Skocz do zawartości

Palniki ksenonowe oryginalne, podróbki – porównanie


Natek

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętajcie też, że żarniki muszą się rozświetlić , dopiero po kilku miesiącach jest optymalna barwa. Co z tego, że włożycie na 5 minut i stwierdzicie "Aaa, nie podoba mi się, za niebieskie".

Mam BOSMA 6000K i na początku rzeczywiście nie było szału, ale teraz jest naprawdę nieźle po tych kilku miesiącach. Nie mam uwag. Ładnie to wygląda i jest przystępne cenowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 7 miesięcy temu...
kupilem philips xenstart 4850K z allegro te z dystrybucji VW i swieca bardzo jasno w moich zregenerowanych xenonach dynamic. Jedyne co mnie niepokoi to barwa. Swieca troche na zolto ale sprzedawca twierdzi ze musza sie one rozswietlic i trwa to do 300godz. Teraz swiatel sie nie uzywa wcale praktycznie bo dlugie dni wiec chyba trzba czekac do zimy. Czy u was tez bylo tak z barwa w tych palnikach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Teraz mam założone Osram Night Breaker Laser o temperaturze barwowej 4600 K i strumieniu świetlnym 3200 lm. Jest to nowość firmy Osram.

W porównaniu do Osram Cool Blue Intense dają więcej światła i lepiej oświetlają drogę podczas deszczu.

Barwa ani żółta, ani niebieska, tak po środku.

Jestem zadowolony. Uważam, że są to najlepsze żarniki na rynku.

Pozdrawiam

Edytowane przez heepis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry,

jakie żarówki polecacie do e46.

Nie mam bladego pojęcia jakie szukać. Znajomek mechanik doradził aby nie kombinować i brać D2S Osram 4300k.

Twierdzi On że im mocniejsze tym mogą w deszczu gorzej świecić i nawet oślepiać mnie od refleksów itp?

CO polecicie, czy takie mogą być: https://allegro.pl/oferta/d2s-osram-xenon-ksenon-bmw-3-e46-5-e39-e60-komplet-6518658145 ??


PS. znajomek co pracował w Inter Teamie b.dużo sprzedał żarników marki Neolux-produkowanych przez Osram. W necie też polecają żarniki General Electrc. Co tu wybrać, bo 500zł to sporo jak na żarowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temperatura barwowa 4300 jest oryginalną. Świeci jak dla mnie zbyt żółto.

Moim zdaniem optymalna temperatura barwowa to 4600-5100. Szukaj oryginalnych palników z pewnego źródła o właśnie takiej temperaturze.

Posiadałem BMW E46 i w niej założyłem Osram CBI 5500, świeciły dobrze, lecz w mokre dni już gorzej. Najlepiej sprawdziły się Osram Night Breaker.

Obecnie mam założone Osram Night Breaker Laser, jest to nowość Osram. Świecą rewelacyjnie. Choć cena jest zabójcza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Posiadałem CBI o barwie 5500 i 6000.

Moim zdaniem w deszczu jak i na mokrym oświetlają drogę gorzej niż Night Breaker i Night Breaker Laser.

Oczywiście jest to moja subiektywna ocena.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Taa, ładujcie te spawarki do auta. :duh: Potem człowiek jedzie jak jest trochę mokro i nic nie widzi jak z przeciwka jedzie taki mistrz. To nic, że on też za wiele nie widzi ale święcą mu na niebiesko i jest cool.

Lampy trzeba dać do regeneracji a nie odstawiać szopki z żarówkami wtedy na pewno będą dobrze świecić nawet na "normalnych" żarówkach.


https://tvn24bis.pl/moto,99/swiatla-w-samochodzie-its-98-proc-kierowcow-doswiadcza-oslepiania,903375.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, ładujcie te spawarki do auta. :duh: Potem człowiek jedzie jak jest trochę mokro i nic nie widzi jak z przeciwka jedzie taki mistrz. To nic, że on też za wiele nie widzi ale święcą mu na niebiesko i jest cool.

