Skocz do zawartości

Samodzielna wymiana oleju a komputer - ważne !!!


gentle_Giant

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, powiedzcie mi, czy mogę sobie samemu wymienić olej w 118d z 2008r? Auto jest na gwarancji, a nie chcę płacić w serwisie za wymianę + reset kompa do pierwotnych 2 lat bądź 30000km - 110zł jesli dam swój olej i filtr.

Krótko mówiąc, chodzi m i o to, czy jeśli sobie samemu zmienię olej i filtr poza aso, czy nie wyskoczą jakieś błędy na kompie, bo np. ktoś z aso mówił, że jak wleję nowy olej (oczywiście mowa tylko o fabrycznym) i filtr - jakiś czujnik może wyczaić, że jest "świeży" i że wyskoczy błąd.

Ile jest w tym prawdy? Ja osobiście nie wierzę, żeby w takim silniku czujniki były aż tak rozbudowane. Wskaźnik pokazuje, że wymiana za 16000km bądź w kwietniu 2012. Chciałbym sobie teraz wymienić we własnym zakresie i niech ten komunikat sobie będzie, żeby serwis za rok bądź za 16000km w ramach pakietu za friko zmienił.

Pytam, ponieważ uważam, że wymiana co 2 lata to morderstwo dla silnika, a mam jeszcze pakiet serwisowy, więc gdybym na własne życzenie zlecił im wymianę to by mi przepadła darmowa w kwietniu 2012.

Będę wdzięczny za info od osób, które mają 100% pewności i pozdrawiam

:norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja słyszałem nawet historie że samochód wie jaki mu się olej leje :mrgreen:

 

Moim zdaniem śmiało wymieniaj.

Na pewno nowy olej jakoś wpływa na pracę silnika, ale czemu ma niby wywalać jakieś błędy?

 

BTW niedługo chyba tankować trzeba będzie w ASO i zrobić adaptacje jakie paliwo się zalało... bo inaczej wyskoczy błąd :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie przejmuj tylko kup oryginalny filtr ( mann+hummel) z napisem BMW i wymieniaj

 

ja w żony aucie i u siebie robię dokładnie to samo ( auta na gwarancji) - wymieniam co 10 tys niezależnie od wskazań kompa

 

dodatkowo.... nie leje tego "beła" castrolu ale liqui moly....tego tez nie sprawdzą :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

podepnę się.

 

kupiłem auto chyba z dość pewnej ręki, bo właściciel od 3 lat, nie jakiś handlarz, no i on mówiłe że auto jest po wymianach oleju itp. nie wyemienia w aso ale w warsztacie o specjalizacji BMW na oryginalnych częściach. nawet wozi litrówke ori oleju BMW (castrol ale ze znaczkami bmw).

i co.

auto w komputerze ma pokasową inspekcje olejową ale zaświeciła mi się teraz obsługa serwisowa (auto na podnośniku)

mogę to skasować ot tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wywalić castrol ! - jak ktos chce dyskutowac proponuje porównac dane oleju tzw. TDS ( technical data sheets) z innymi .. wniosek nasuwa się sam

2. wymieniać co 10 - 15 tys a inspekcje kasowac recznie ...no chyba ze chcesz miec wpisy w książce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem specem od oleju ale chciałbym zapytać dlaczego wymieniac olej co 10k km a nie np. co 5k km lub co 2,5k km, czy auto ma jakiegoś specjalnego kopa z tego powodu albo silniki BMW się nie zacierają, przyznam szczerze że nie spotkałem się z przypadkiem że ktoś zatarł lub uszkodził silnik w jedynce bo wymieniał co 20-25 tys, ale człowiek oczywiście nie wie wszystkiego i chętnie się uswiadomię w tym temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prostej przyczyny olej zachowuje swoje własciwosci przez okreslony okres czasu .. przy naszym paliwie warunkach etc jest to ok 10-15 tys km

 

co zas sie tyczy norm LL etc to one są raczej pro ECO anizeli dobre dla silnika

 

o ile w dieslu ma to znaczenie o tyle w benzynie żadnego najw jest gestość ( u nas 5/40) i jakosc- trwałosc filmu olejowego

 

tu prosze lektura fachowca

 

http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO i zapłaciłem 110zł za wymianę, ale uzyskałem cenną informację, że można zmieniać samemu i komputer tego nie zauważy, tylko dalej będzie wskazywać ten sam przebieg do wymiany :)

Więc z oficjalnego źródła mamy potwierdzenie.

Powiedzcie mi jedno, niby (wg. instrukcji i katalogów firm produkujących oleje) do tego silnika wchodzi 5,2l oleju. Serwis mi wlał 5,5l i komputer pokazywał, że jest prawie minimum, dolałem te 0,5l, czyli w misce siedzi 6l i dalej wg kompa jest 1/4.

Serwis nie spuszcza oleju, tylko jakąś maszyną wysysa, możliwe że na tyle dokładnie, że praktycznie wlewają olej do suchego silnika i wychodzi jakieś 7l...

Proszę o Wasze doświadczenia dotyczące ilości oleju dla 118D :)

Pozdrawiam! :mad2:

 

MOD Edit: regulamin pilnie do czytania - temat!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja że pracuje w motoryzacji to siię odezwe.

