Skocz do zawartości

316i - GAZ,AMORTYZATORY etc


hbreakerB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , oto moj samochodzik ;

 

http://img651.imageshack.us/g/77906059.jpg/

 

Pomogł by ktoś znaleść jakies ładne felgi i opony odrazu do nich ? jestem kompletnie zielony w tym , a wiem ze duze znaczenie ma kolor , progi itp w samochodzie.. jezeli chodzi o cene, to powiedzmy ze mam do wydania 4k.

 

 

 

Druga sprawa , potrzebuje jakiegos gazownika dobrego z okolic Warszawy lub z Warszawy , tylko takiego zaufanego , bo chce zrobic sekwencje i nie chce zalować na to kasy , tylko aby było warto.. a nie ze jakis burak mi zamontuje i bedzie mi sie wszysztko psuło co chwile...

 

trzecia sprawa , mam do wymiany tyle amorki , poleci ktoś jakas w miare dobra i tania firme ? albo najlepiej link allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co "o jezu" , pare tematów niżej ludzie wlasnie mi doradzali bardzo GAZ i mowili zebym sie nie przejmował ze ktos mowi ze to tzw "wieś" , ze wieskami sa tacy ktorzy tak mysla... ;f

 

jezeli mamy na rynku paliwo po 5zł20gr to nie zakladac gazu po 2zł50gr ?

 

nie kupiłem bmw bo tatus mi dał pieniadze i masz SZPANUJ , tylko ciezko na nie zbierałem , aby miec ładny duzy samochod i komfort jazdy , nie mam zamiaru wydawac z wyplaty na wache 600 zł , jak moge wydawac polowe mniej i miec ten sam komfort , tak sądze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jezdze na gazie ,tylko rozwazam jego montaż ponieważ robie 50km dziennie i troche chce odciążyć kieszen , czemu sadzisz ze to słaba wersja bmw ? wiesz na taką mnie stać.. po drugie to moje pierwsze bmw , jak mi sie spodoba jazda tą marką moze przesiąde sie w lepsza wersje.

 

btw czemu uwazasz ze to słaba wersja ? troche mnie zdenerwowales , bo zaczynam miec watpliwosci czy dobrze zrobilem kupując go..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gazem Tobie nie pomogę. Amortyzatory Bilstein B4, cena przystępna ca. 165PLN/szt. lub SACHS 175PLN/szt. Wymiana jest raczej prosta więc możesz to zrobić samemu.

 

Felgi tylko z palety BMW.

 

Co do słabej wersji to cos w tym jest. Moc 77kW jest chyba najniższą w serii 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś się tak uczepiliście tego silnika taki ma to do takiego będzie zakładał gaz no troszke słaby przyznam racje kolegom ale przecież jak mu odpowiada taki silnik to zejdzcie z niego ja mam już drugą instalacje gazową BRC montowałem za każdym razem w tarnowie bo tam znają sie na rzeczy.... a obecnie użytukuje gaz w mojej 323i i sprawuje sie świetnie ;) i w twojim przypadku polecam Ci instalacje BRC sequent 24 czy jakoś tak sie nazywa a co do felg to sądze że w twojim przypadku(316+GAZ) rozsądne będą szesnaski, mi sie np takie podobają...

http://img1.aukcjoner.pl/gallery/005518861/5_f.jpg

 

a fotke wziąłem z tej aukcji oczywiście czysty przypadek tylko o ten wzór mi chodzi http://moto.allegro.pl/bmw-e46-e39-felgi-16-r16-kola-205-55-16-lato-i1580174391.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie stresuj się tą pojemnością, choć faktycznie kupiłeś najsłabszą wersje silnikową która znacząco okroi „radość z jazdy” :( . Z drugiej strony większość z nas zaczynała od małych silników bo w końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia. Moja rada, pojeździ trochę tym autem, przekonaj się do samochodu a jak okaże się, że brakuje ci mocy to sprzedaj i kup coś mocniejszego. Na razie kup tylko to co musisz aby auto bezpiecznie jeździło.

