Skocz do zawartości

Chyba za duzo pali???!!!


diaspora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem BMW 730iA V8 (1993) od niedawna. Ostatnio mialem wyjazd ok 120km.Przed trasa zatankowalem za 120zł gdzie po przejechaniu dystansu zaczela swiecic mi rezerwa. Czy aby spalanie nie jest za duze jak na ten silnik? owszem auto full zapakowane (5 osob) Warunki trasy ciezkie wiec nie przekraczalem 90km/h (dodam ze trasa mieszana troche szosa, troche okolice poza miejskie z fatalna nawierzchnia)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeżeli miałeś dużo wyprzedzania z pięcioma osobami plus trochę korków to spalanie 19 litrów, bo takie mniej więcej wyszło jest możliwe. U mnie co prawda silnik większy, ale przy dynamicznej jeździe załadowanym potrafi spalić dużo więcej niż 20 litrów.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej pali za dużo.Ja mam 3.0l V8 manual, po mieście pali 13-15l ale gazu, chyba że automat bardziej żarłoczny?Lepiej sprawdź sondy i przepływke, podepnij pod kompa .
BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jazda ciągła,bez korków to zdecydowanie zbyt dużo,przy takiej prędkości nie powinien spalić więcej niż 10 litrów benzyny.Dla jasności, piszcie benzyna lub gaz a nie paliwo,będzie wiadomo o co chodzi.Paliwem może być benzyna,gaz,olej napędowy czy węgiel :).
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no 10 to troche przesada ale przyjmijmy że w tym przypadku 16 litrów to powinno być maksimum licząc że może wiatr i załadowany samochód zważając na to dodatkowo że prędkość była właśnie najbardziej ekonomiczna. Może mulisz samochód muleniem wcale spalanie się nie zmniejszy bo przyduszając samochód on zachowuje sie tak samo jak by musiał ciągnąć przyczepe. V8 Przy takich prędkościach napewno więcej niż 13 litrów nie powinno spalić i jeszcze 3 litrowe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj za duzo! rezerwa to okolo 80 km, jednak V8 nie powinno spalic w trasie wiecej jak 10 na 100 km. moje V8 manual spokojnie sie miescie ponizej 10 na 100 km.

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój smok m30b35 w langu,pali 10 do 12 litrów w trasie(lpg sekwencja),sąsiada m60b30 mieści się w granicach 8,5 litra benzyny w trasie(ciśnienie na każdym cylindrze 14 bar,zero błędów na kompie),wszystko zależy od stanu motoru,ale 16 litrów czy nawet 13 to stanowczo zbyt dużo przy tak niskiej prędkości,mowa tu o jeździe z prędkościami 90....100km/h,nawet gdy w aucie jest 5 osób spalanie aż tak dużo nie wzrośnie,także diaspora do serwisu pod kompa i wszystko się wyjaśni.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos takiego v8 m60 b30 1440 km na lpg za 520 zl, trasa srednia prdedkosc 120 , bywalo i duzo wiecej, dotego wszystkiego to ja mam automat. Niestety w miescie samym zuzywa od 16 do 18 litrow.

Inni tez dostarczaja Radość z jazdy :)

http://img222.imageshack.us/img222/4316/drivingpleasure2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec co robic podpiac pod kompa?? Motor jest w dobrej kondycji kupiony od faceta ktory naprawde chuchal i dmuchal na auto. wczoraj i dzisiaj zrobilem test zatankowalem benzyne za 50zł, przejechalem po miescie ok 50km. i swieci mi rezerwa. Jesli chodzi o temat trasy to nie byla jednostajna, to korek to wymijanie, to odcinek uslany dziurami trzeba bylo omijac zwalniac etc. Kurde nie wiem co robic czy martwic sie czy przyjac to za norme???

DOdam ze mowa jest tylko o benzynie, chociaz zastanawiam sie nad montazem gazu bo zaczyna mnie martwic kieszen.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to jest całkowicie normalny objaw. Nie pali za dużo moim zdaniem a sposób obliczenia "zalałem za 50 zł" to można stosować do motorynki.

zalej do pełna, sprawdź ile przejedzie na całym zbiorniku, zalej jeszcze raz do pełna i porównaj wtedy określisz czy dużo czy mało. Jak lejesz po 50 czy 100 zł to nie wiesz ile wyjeździłeś. raz ci się rezerwa zapali przy 8 litrach w zbiorniku a raz przy 9 a innym razem przy 10. O ile pamiętam ze swojej na postoju spalała około 4-5 litrów na godzinę na postoju więc nawet jeśli odpaliłeś i postałeś chwilę żeby pogadać z dziewczyną to też zafałszowalo ogólne spalanie.

Co do możliwych uszkodzeń - jeden egzemplarz pali trochę mniej a drugi trochę więcej. Prawda jest taka, że jeśli spalanie oscyluje w granicach 13-18 litrów to jest ok, tzn nie poprawisz nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do kolegów, skoro juz jest taki temat.

 

Jakie jest wasze rekordowe spalanie (max) ??

 

W m30b35 (e30) spalanie dochodziło do 80l/100km, powodem była nieszczelnosc ukladu wydechowego przed sondą lambda.

Po naprawie tej usterki spalanie wynosi ok 50l/100

 

Oczywiscie jazda z gazem w podłodze, pb95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na OBC chwilowe ze skrzynią na sport i pedałem w podłodze, ruszanie z miejsca, dochodzi do 250l/100km. Silnik M70. Średnie maksymalne, zanotowane w mieście zimą, po lataniu bokami wśniegu to 30l/100km.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat stary ale mam coś do powiedzenia w tej kwesti. Miałem mały przypływ gotówki więc 3 dni temu zalałem PB 95 pod kurek w swojej e32 4.0 V8 zrobiłem 110 km (z czego 70 km trasa, reszta miasto) i wczoraj podjechałem zalać znowu pod kurek. Wynik 13 litrów na 100km czyli spalił w granicach 12l/100km. Fakt że jeździłem z prękością 90-110 km/h i nie wyżywałem się na mieście. Kiedyś robiłem podobly test na samym mieście i wyszło w granicach 16l/100km. Co prawda jestem już w takim wieku że nie rajcuje mnie ściganie z pod świateł tylko spokojnie przemieszczam się delektując jazdą.

Reasumując tak jak napisał ,,maćko 740" zalewając za 50-100zł to można sprawdzić mojego fiata 126P a nie E32 mające 100litrowy zbiornik. Trzeba zalać pod kura przejechać 100-200km znowu zalać i wtedy dopiero możemy stwierdzić ile nam auto spaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Raczej pali za dużo.Ja mam 3.0l V8 manual, po mieście pali 13-15l ale gazu, chyba że automat bardziej żarłoczny?Lepiej sprawdź sondy i przepływke, podepnij pod kompa .

Jakoś mało ci pali ta V8??? chyba że tylko ją smyrasz po pedałku i jedziesz 60 ja mam M30 i gazu łyka średnio z trasą i miastem 13,5l a jak podczepie przyczepę i jade do cynkowni z ogrodzeniem to wezmie 16l dziwne troszke hmmm ale co do trasy na benie to nie powiem bo 8,5 autobaną z hamburga do słubic średnio 140km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.