Skocz do zawartości

318ti - problem z rozruchem


Beowolf

Rekomendowane odpowiedzi

Mam BMW z silnikiem M44B19. Ostatnio 2 razy (dziś drugi) zdarzył mi się problem z rozruchem.

 

Najpierw opiszę jak reaguje silnik, otóż jest stukot (jakby szedł zapłon) ale silnik nie kręci... zastanawiam się z czym może być problem ??

 

Za pierwszym razem sytuacja miała miejsce po 2 dniowym postoju pojazdu i ostrych ulewach (auto wtedy stało na podwórzu przed domem)... wymieniłem kable zapłonowe i odpalił...

 

teraz sytuacja miała miejsce po porannej przejażdżce... próbowałem odpalić samochód (silnik jeszcze był ciepły) i znów to samo tylko stuka (tak jakby iskra szła) ale nie ma rozruchu (auto stoi w garażu podziemnym)...

 

Podejrzewam, że to rozrusznik albo pompa paliwa...

 

Proszę o podpowiedź, pomysły...

 

 

PS.

dodam, że poza tymi sytuacjami auto odpala na dotyk... nawet zimą przy dużych mrozach odpalał na dotyk i nigdy mnie nie zawiódł...

- Bóg stworzył BMW bo wie co dobre.

- A pozostałe samochody?!

- Bo wie co to poczucie humoru :D


BMW E36 318ti Compact z silnikiem M44B19 w kolorze "Magnetic Blau"... mrrr... ;)

http://www.motostat.pl/user_images/31525/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też to wygląda na bendiks, z tym że osobiście pojechałbym do elektryka na wymianę tego elementu, nie kupowal uzywki, bendiksy nie są drogie, nie wiem za to ile wymiana moze kosztowac.

Sam mam z tym problem, raz zabziuczy jak wiertarka a raz odpali, ciekawe że w zimie mi sie to nie zdarza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się rozwiązała... na szczęście nic z tego co mówicie...

 

Aku prawie na rozładowaniu przez co nie dawał odpowiedniej mocy na rozrusznik (stąd stuki jakby rozrusznik chciał, a nie mógł) winowajcą rozładowania aku jest najprawdopodobniej radio... które błędnie podłączone (i to na oryg kablu przejściówce) pobiera moc non toper...

 

Ale na szczeście znalazłem także i na to lekarstwo... gdzieś w wolnej chwili opiszę jak podpiąć radio tak aby wyłączało się w nim zasilanie po wyjęciu kluczyka i aby nie brało mocy z aku... :)...

- Bóg stworzył BMW bo wie co dobre.

- A pozostałe samochody?!

- Bo wie co to poczucie humoru :D


BMW E36 318ti Compact z silnikiem M44B19 w kolorze "Magnetic Blau"... mrrr... ;)

http://www.motostat.pl/user_images/31525/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć radia pobiera pomijalne mA, chodzi oto że wiele warsztatów łączy w "kupę" kabelek pamięci radia z kablem głównym "+", w niektórych radiach nie stanowi to żadnego problemu bo nie pobiera żadnej energii do puki nie włączy się odbiornika a niektóre bedą niby na czuwaniu żarły ponad 100mA co jest zjawiskiem nienormalnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do

reaper89 ,

 

przechodziłem to ..., i wtedy nikt nie wiedział o co chodzi .

Nigdy nie wiedziałem kiedy "zawarczy" . Przeważnie odpalał .

Po iluś razach , bylem nawet w tym celu w zakładzie elektromechnicznym .

Zdemontował rozrusznik , sprawdzaŁ - mówi , jest OK . Za sprawdzenie zapłaciłem ok. 60zł.

 

Ale .... zdarzało się dalej , to samo ...

 

W końcu sam się za to zabrałem :

1. rozrusznik ma przykręcony bendix / takie coś wielkości pięśći...

2.bendix zajmuje się przyciąganiem wirnika/środka/ rozrusznika do koła zębatego

po to aby zakręcić tym kołem zamachowym / czyli zapalić auto .

3. gdy "warczy" to znaczy zazębienie jest niedokładne

4.wystarczy nasmarować osie w bendixie i koniec problemów/...wystarczy na kolejnych 10-lat...

5.co niektórzy kupują nowy bendix / ... wystarczy na kolejnych 10-lat...

 

I koniec problemów z "warczeniem" przy zapalaniu auta.

panta rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.