 

Witamy w gronie posiadaczy BMW :cool2:

 

Tu masz ciekawe fegi ale moga byc za duże do tego silnika http://moto.allegro.pl/felgi-17-bmw-audi-mercedes-z-rantem-i1536091489.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei do wersji 316 polecałbym koła 15 calowe z oponami 195/65/15 z palety bmw - oczywiście nie rzucą nikogo na kolana swoim wyglądem ale masz najtańsze możliwe opony, w zasadzie wykluczoną możliwość pogięcia czy porysowania felgi. Do tego dochodzi lepszy komfort jazdy oraz prowadzenie w koleinach :cool2: Instalacja gazowa uszczupli moc o kilka koni więc szerokość opony także ma znaczenie. Aha jeszcze ważna sprawa jest taka że takie opony bedą wolniej się ścierały w stosunku do opon z indeksami prędkości v,w.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu chodzi mi o to , ze nie potrzebuje mega mocy bo jestem raczej bezpiecznym kierowcom , a samochód kupiłem większy by miec wygode i moc w koncu cos/kogos przewieść , bo wczesniej miałem POLO 1.4 , a nie chcialem tez brac bmw z silnikiem 2,5 bo wez to ubezpiecz i zalewaj , wzialem taki silnik na ktoiry mnie stać , mocy nie ma , ale frajde i tak mam jezdzac nim bo musze przyznac ze od kiedy go kupilem bardzo polubiłem marke bmw , fajnie sie prowadzi ;-)

 

btw ; jak wstawie felgi 17 to moge miec jakies problemy ? bo piszecie ze silnik moze nie dac rady 17stkom , co macie na mysli ? 16cali sa ladne ale nie ma tego efektu , wolałbym 17.

 

to moze odpuszcze ten gaz , w sumie masakrycznie duzo nie pali , a nie chce stracic mocy ktorej i tak mam malutko , chociaz jak sie przesiadłem z POLO 1.4 to poczułem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem jak kupiłem swoją 316i :-) Przez tydzień silnik wydawał się wystarczający. Co do felg: im większe tym auto coraz bardziej zwalnia. Miałem 18" w zeszłym sezonie i zrezygnowałem na rzecz 17"

 

http://img845.imageshack.us/img845/7104/dsc06703b.jpg

 

P.S. Kierowcom -> Kierowcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to twoja bmw ? fajosko zrobiona..

 

e tam , ciezko pracowałem na ten samochód , jest to na dodatek moj 1 samochod bo POLO mialem po tacie , tak ze napewno bede bardzo dbał i szybko mi sie nie znudzi , tak ze jak zaloze 17 moze nawet zwalaniac , nie bedzie mi to przeszkadzać , ja nie jezdze szybko , zalezy mi bardziej by samochod bym ładny i mnie zadowalał ze mam cos fajnego i ładnego ;-)

 

a powiedz mi jak ze spalaniem , ma to jakis wpływ jak zaloze 17 , bedzie wiecej palił ? nie trzymał sie drogi lub cokolwiek innego ?\

 

przepraszam was za te pytania dla was moze banalne i powtarzające się , ale jestem jeszcze pod wpływem fascynacji , bo mam ten samochod 7 dni , chce sie o nim dowiedzieć jak najwiecej , szczegolnie o mojej wersji ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jak ze spalaniem , ma to jakis wpływ jak zaloze 17 , bedzie wiecej palił ? nie trzymał sie drogi lub cokolwiek innego ?\

 

będzie ci znosiło samochód na koleinach, uskokach, na nierównej drodze, etc... ja mam tak samo (opony 225/45 R17) i bardzo wiele osób się na to skarży. no ale ja do mojego E46 nie mogę założyć mniejszych kół niestety. jest do przeżycia, ale będziesz musiał się przyzwyczaić do mocnego trzymania kierownicy na słabych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bardzo łądnie wyglada ;-)

 

wielkie dzieki za info panowie , z dnia na dzien truje wam co raz bardziej na forum , ale dowiaduje sie duzoo wiecej =d mam nadzieje ze wytrzymacie ze mna jeszcze troche ;d;d;d;

 

jednak chyba rozmylilem sie nad zakladniem gazu , i tak mocy mam mało , a nie pali az tak duzo + to co zaoszczedze na gazie zainwestować moge w fajne felgi i opony ;-)

 

wielkie dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką radością bym zmienił 17" na mniejsze ale niestety nie mogę :( ładnie wyglądają , fajnie się faktycznie jeździ na równej drodze i w zakrętach - tylko takich dróg jest może 10 % , a wy jeszcze zakładacie 18" - cóż ja patrzę na takich ludzi z pewnym podziwem - jak na tym jeździć i nie pokrzywić ? i co to za jazda ?

