Skocz do zawartości

E46 - METODY OCHRONY + SKARBÓWKA


hbreakerB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ostatnio dzieją sie u mnie bardzo dziwne rzeczy na osiedlu , giną samochody , felgi ( co ładniejsze samochody zostają na cegłach bez felg ) , nie mowie ze codziennie czy co tydzien ale w przeciągu roku pare przypadków , i przed paroma dniami skradziona fabia.. chciałem spytać się was jak wy radzicie sobie z takimi sprawami , czy macie jakies sposoby poza alarmem na złodzieja ?

 

prosze nie piszcie mi o strzezonych parkingach itp , bo gdybym mogl to bym tak zrobił.. jednak sa za daleko oddalone.. i słabo chronione..

Edytowane przez hbreakerB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsze są zabezpieczenia nie standardowe .Dobry elektronik na pewno Ci coś wymyśli.Ich odblokowanie jest dobrze umieścić w miejscach,które nie wydają się "dziwne" gdy ktoś obserwuje jak uruchamiasz samochód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w VW POLO , przycisk ktory musiałem przed odpaleniem wcisnać , był wtedy dziwny dzwięk , jak tego nie zrobuiłem samochod gasł za 50 sekund.. jednak non stop sie psuł i mnie wkurrzał ;[ ale chyba bede musiał tak pokminić , a mam jeszcze do was pytanie tego typu ;

 

zarejestrowałem samochod w polsce , dałem wszystkie potrzebne dokumenty , dostałem dowód itd moge jezdzic , jednak nie opłaciłem jeszcze skarbówki w polsce , mineło juz prawie miech , nie dostane kary , i w ogole ile zapłace temu skarbowemu jak na umowie kupna mam cene 10 k ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immobilizer jest dobrym zabezpieczeniem, ich różnorodność jest ogromna, można sprytnie schować złącze. Co do felg chyba tylko popularne "złodziejki" są stosowane, a ich skuteczność jest różna, w niektóre wbije się na "chama" podobny klucz i się odkręci, ale zawsze to jakaś forma zabezpieczenia. Z ciekawości jaka dzielnica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatek cywilnoprawny po zakupie auta płacisz w wysokości 2% od wartości rynkowej pojazdu. Jeżeli cena na umowie nie będzie odbiegała od rynkowej to zapłacisz od takiej jaką wpisałeś. Jeżeli zaniżyłeś( bo nie podałeś co kupiłeś) a nie napisałeś, że coś uszkodzone to po prostu naliczą Ci wg ceny rynkowej. Na opłatę skarbówki masz miesiąc czasu a później chyba jakieś drobne odsetki zaczynają naliczać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie zrąbałem bo nie mam w umowie co do wymiany było.. i mam zaniżone do 10k ze niby dałem a ona i tak da wedługo swojego jakiegos tam wykazu... tak ze myslisz ze ile dam za 316i 1.9 benzyna 2000r ? 2% , z 300 zł ? i te odsetki ciekawe w jaki sposob naliczają , bo minął mi juz miech ;[

 

 

co do zabezpieczen , takie na kierownice metalowe gowna cos pomagają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak mają ukraść to ukradną... Tak to już jest w naszym pięknym kraju :(

 

Gdy parkowałem na Ursynowie obrobili mi auto 3 razy. Za pierwszym razem wyciągneli panel radia (był w schowku), CB Presidenta z anteną z bagażnika i... nóż sprężynowy, którego używałem jako śrubokrętu.

Po tej akcji nauczyłem się nie zostawiać rzeczy w samochodzie, więc po miesiącu skroili mi... kierunkowskaz :shock: Nie wiem po co komu kierunkowskaz, ale ok. Widocznie ktoś zaczął kompletować sobie auto moim kosztem. Najnormalniej w świecie zadzwoniłem na policję i powiedziałem żeby zainteresowali się bardziej osiedlem, a samochód i tak wstawiłem na parking strzeżony. Patroli zrobiło się jakby więcej, ale któregoś dnia jak zostawiłem auto na dosłownie 15 minut pod chatą po powrocie było już pozbawione emblematu z maski. Złodziej natomiast zostawił po sobie głęboką do gołej blachy rysę po narzędziu, którego używał do podważenia emblematu. Po rozmiarach wnoszę, że musiała to być co najmniej łopata...

