Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=132 Vampir wtedy był po innym nickiem

Te tematy były świetne :D

Aswqa-powiadasz :mrgreen:

 

PS.Czy ktoś widział naszego Adasia bo stęskniłem się :mrgreen:

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie będziesz brał kredytu na części? :duh:

Ja już dawno mówie, że ten cały Vampire powinien dostać po ryju, za to jak ciśnie wszystkim po kieszeniach. Jak czytam jego posty to wydaje mi sie, że mam doczynienia z rolnikiem, który w swoim własnym świecie w garażu obok Ursusa trzyma swoje X5!

 

Nie, na zdrowiu podupadlem, a kredyt na leki, lekarzy bo sa wazniejsze niz samochod.

Twoja druga wypowiedz zostawie bez komentarza.

 

 

A ja liczyłem że może skomentujesz? Człowieku ty sie zastanów co wypisujesz!! W ostatniej Twojej wypowiedzi o E38 dałem Ci do zrozumienia, że jesteś MEGA BURAKIEM i nie masz żadnej wiedzy i dziwie się, że jeszcze nie dostałeś BANA na forum!!!

 

Twoje wypowiedzi tylko obrażają forumowiczów nie wnoszą nic do danego auta a tylko pie.r.dolisz, że Ty byś E38 nie kupił bo to za duże auto na polskie drogi. Co to w ogóle za tekst :duh: Mi się wydaje, że Ty w ogóle prawa jazdy nie masz. Poza tym dajesz innym do zrozumienia że są BIEDAKAMI.

Jak nie pamietasz odświeze Ci pamięć viewtopic.php?f=44&t=210062

 

Wszystkie samochody które tu wrzucają to dla Ciebie szroty, dla mnie zostań przy tej Corsie czy przy ty Accordzie który PONOĆ masz Ty lub Twój Ojciec.

 

Nie trawie chamów i prostaków więc moje zdanie w kwestii dania Ci po ryju się nie zmieni - bo niestety tylko taka metoda daje 100% pewność, że prostactwo się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega na aukcji napisał ze srednie spalanie to ok 14 l/100 przy silniku 2,8, wiec niech mi ktoś powie ile pali jego e39 520 przy normalnej jeździe 100-110 bez rzadnych szalenstw oczywiscie ile gazu?

 

A to wystawione bmw to nawet blisko mnie bo w Poznaniu jakies 150 km ode mnie.

Tylko nie hetujcie mnie za takie pytania nie każdy chce miec bmw żeby zawijać asfalt i dawac spaliny do wąchania innym.

Edytowane przez blaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie 520i a 528i to będzie 10-12 a benzyna od tych wartości diesla 9,5-11,5 tak mniej więcej. W mieście niestety 528 wychodzi kilka litrów więcej. Zakładając że jeździ na takich samych kołach i wiele innych czynników. Średnie napisał prawdziwe. Do miasta dolicz sobie 2-max4l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie będziesz brał kredytu na części? :duh:

Ja już dawno mówie, że ten cały Vampire powinien dostać po ryju, za to jak ciśnie wszystkim po kieszeniach. Jak czytam jego posty to wydaje mi sie, że mam doczynienia z rolnikiem, który w swoim własnym świecie w garażu obok Ursusa trzyma swoje X5!

 

Nie, na zdrowiu podupadlem, a kredyt na leki, lekarzy bo sa wazniejsze niz samochod.

Twoja druga wypowiedz zostawie bez komentarza.

 

 

A ja liczyłem że może skomentujesz? Człowieku ty sie zastanów co wypisujesz!! W ostatniej Twojej wypowiedzi o E38 dałem Ci do zrozumienia, że jesteś MEGA BURAKIEM i nie masz żadnej wiedzy i dziwie się, że jeszcze nie dostałeś BANA na forum!!!

 

Twoje wypowiedzi tylko obrażają forumowiczów nie wnoszą nic do danego auta a tylko pie.r.dolisz, że Ty byś E38 nie kupił bo to za duże auto na polskie drogi. Co to w ogóle za tekst :duh: Mi się wydaje, że Ty w ogóle prawa jazdy nie masz. Poza tym dajesz innym do zrozumienia że są BIEDAKAMI.

Jak nie pamietasz odświeze Ci pamięć viewtopic.php?f=44&t=210062

 

Wszystkie samochody które tu wrzucają to dla Ciebie szroty, dla mnie zostań przy tej Corsie czy przy ty Accordzie który PONOĆ masz Ty lub Twój Ojciec.

 

Nie trawie chamów i prostaków więc moje zdanie w kwestii dania Ci po ryju się nie zmieni - bo niestety tylko taka metoda daje 100% pewność, że prostactwo się skończy.

 

Popieram :cool2: :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Podałem Ci link do auta które jest w jednych rękach parę lat i za przyzwoitą cenę z gazownią tak jak chciałeś.