 

ja ci odradzam 17" - będziesz je co sezon prostował , a jak wpadniesz na większą dziurę to i oponę przetniesz - do tego zawias też swoje dostaje - drążki itd

a komfort jazdy jest tragiczny , czasami nakładam drogę i jeżdżę tylko po równych drogach a na swojej ulicy znam wszystkie dziury na pamięć i wiem jak je omijać :)

 

ja jestem zmuszony na 17" ty masz wybór - kup sobie opony z dużym balonem by było co amortyzować a nie żeby felga amortyzowała , jak obetrzesz krawężnik to oponę trochę zedrzesz a nie felgę :) prostowanie felg i je odnawianie nie jest tanie , ja zimówki oddaje do regeneracji 4szt bo są krzywe ni i przy okazji mam zamiar je odnowić , letnie jak zakładałem i wyważałem też są tylko na ten sezon jeszcze i też będe oddawał je do prostowania i regeneracji

 

jak kupisz sobie 17" to wspomnisz moje słowa :) no chyba że u ciebie są idealne drogi :)

opony z dużym balonem 15-16" też są ładne , jedynie w zakrętach możesz mieć ugięcie opony a tak to bardzo dobra felga na Polskie drogi i bardzo komfortowa w jeździe na codzień , na tor może nie jest idealna

 

ja nie mam wyboru 17" niestety u mnie to minimum - opony zimówki 17" też są o wiele droższe od 16"

 

jak dla mnie to same -

ale każdy chyba musi się przekonać na własnej skórze jak to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jak ze spalaniem , ma to jakis wpływ jak zaloze 17 , bedzie wiecej palił ? nie trzymał sie drogi lub cokolwiek innego ?\

 

będzie ci znosiło samochód na koleinach, uskokach, na nierównej drodze, etc... ja mam tak samo (opony 225/45 R17) i bardzo wiele osób się na to skarży. no ale ja do mojego E46 nie mogę założyć mniejszych kół niestety. jest do przeżycia, ale będziesz musiał się przyzwyczaić do mocnego trzymania kierownicy na słabych drogach.

 

Święta racja, jeździłem autem na 17” i nie założyłbym do swojej takiego koła no chyba, że jeździłbym tylko po równych drogach.

W swojej mam 16” i jest OK i takie ci polecam, ale każdy wybiera co woli.

 

PS

„jceel” jak jesteś jeszcze na forum to przeczytaj PW lub wskocz na diagnostykę, mam małą prośbę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a co do felg to sądze że w twojim przypadku(316+GAZ) rozsądne będą szesnaski, mi sie np takie podobają...

http://img1.aukcjoner.pl/gallery/005518861/5_fv.jpg

 

 

O, mam takie felgi na letnich kołach:)

 

http://farm6.static.flickr.com/5070/5654784275_24ce6ca37e_b.jpg

 

potwierdzam, bardzo ładnie wyglądają, a tak poza tym potwierdzam to co mówią koledzy - jeżeli rozglądasz się za felgami to tylko 16 cali i oczywiście tylko oryginalne BMW. 17-tki może ładnie wyglądają ale opony są znacznie droższe i komfort na naszych drogach jest mniejszy -

 

ew. taki zestaw, również 16 cali, mam na tym zimówki:

 

http://farm6.static.flickr.com/5185/5654784589_1c5127af14_z.jpg

 

Co do gazu, w poprzednim wątku pisałem żebyś się nie przejmował opiniami że gaz w BMW to faux pas, w końcu to Twoje auto. Ale jeżeli uważasz że przeżyłbyś bez instalacji LPG to cóż, powtórzę, ja w pełni świadom korzyści finansowych z jeżdżenia na LPG mimo wszystko dalej wolę benzynę. To kwestia priorytetów, drugie moje auto to francuz na ropę i traktuję go jako narzędzie AGD - ma działać; BMW jest mimo wszystko fetyszem i patrzę na niego trochę inaczej.

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.