Skocz do zawartości

320 wycieki oleju


rhl

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

noszę się z zamiarem kupna e36 w touringu z takim silnikiem i to czego się obrawiam to drobne wycieki oleju jakie zauważyłem:

 

- na bloku silnika, stojąc przodem do podniesionej maski to po prawej stronie pod kolektorem ssącym trochę popuszcza

- pod pokrywą zaworów

 

Następne to, co mnie zastanawia to jak się ma olej mineralny przy przebiegu 350tys. km, ponoć sprzedającemu mechanik doradził przejście na ten olej przy przebiegu 310tys. km

Pobiera między wymianami oleju ok 0.5L

Czy można normalnie nim jeździć na tym oleju czy raczej to wróży szybki schyłek pracy tego silnika. Wszak to nie diesel, aż takich obciążeń nie ma.

 

Powiedzcie mi jeszcze, czy ten przebieg to dużo dla tego silnika - moim zdaniem niekombinowany i raczej prawdziwy.

Edytowane przez rhl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg jest duży, ale realny - ciężko znaleźć tego typu samochód z dużo mniejszym przebiegiem [oczywiście mówimy o prawdziwych przebiegach].

 

Producent zaleca olej syntetyczny - i ja bym taki lał. Śmiem stwierdzić, że najtańszy syntetyk będzie się lepiej zachowywał, niż najdroższy minerał [choć to takie gdybanie].

 

Ten przebieg nie będzie duży, jeśli wyeliminujesz wyciek i silnik nie będzie brał oleju [choć 0.5l między wymianami nie jest katastrofą]. Jeśli jest to tylko uszczelka pod pokrywą zaworów, to nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdania są podzielone.

zalezy jak długo jezdziłes na mineralnym.

 

przed zmianą oleju mineral na pólsyntetyk albo syntetyk polecam zrobic płukanke silnika produktem liqui moly Engine Flush dostepny w sklepach i na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie rozszczelni mi półsyntetyk teraz silnika?

mozliwe ze rozszczelni, kolega post wyzej zaleca przeplukanie silnika przed zalaniem polsyntetykiem i dobrze, ale wlasnie ze zmiana problem z tym ze nalejesz rzadszego, przeplucze to czego nie wyplukal mineralny i moze byc lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.