To czego jeszcze szczęścia szukasz po allegro, bo 100 zł taniej znajdziesz?

No i masz jeden z najlepszych motorów z tego okresu czyli 2,8.Każdy(prawie każdy :mrgreen: ) Ci powie że kupno 2,0i nie jest wcale takim dobrym i ekonomicznym wyjściem bo różnice w ekonomii w porównaniu z np 2,5 nie są wielkie, a różnica jest taka że 2,5 jedzie.

Kiedyś czytałem nawet takie opinie,że 2,0 w E39 to pomyłka.

To samo jest np. w E36.Kupują/sprzedają się albo z motorami 1,8 lub 2,5-1,8 is ma tylko 10 KM mniej i tak samo zapier*****,a 2,5 to wiadomo :wink:

2,0 nigdy nie było jakimś obiektem pożądania.

Ciężki temat z Ciebie :?

Powtórzę jeszcze raz złotą myśl, bo spodobało mi się to :mrgreen:

Jeżeli nie wiesz czego chcesz to znaczy,że tego nie chcesz :mrgreen:
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci link do auta które jest w jednych rękach parę lat i za przyzwoitą cenę z gazownią tak jak chciałeś.

To czego jeszcze szczęścia szukasz po allegro, bo 100 zł taniej znajdziesz?

No i masz jeden z najlepszych motorów z tego okresu czyli 2,8.Każdy(prawie każdy :mrgreen: ) Ci powie że kupno 2,0i nie jest wcale takim dobrym i ekonomicznym wyjściem bo różnice w ekonomii w porównaniu z np 2,5 nie są wielkie, a różnica jest taka że 2,5 jedzie.

Kiedyś czytałem nawet takie opinie,że 2,0 w E39 to pomyłka.

To samo jest np. w E36.Kupują/sprzedają się albo z motorami 1,8 lub 2,5-1,8 is ma tylko 10 KM mniej i tak samo zapier*****,a 2,5 to wiadomo :wink:

2,0 nigdy nie było jakimś obiektem pożądania.

Ciężki temat z Ciebie :?

Powtórzę jeszcze raz złotą myśl, bo spodobało mi się to :mrgreen:

Jeżeli nie wiesz czego chcesz to znaczy,że tego nie chcesz :mrgreen:

 

 

Wiesz jeżeli czytam takie opinie o tym aucie to coraz bardziej go chce.

http://www.autocentrum.pl/oceny/bmw/seria-5/e39/silnik-benzynowy-520-i-150km-1996-2000/

 

Nie rozumiem jeszcze jednego dlaczego cieżki temat ze mnie ?

To zle ze mam sto pytan raz madrych raz glupich na temat tego auta.

Chce wiedziec o nim jak najwiecej to chyba normalne i po to jest chyba forum.

Czy mam jeszcze przed zadaniem kolejnego pytania pisac do moda czy moge je wogóle zadac?

Jeżeli ktoś zechce to mi odpowie a jezeli kogoś draznia to niech sie do nich nie odnosi lub zgłosi do moda ze któreś z moich pytań narusza regulamin i po kłopocie.

Żeby nie było to dziekuje wszystkim za merytoryczne wypowiedzi.

Dzisiaj w pracy mój znajomy również odradził mi e46 z 105 konnym silnikiem i dalej radził zakup e39 bo sam je miał, dlatego wróciłem do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj śmiało. Po to jest forum. Jakby wszyscy, wszystko wiedzieli to nie było by sensu wchodzić na forum. Zadzwoń do tego kolegi co ma te 2,8 co link podał Cichy, powiedz, że jesteś z forum i pogadajcie sobie. Potem jedź, oglądaj, kupuj i prezentuj na forum :D Wątpliwości będziesz miał i sto pytań, ale nie przejmuj się. Ja jakbym się przejmować to do dziś jeździł bym pewnie golfem IV 1,6 i ciągle się wkurzał bo, a tamto do wymiany. Dla mnie ogromnym autem w BMW jest to, że nie trzeba się o rozrząd się martwić jak w przypadku golfa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, bez nerwów ;) Nikt tu się nie czepia, tylko stara się pomóc.

 

Ciężki przypadek, bo zbyt poważnie traktujesz te wyliczenia. Nie oczekuj, że ktoś Ci powie np. że jak kupisz 520i to w maju wydasz 100 zł, w czerwcu 400 zł, w lipcu nic, w sierpniu 200... Tak się nie da. Nawet spalanie zależne jest od wielu czynników i może się bardzo różnić.

 

Mam wrażenie, że za bardzo się szczypiesz. To nie jest start promu kosmicznego, nie kupujesz kapsuły do podróży na Marsa, tylko samochód. BMW też ma silnik, cztery koła i zasadniczo chodzi w nim o to samo, co w innych, tylko lepiej ;) Najpierw myślałem, że może problemem są finanse, ale po tym co napisałeś, to zarabiasz zupełnie normalnie, nie tak, żeby nie być w stanie utrzymać e39. Musisz po prostu podjąć decyzję i już. Zawsze będziesz mógł się z tego wycofać sprzedając, ale nie sądzę żebyś to zrobił.

