Skocz do zawartości

3,0i - poprawa układu wydechowego


Trolu

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem sie posiadaczem Z4E89 z silnikiem 3,0i, 258KM. Wszystko mi pasuje, wszystko jest ok, ale... silnik jest za bardzo wyciszony i układ wydechowy zachowuje sie jak w zwykłym np. E61. Czy macie pomysł na to co wsadzić, co zmienić żeby brzmienie wywoływało ciarki na plecach. Dodatkowo, przy wymianie widział bym dwustrony wydech coś ala 35is, ale najlepiej z dwoma podwójnymi końcówkami... ale moze to juz za dużo bym chciał...??

Zaznaczam, że samochód nie ma być poddany tuningowi, do silnika niedam palucha wsadzić nikomu. Tylko chodzi mi o dyskretny akcencik dwustronnego układu wydechowego i oczywiście o dźwięk...

Wydaje mi się że zderzak równierz musi być wymieniony żeby spasować ten prawy wydech..

Prosze o podpowiedzi i sugestie.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No... więc jak uradzili tak zrobili. Ale.... jest jedno małe ale...

Zamówiłem u Pana Rafała z Cz-wy dedykowany kompletny układ wycdechowy do Z4 z Eisennmana. po 3 tygodniach przyszedł... zeostał wkomponowany.... wygląda ładnie a brzmi zaje...ście. Jak by tak... soczyście i z powagą. Efekt końcowy rewelka. Ale.... no i tutaj pojawił sie mały problem, po ok 80km, pojawiła sie kontrolna check Engine‎. Pojechałem do ASo i po pół godzinnym diagnozowaniu doszli do wniosku że to jednak wina układu wydechowego i błąd wskazuje na niedogrzane sondy lambda... :cry:

Bardzo prosze o porade co zrobić (poza powrotem do oryginalu) żeby ten błąd nie wyskakiwał... czy macie jakieś mozliwości, informacje co z tym zadziałać ???

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A dokładnie, to która sonda jest niedogrzana?

Bo autko powinno posiadać 4 sondy. Dwie regulacyjne tuz przy wylocie z silnika i dwie diagnostyczne za katalizatorami (one maja za zadanie sprawdzać czy katalizatory są sprawne).

Jesli nie ruszales kolektora to nic nie powinno sie dziac. Moze po prostu sonda ci padla i zdazylo sie to akurat jak zamontowales wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No cóż.... która sonda wyświetla błąd... tego niewiem, nie powiedzieli mi tego, a ja nie dopytałem. Czy kolektora nie ruszali magiki... niewiem. Bardzo mozliwe że własnie go ruszali, bo świta mi, że tylko kolektor został stary, a od tego miejsca juz wszystko jest nowe od Eissenmana i to dokładnie z modelu 35is.... i w tym upatruje problemu.

Poradźcie mi jakiegoś magika, najlepiej z okolic katowic, który może przeprowadzić dokładną, pełną diagnostyke układu wydechowego i sprawdzić co jest zrobione źle i co by mógł to poprawić. Bo jakoś w ASO w takiej sytucji nie wierze. Oni raczej to coś będa chcieli wymienic na oryginalny układ wydechowy. A ja na to NIGDY się nie zgodze. Teraz ten samochód ma brzmienie i wyraz. Wtedy kiedy ma być cicho jest dyskretny i klarownie niski. A kiedy ma zaśpiewać to sączy takie arie, że aż mnie po plecach ciarzy. A ten fabryczny.... to taki ni w kij ni w oko, ni słony ni kwaśny.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Problem załatwiony, a właściwie naprawiony. W mieście w którym mieszkam, jest nieautoryzowany serwis BMW. Absolutnie nie chce nikomu robić reklamy, ale uważam że o dobrej pracy warto wspomnieć i podac kto poradził sobie z problemem. Zaznaczam że ASO rozłozyło ręce i .... kazali sobie radzić samemu. Serwis Pana Szymochy usunął niedomaganie w sposób prosty i w miare tani. Wymienili jedną sonde z modelu E90, ta sie dogrzewa w przeciwieństwie do oryginalnej. Skasowali za uzywke 300zł, 200zł za robocizne i.... jednak sie da, ta sonda nie wskazuje błędu.
"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.