 

1. nie kupować oleju na allegro.

2. olej castrol kupiony z pewnego miejsca - za odpowiednią cene - jest bardzo dobry.

3. wymienianie oleju co 10 000 to głupota i rozpusta.

tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO i zapłaciłem 110zł za wymianę, ale uzyskałem cenną informację, że można zmieniać samemu i komputer tego nie zauważy, tylko dalej będzie wskazywać ten sam przebieg do wymiany :)

Więc z oficjalnego źródła mamy potwierdzenie.

Powiedzcie mi jedno, niby (wg. instrukcji i katalogów firm produkujących oleje) do tego silnika wchodzi 5,2l oleju. Serwis mi wlał 5,5l i komputer pokazywał, że jest prawie minimum, dolałem te 0,5l, czyli w misce siedzi 6l i dalej wg kompa jest 1/4.

Serwis nie spuszcza oleju, tylko jakąś maszyną wysysa, możliwe że na tyle dokładnie, że praktycznie wlewają olej do suchego silnika i wychodzi jakieś 7l...

Proszę o Wasze doświadczenia dotyczące ilości oleju dla 118D :)

Pozdrawiam! :mad2:

 

MOD Edit: regulamin pilnie do czytania - temat!!

 

w twoim aucie nie ma begnetu do sprawdzenia poziomu oleju?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale na tych czerwonych bagnetach niewiele widać, bo zawsze całe są mokre. Jednak po wlaniu równej 6 oleju, jest minimalnie powyżej max, ale komputer pokazuje, że jest ok, nie trzeba upuszczać. Czyli do silnika wchodzi jakieś 5,7l oleju żeby był max.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale na tych czerwonych bagnetach niewiele widać, bo zawsze całe są mokre. Jednak po wlaniu równej 6 oleju, jest minimalnie powyżej max, ale komputer pokazuje, że jest ok, nie trzeba upuszczać. Czyli do silnika wchodzi jakieś 5,7l oleju żeby był max.

 

Bagnet przed spawdzeniem wyciera się do sucha, żeby nie był "cały mokry", wsadza raz jeszcze i dokładnie widać ile jest oleju. Nie wymyślono do tej pory nic lepszego. Jaki komputer pokazuje Ci, że jest OK skoro masz bagnet a nie sprawdzanie za pomocą BC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.na stronie każdego szanującego się producenta oleju jest możliwość sprawdzenia ile oleju wchodzi do danego silnika !

2. kupowanie castrolu z pewnego źródła znaczy z jakiego :)

3. wymiana co 10 to głupota ? hmmm może i głupota ale jak się robi 10 15 na rok to cóż mi szkodzi lepiej się poczuć ? zresztą dla mnie olej po 10 -15 tys nadaje sie tylko do wymiany i koniec kropka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bagnetów, to spoko, nie jestem matołem :) w każdym BMW jak masz czysty olej na tym bagnecie średnio widać, bo wsadzając go i wyjmując też się ociera o rurkę i odczyt jest taki sobie.

Mam w mojej E81 zarówno bagnet jak i elektroniczny wskaźnik w menu komputera.

Co do postu G.R.'a, w pełni się zgadzam. Lubię zmienić częściej olej, bo wolę spać spokojnie.

A co do pewnego źródła, to Castrola przywiózł mi kumpel ze sklepu w Niemczech, więc wątpię żeby wlali tam mixol'a :)

Też nie popadajmy w histerię, że każdy olej kupowany np na allegro to podróba. Ceny są dobre, bo te firmy zyją tylko ze sprzedaży olejów, więc w 95% przypadków nikt o zdrowych zmysłach by tego nie podrabiał, bo ktoś w końcu by się skapował i po biznesie z wyrokiem na karku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale na tych czerwonych bagnetach niewiele widać, bo zawsze całe są mokre. Jednak po wlaniu równej 6 oleju, jest minimalnie powyżej max, ale komputer pokazuje, że jest ok, nie trzeba upuszczać. Czyli do silnika wchodzi jakieś 5,7l oleju żeby był max.

 

nie rozumiem jak może być nie widac nic na bagnecie, rozumiem, ze na bagnecie w silniku benzynowym, gdzie podziałka jest np na zółtym plastiku a olej jest świeżo wymieniony ciezko cos dojrzec. Ale wycierajac dokładnie bagnet patrząc pod światło bez problemu mozna zauważyć gdzie jest poziom oleju a gdzie. ew. mazy od wyciągania bagnetu z rurki. W dieselu znacznie łatwiej bo olej jest ciemniejszy

 

na bagnecie BMW bez problemu widać stan. I sugeruje opierać sie raczej na bagnecie a nie na komputerze i elektronice. W starszych autach zapalenie sie kontrolki oleju często vyło momentem, ze było już za póżno na dolewke.

 

P.S. Mam kolegę co nie widział stanu na bagnecie w swoim Audi i dolewał profilaktycznie oleju co jakiś czas. Aż skończyło się na przelaniu i wyniku zbyt wysokiego stanu wywalało mu olej przez jakieś uszczelniacze.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.