 

Aha, auto posiadało alarm. Po pierwszym włamie złodzieje zamknęli je po sobie elegancko :shock:

 

Co do skarbówki to jeżeli nie kupowałeś na fakturę i nie jesteś zwolniony z opłaty skarbowej to na umowie możesz mieć nawet napisane 3,50 PLN i tak policzą sobie wartość auta ze "ściągawki" i od tej wartości zapłacisz podatek. Co do odsetek to nie mam pojęcia, ale ktoś mi mówił że zwlekanie może kosztować nawet czterocyfrowe sumy, więc na Twoim miejscu zainteresowałbym się tematem prędzej niż później.

 

Pozdrawiam, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starry to nie zle cie skroili ;o na twoim miejscu bym sie lekko "zdenerwował" a takich debili pozamykał na 10 lat nawet za takie glupoty... masz racje ze jak mają mnie skroić to i tak mnie skroją , z tym ze u mnie parking strzezony odpada bo w tygodniu 4-5 razy spie u panny a ona mieszka w domku wiec tam mi nic nie grozi , pozostałe dni musze stawiac pod blokiem a wiadomo jak na osiedlach jest , czasem mozna znaleść wieczorem miejsce naprawde bardzo oddalone od OKNA , i wtedy juz strach.. no dobra w takim razie dowiedziałem się o skarbówce , z zabezpieczeniami jakos sobie poradze u elektromechanika :)

 

dzieki , mozna zamknac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zabezpieczen , takie na kierownice metalowe [bAD] cos pomagają ?

 

kiedyś chyba w jakimś programie moto pokazywali, że pomagają - ale tylko złodziejowi - stanowią dobrą dźwignię do złamania blokady kierownicy... a zdjąć je można w parę sekund przecinając kierownicę "sekatorem"... więc generalnie są g...o warte

 

miałem w VW POLO , przycisk ktory musiałem przed odpaleniem wcisnąć , był wtedy dziwny dzwięk , jak tego nie zrobuiłem samochod gasł za 50 sekund..

 

ja kiedyś (lata 90-te) miałem taki sprytny mikro-przełącznik ukryty pod tapicerką na podłodze, który trzeba było wcisnąć przy odpalaniu, już nie pamiętam czy bez niego w ogóle nie kręcił, czy tylko kręcił ale nie zapalał... robił mi to "znajomy elektryk" i było zupełnie niestandardowe... wadą był tylko brak funkcji serwisowej, więc jak zostawiałem gdzieś samochód to musiałem pokazywać jak go odpalić (i zawsze wzbudzało to spore zainteresowanie :-)

 

powodzenia...

 

PS. dla mnie najlepszym zabezpieczeniem jest AC we w miarę rzetelnej ubezpieczalni, bo jak mają ukraść to i tak ukradną, jak nie łomem to na lawetę wezmą :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antynapadówka - choć słyszałem że w nowych samochodach jest to już obecnie zabronione i kradną na tzwn butelkę , wkładają pustą butelkę nad koło , gość wysiada żeby sprawdzić co mu hałasuje w kole , złodziej wskakuje do samochodu i heja - ma kluczyki i nienaruszone autko - a ty masz ładnie bo w AC strata kluczyka boli i to mocno

 

Ciekawe czemu to zabronili - pewnie żeby złodzieją ułatwić kradzieże aut - dla mnie jest to bardzo skuteczne zabezpieczenie , stosuje od lat i się sprawdza , nawet jak mnie gość wysadzi z samochodu i ma kluczyki - to daleko nie zajedzie , odetnie mu zapłon

 

złodzieje omijają takie auta , wolą kraść nowe bez antynapadówek - w TV to słyszałem :) ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktos miał podobny problem ze skarbówką to dziś to załatwiłem , i spoznienie 3 dniowe nic nie daje , nie ma naliczanych odsetek , a szczerze mowiac to nawet nie sprawdziła czy sie zmiescilem w terminie , nie bylo tez zawyżania ceny z jej strony , tak jak na umowie napisałem ze dałem 10k , to od tej kwoty byl liczony podatek 2% czyli , 200 zł , poklikała cos w komputer , poczym wysłała mnie do banku obok , tam zapłacilem 200 zł na konto ktore ona mi podała dostałem kwit i tyle , po zawodach.

 

 

ELO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze ? wszędzie , to takie miasto że szkoda gadać , zreszta juz pare lat temu slyszalem o legionowie , ze kto z warszawy slyszy ze jestem z Legionowa to musze byc złodziej i bandyta :mad2: , dopiero teraz zaczynam widzieć w tym sens i faktycznie cos w tym jest.. skoro kradną samochody i felgi , zostawiając auto na CEGŁACH ;f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.