Skocz do zawartości

Palniki ksenonowe oryginalne, podróbki – porównanie


Natek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zarejestrowani
A jakie zalozyles ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie zalozyles ?

 

Dpüiero zaloze w weekend, bo bede zmienial swiatla na LCI.

Osram Cool Blue Intense CBI 5000k

 

jak założysz i pojezdzisz, to koniecznie napisz jak CI swiecą, bo juz od dłuższego czasu mam zamir zakupić sobie takie żarniki

 

dziqusek:

słuchaj, tak patrze po Twoich lampach jak swiecą, i albo u mnie swieca za nisko albo u Ciebie za wysoko

możesz zmierzyć na jakiej wysokości masz punkt przełamania światła o ten _/ i odległość pomiędzy ścianą a reflektorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na przetwornice kolego z tymi chińskimi żarówkami, bo mogą się szybko skończyć.

 

pzdr

 

 

Nie myślałem o przetwornicy, swoją drogą co ma piernik do wiatraka? Te chińskie gówna mają jakieś spieprzone układy? Miałem ochotę rozebrać tą chińską i zobaczyć jak wygląda środek puszki ;).

 

A jakie zalozyles ?

 

Dpüiero zaloze w weekend, bo bede zmienial swiatla na LCI.

Osram Cool Blue Intense CBI 5000k

 

Takie właśnie bym założył lub philips też ten blue.

 

 

dziqsek jakie masz żarówki u siebie, jakiej firmy? Takie 5000k myślę, że są akurat.

 

Pzdr.

 

 

PS i właśnie sobie uświadomiłem, że moje Xenarc są 4150K ;) stąd ta żółć.

 

http://catalog.myosram.com/zb2b/b2b/start.do?browsername=mozilla%2F5.0%2520%2528windows%253B%2520u%253B%2520windows%2520nt%25205.1%253B%2520pl%253B%2520rv%253A1.9.2.24%2529%2520gecko%2F20111103%2520firefox%2F3.6.24%2520%2528.net%2520clr%25203.5.30729%2529&browsermajor=5&browserminor=5

Edytowane przez eXiDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mają kolego spierniczone te układy ( starter, który wywiera zbyt duży prąd na przetwornicy ), ale jaki widać nie wszystkie.

Kolego a jakie ty masz teraz założone w aucie, że tak pięknie świecą ?

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mają kolego spierniczone te układy ( starter, który wywiera zbyt duży prąd na przetwornicy ), ale jaki widać nie wszystkie.

Kolego a jakie ty masz teraz założone w aucie, że tak pięknie świecą ?

 

Pzdr

 

Ja mam Osram Xenarc, takie miałem wcześniej i jak kupiłem auto wymieniłem na nowe takie jak były. I chciałem zobaczyć jak świecą te HID 6000K, zobaczyłem i podziękowałem :) - włożyłem moje poprzednie Xenarc. I teraz jak będę zmieniał to to kupię albo Xenarc Cool Blue Intense lub analogicznie Philipsy. Swoją drogą czytam spec. na osram.com to zarówno zwykłe Xenarc jak i Blue mają tą samą ilość lumenów - 3200 lm, różni się tylko temperatura barwowa.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zdejmować koła, skręcasz i zdejmujesz same zaślepki, średni czas wymiany to 15 minut na żarnik. Pamiętam, że po wymianie żarówki muszą świecić nieprzerwanie conajmniej 40 minut.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
ja mam magiczne zarniki noname kupione po 190 chyba za komplet nalepka jest osram xenarc ale facio mi pisal ze to sciema. Pidal mi tylko ze sa japonskie niestety nie moge na allegto sprawdzic bo to ponad rok temu bylo. Kiedys ns autostradzie mijalem lexusa gs z 2007 roku na oko i swiecil identycznym kolorem. A swiatelka SA za wysoko ale niewiele znajomy diagnosta mi na scianie zsznaczyl punkty i sam sobie ustawiam a tersz robilem disem reset i tak sie wczoraj usyawily a jeszcze nie mialem okazji poprawic powinny byc na scianie ok 5 cm nizej

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończyki od zawsze miały 'niebieskie' xenony :)

 

Druga sprawa mnie osobiście najbardziej denerwuje demontaż tych cholernych zaślepek przy lampach :mad2: kto to wymyśłił :duh: reszta to pikuś.

