik - wszystkp wyglada cacy

natomiast na ten fotel z fotki to bym nie chcial juz nawet chetnie siadac... :P

ale kazdy musi sam wiedziec

auto kupic nie problem ale utrzymac je w dobrym stanie przez lata to jest wyzwanie finansowe !

trzeba o tym pamietac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
albo jakis bubel jest w aucie bo normalny nikt nie zaklada gazu 10-2014 by 2 miesiace potem sprzedac auto,

I tak i nie.

Przeważnie instalacje są kiepskie i nie grzeszą jakością montażu-ma być tanio.

Właśnie że zakłada. Myślisz, że jest prosto sprzedać samochód z pojemnością powyżej 2 litrów o V8 już nie wspomnę? Ludzie nie chcą dużych silników i to samych benzyn bo raczej nie są potentatami naftowymi, a mało kogo stać karmić auto w ilości 20 litrów/100.

A tak ma za nieduże pieniądze stare bo stare ale mocne auto i koszty paliwa są takie jak do auta kompaktowego.

LPG to taki chwyt marketingowy handlarzy-szybciej sprzeda auto i to dużo szybciej i nie musi się bujać z rupieciem.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.