Lampy trzeba dać do regeneracji a nie odstawiać szopki z żarówkami wtedy na pewno będą dobrze świecić nawet na "normalnych" żarówkach.


https://tvn24bis.pl/moto,99/swiatla-w-samochodzie-its-98-proc-kierowcow-doswiadcza-oslepiania,903375.html

Mało to na drogach januszy z lampami bez soczewek z ledami z Aliexpress? Widziałeś kiedyś jak świecą Xenarc Cool Blue 6000k? Na biało tak jak auta ze światłami z nowszych serii BMW F czy G, to nie ma nic wspólnego z niebieskim światłem, a lampy mistrzów których widzisz jak jest troche mokro i cię oślepiają markowego xenonu w życiu nie widziały.

Mistrze zazwyczaj montują gówniane ledy bez europejskiej homologacji albo xenony-zenony aftermarket, także bez homologacji.

Była moda na zenony z allegro, teraz jest moda na ledy z aliexpress, ale markowych żarników od Osrama proszę nie obrażać :nienie: :D

Ja swoje lampy zregenreowałem i wstawiłem Osram 6000k i jest idealne światło na mokrym i na suchym. Światło w słoneczny dzien ma 6000-8000k, w takim świetle oczy mniej się męczą. Ważne jest też CRI i takie z chłodniejszym światłem jest bardziej zbliżone do naturalnego CRI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przesłanie było takie, nie ważne co widzą /albo nie widzą/ jadący z przeciwka, ważne co mnie się wydaje, że ja widzę i jak wyglądam. W tym wątku jest przynajmniej kilkanaście postów z pytaniem o to jaki kolor dają palniki, a nie jak będą świecić/oślepiać. Nie czepiam się świadomych użytkowników tylko szkodników drogowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

jakie zarowki d1s sa polecane na dzien dzisiejszy? chyba najbardziej interesuja mnie 6000k. Sporo dobrych opinni o BOSMA. nadal sa ok? cenowo wygladaja dobrze. to jest produkt polski?


jak wypadaja na tle palnikow 6000k od osram i philipsa? poza cena oczywiscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie zarowki d1s sa polecane na dzien dzisiejszy? chyba najbardziej interesuja mnie 6000k. Sporo dobrych opinni o BOSMA. nadal sa ok? cenowo wygladaja dobrze. to jest produkt polski?


jak wypadaja na tle palnikow 6000k od osram i philipsa? poza cena oczywiscie...

 

Nie polecam bosmy 6k, słabo światła dają za bardzo niebieskie. Do tego brak homologacji oczywiście.


Bosman to taki niby dobry chińczyk...


Na allegro są osram oryginal za 350 zł komplet i tego bym się trzymał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecasz bo uzywales? to nie jest zlosliwe pytanie. szukam sprawdzonej opinii o tych palnikach.

 

Tak miałem w saabie z 2 lata temu, nie kupiłbym drugi raz, odbłyśniki nawet regenerowałem. Nic to nie dało, kupiłem osramy i jest pięknie jasno przed tobą.


Mój brat kupił budżetowe m-tech premium? cos na allegro niby polska firma sprzedaje, to o wiele lepiej to świeci niz bosma.


Aaa i jak kupowałem bosmy to facet pytał czy na pewno chce 6k, bo mowil ze maja sporo reklamacji na 6k, na 4,3k już tylko nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myślałem że odnosisz się do ostatnich postów, z resztą wszystko powyżej 6000k jest bez homologacji, a przypuszczam że każdy tu ma troche rozumu. A też żaden Xenon nie będzie oślepiał tak jak większość halogenów bo ma samopoziomowanie

Nie kazdy potrafi palnik dobrze zamontowac, tak jak nie kazdy potrafi zarowke dobrze zamontowac. Ile razy sie widzi swiatla dajace pod zlym katem albo swiecace w kosmos bo ktos wyrwie silniczek od regulacji wysokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.