 

I dzisiaj potwierdzam - pada cholernie deszcz jak na zimę przystało :D - i światło w porównaniu z tym chińskim 6000k które miałem okazję testować jest nieporównywalnie lepsze.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zamówiłem Osram Xenarc Cool Blue (barwa 5000K), mają dotrzeć w przyszłym tygodniu. Zobaczę co to będzie, bo cena dosyć wysoka. Obecne palniki mają już dosyć, świecą już zdecydowanie gorzej niż kiedyś, zaczęło mi to już na trasie przeszkadzać. Przed samochodem strumień jest okej, jednak w dal już kiepsko. Mam tylko nadzieję, że to nie efekt np. wypalonego lustra :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Osram Xenarc Cool Blue (barwa 5000K), mają dotrzeć w przyszłym tygodniu. Zobaczę co to będzie, bo cena dosyć wysoka. Obecne palniki mają już dosyć, świecą już zdecydowanie gorzej niż kiedyś, zaczęło mi to już na trasie przeszkadzać. Przed samochodem strumień jest okej, jednak w dal już kiepsko. Mam tylko nadzieję, że to nie efekt np. wypalonego lustra :wink:

 

Ja je mam, i bardzo zadowolony z nich jestem :-) W ciemnosci bardzo ladnie oswietlaja droge!

Akurat na polskie warunki, na polnych drogach itd.

 

Ja zamowilem na Forum za 130€ z przesylka. Okazja byla.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego ja mam u siebie Pihillpsy 5000k i nie ma rewelacji, nadal została żółta poświata ( u góry ), która jest zależna od soczewki, natomiast żarówka świeci intensywnie bo jest nowa, i jak podjedziesz pod ścianę to widać też trochę tego niebieskiego, natomiast wizualnie to wygląda bardzo fajnie soczewka biała z niebieską poświatą ( widoczne z większej odległości )

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co wy widzicie w tych niebieskich żarnikach? Mi to podjeżdża wieś tuningiem typu "HIDy z allegro za 200 pln".

Sam doświadczałem kiedyś 6000K jednak na szczęście mi przeszło i wróciłem do 4300K, które po prostu lepiej świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy widzicie w tych niebieskich żarnikach? Mi to podjeżdża wieś tuningiem typu "HIDy z allegro za 200 pln".

Sam doświadczałem kiedyś 6000K jednak na szczęście mi przeszło i wróciłem do 4300K, które po prostu lepiej świecą.

może i HIDy z allegro podejeżdżają wieś tuningiem, ale ori palniki 6000K dają zdecydowanie inny efekt niż te nieszczęsne HIDy,

ja chcę zmienić palniki na 6000K dla uzyskania kontrastu pomiedzy ringami a xenonem, bo w obecnej chwili wszystko się zlewa w jedną żółć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się zlewa kolego, to masz odbłyśnik wypalony, im więcej Kelwinów tym słabiej widać drogę, nie mówiąc już o mokrej nawierzchni, gdzie praktycznie tylko rowy są oświetlone.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam u siebie Pihillpsy 5000k i nie ma rewelacji, nadal została żółta poświata ( u góry ), która jest zależna od soczewki, natomiast żarówka świeci intensywnie bo jest nowa, i jak podjedziesz pod ścianę to widać też trochę tego niebieskiego, natomiast wizualnie to wygląda bardzo fajnie soczewka biała z niebieską poświatą ( widoczne z większej odległości )

 

Pzdr

 

Masz stare Philipsy zapewne model Cool Blue, czy tam Colormatch czy coś takiego, te które ja zamówiłem to najnowszy Philips Ultrablue 6000K i nie ma on nic wspólnego z wiejskim tuningiem. :lol: :lol: :lol:

 

Jak pisałem wcześniej włożyłem chińskie 6000k i była dziadówa więc powróciłem do starych Osramów 4150K.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zwracam się z prośbą do osób które mają jakieś pewne namiary np. na sklep internetowy, gdzie można dostać oryginalne palniki firmy Philips (lub Osram) w rozsądnej cenie. Ja na razie nie planuję zmiany bo jestem zadowolony z jakości światła w moim aucie, ale pewnie jest kilka osób, którym przydadzą się namiary na sprawdzonego sprzedawcę.

Wiem też z forum, że oryginalne palniki w normalnej cenie można kupić w serwisie Skody.

 

Pozdrawiam.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.