 

Jeszcze co do silników powiem Ci, że zdecydowana większość użytkowników BMW jakich znam kupiła jakiś silnik bo patrzyli na oszczędności, a potem żałują że nie wzięli większego. Dwa litry więcej na 100 km to jest powiedzmy 12 zł, czyli dwa niezłe piwa, jakieś fajki (nie palę, nie wiem ile kosztują), paczka gumek, czy jakie kto tam ma pasje ;) Nie wychodzi aż tak straszliwie nie do przyjęcia drożej, żeby sobie nie dać rady, a przyjemność z jazdy jest tego warta. I nikt tu nie mówi o jakimś paleniu gumy czy ulicznych wyścigach. Po prostu morda się cieszy przy każdym ruszeniu ze świateł, wcale nie z piskiem opon.

 

Oczywiście wolisz mniejszy silnik, to weź mniejszy. Też jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ciężki przypadek, bo zbyt poważnie traktujesz te wyliczenia. Nie oczekuj, że ktoś Ci powie np. że jak kupisz 520i to w maju wydasz 100 zł, w czerwcu 400 zł, w lipcu nic, w sierpniu 200... Tak się nie da. Nawet spalanie zależne jest od wielu czynników i może się bardzo różnić.

No.

I te 2,8 jest bardzo ciekawe.

czy jakie kto tam ma pasje :wink:

Tak na oko wymieniłeś wszystkie :mrgreen: .

dwa niezłe piwa, jakieś fajki, paczka gumek,

Edit:

Nie wszystkie zapomniałeś jeszcze o dupach :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Pany ze za bardzo sie nad tym spuszczam, wiem taki juz jestem ze zanim cos zrobie to sie zastanawiam kilka razy i decyzje tez zmieniam kilka razy.

To co napisaliscie dało mi troche do myslenia.

To jest tylko samochód.

Nie biore kredytu 200 000 na dom na 30 lat tylko kupuje samochod, który potem moge sprzedac za tyle samo lub troche mniej.

Musze pokazac to bmw kolegi z forum z Poznania mojemu znajomemu.

Zobaczymy co powie.

Opis wydaje sie byc szczery tak na trzeźwo patrzac, nie przekoloryzowany.

Nic na szybko mam czas na kupno wiec nie musze sie spieszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przeglądając ogłoszenia spodobało mi się to auto

http://allegro.pl/bmw-760-v12-544km-individual-2011-nowy-900-000-pln-i3086028717.html

albo to

http://allegro.pl/bmw-760-i-long-individual-favat-lesing-i3088394608.html

Nie jestem wybredny :mrgreen:

I jakbym miał troszeczkę luźnego grosza to bym się nie zastanawiał chwili tylko bym kupił.

Na razie jednak muszę troszeczkę poczekać, no może dłużej niż troszeczkę :mrgreen:

Chyba że jakaś fajna blondynka zasponsoruje mi 4 bańki :P .

Ale normalnie zaj.ebiste jest. :cool2:

PS. Ciekawe czy miałbym powodzenie w miłości :norty: :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
bierz CICHY bo na takim wypasie może się nie trafic , jak coś ja mam lużne 4 banki (po oleju :mrgreen: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cihy tak samo mówią o TDS który teoretycznie ma gorsze osiągi nawet od 520I (będę bronić swojego muła) :mrgreen: Ale trzeba wziąć pod uwagę, że kolega przesiadając się z 1,4 do jakiego silnika by nie usiadł w e39 będzie miał o wiele lepsze osiągi.

Popieram, że 2,8 to najlepszy silnik. Chyba, że ktoś się wozi prawie że cały czas po mieście wtedy nie ma sensu. Jeśli robi się trasa/miasto to idealny i jest na pewno wyższe spalanie bo nie ma innej opcji. Ale w trasie znikome. Litr czasami takie samo, miasto te 2-3 co przy gazie jest małą różnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przypomne- auto bedzie urzywane praktycznie tylko i wyłącznie na dojazdy do pracy 60 km w dwie strony i czasami łikendowy wyjazd do rodziny 130 w jedna.

Po miescie to nawet moim seatem nie jeżdze bo mieszkam w małym miasteczku i wszedzie blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przypomne- auto bedzie urzywane praktycznie tylko i wyłącznie na dojazdy do pracy 60 km w dwie strony i czasami łikendowy wyjazd do rodziny 130 w jedna.

Po miescie to nawet moim seatem nie jeżdze bo mieszkam w małym miasteczku i wszedzie blisko.

 

To się nie zastanawiaj. W trasie dobrze wyjdzie. Nawet szybciej pojeździsz niż seatem przy tych samych obrotach silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.