Skocz do zawartości

E60 520D Obroty na biegu jalowym - rosna na sprzegle


Blackwhite

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem ale nie mpoglem znalezsc.

Zastanawia mnie jedna rzecz po pierwsze jak zapale samochod po nocy to przez jakis czas lekko nim potrzasnie co jakis czas (ale tylko jak jest zimny).

Po drugie zauwazylem ,ze na biegu jalowym jak wcisne sprzeglo to obroty silnika delikatnie ida do gory i pracuje rowniej jak bez sprzegla - do tego ciszej.

Samochod ma przejechane 63 k mil - czy moze to byc dwumasa, albo kolo pasowe, a moze cos innego?

Jak co mam gwarancje, ale nie chce jechac do serwisu bez powodu, moze jestem troche przewrazliwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam z tymi obrotami. Po wyrzuceniu na luz obroty spadają żeby tylko spełniać wyśrubowane normy emisji a ponieważ przy takich obrotach moc i moment są bardzo niskie, wysprzęglenie daje wyraźny sygnał silnikowi: zaraz będę ruszał, podnieś obroty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie po uruchomieniu silnika idą do poziomu podobnego jak u ciebie i też się raczej nie ruszają. W tym temacie jest troszkę o tym wskazniku: viewtopic.php?f=73&t=153748&p=1098802&hilit=temperatury#p1098802
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko podczas wciskania sprzęgla rosną obroty (a raczej należaloby napisać wracają do poziomu roboczego). Zwróć uwagę np stojąc w korku, że po calkowitym zatrzymaniu samochodu obroty również spadają. Wystarczy jednak, że auto zacznie się toczyć - nawet bez sprzegła a obroty natychmiast wracają do poziomu "normalnego". Stąd efekt falowania na biegu jalowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie jak wcisne sprzeglo to wyraznie slysze, ze silnik pracuje z nieco wiekszym obciazeniem ale nie zauwazylem zeby obroty wzrastaly. Myslalem, ze moze byc to lozysko oporowe, albo dwumas. Uznalem, ze poczekam i zobacze co bedzie dzialo sie dalej.

 

Co do kresek to mam 525d po lifcie i nie ma u mnie czegos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kolego nie potrzebnie wydajesz pieniądze..

ten model samoczynnie zmniejsza obroty gdy stoisz, gdy zamierzasz ruszyć naciskasz sprzegło obroty się nieco podnosza, a wszystko po to by zmiejszyć zużycie paliwa, zmniejszyć emisje CO oraz ulatwić ruszanie :)

po takich akcjach ludzie twierdza że bmw jest drogie w utrzymianu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.