Skocz do zawartości

[E90 LCI] Doposażenie w OEM Bi-ksenony - fotorelacja


prmax

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czy może ktoś wyjaśnić gdzie dokładnie wpiąć zasilenie od pompki spryskiwaczy lamp ? Masa do masy, plus prowadzimy do skrzynki bezpieczników i wpinamy ale gdzie ? Jak później owa pompka jest sterowana ? Skąd wie że po piątym machnięciu wycieraczki musi się załączyć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu musisz jeszcze zakodować opcję spryskiwaczy reflektorów. I tu chodzi nie o machnięcie wycieraczek, a o użycie spryskiwacza. Kodujesz właśnie po którym spryśnięciu szyby ma być spryśnięcie reflektorów. Możesz ustawić bodajże już od wartości 3 jak pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odpowiednie kodowanie i podłączenie pinów i będzie działać.

Jakoś udało się to uruchomić lecz mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie jak zakodować drogowe jako DRL, ale zęby świeciły na 100% mocy. Teraz mam DRL_DIMMUNG

vert 02

przy innych ustawieniach po prostu gasną DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam mam pytanko odnośnie doposażenie bi xenonu LCI. Auto jakie posiadam to e90 LCI gdzie były

fabrycznie zamontowane lampy halogenowe, aktualnie po zmianie lamp jak i przerobieniu instalacji (tak jak na początku tego tematu czyli dodaniu pinu z masą do przetwornic jak i dodaniu pinu sygnałowego dla przesłony wszystko działało do czasu kiedy auto nie było zapalone ( łącznie ze światłami drogowymi ) lecz po uruchomieniu auta lampy migały, więc została dodana opcja do VO $522 ) pomogło, lampy świecą gdy auto jest uruchomione, lecz nie działa przesłona od świateł drogowych, teraz pytanie gdzie szukać problemu ? ( przypomnę, że przed kodowaniem przesłony działały prawidłowo ). Jest to zwykły bi xenon LCI bez AHL, który na chwilę obceną będzie działał bez samopoziomowania, jak i sprysów. Jeszcze jedno pytanie przy okazji: jakie wpisy są odpowiedzialne za moduły skrętu w FRM-ie ? przy lampach bi xenon LCI dynamic.

http://img111.imagevenue.com/img.php?image=803424462_kostka_122_516lo.jpg . Po takiej przeróbce instalacji, zakodowaniu nie mam żadnych błędów, xenon działa, kierunki również, lecz nie działają światła drogowe i na DRL buczą przesłony, pomoże ktoś, jak się z tym uporać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzewam temat:

 

Pacjent to e90 z 06/2006 która wyszła z fabryki na halogenach i chcę ją doposażyć w oryginalne bixenony nieskrętne poliftowe z kierunkami led. Z tyłu również nastąpi zmiana na lampy poliftowe z kierunkami led.

Poziomowanie i spryskiwacze również będą wchodziły w zakres modyfikacji.

 

Dokupiłem moduł FRM II LED XE o numerze 9204536, mam oryginalne uzbrojone światła przód i tył, zestaw do spryskiwaczy (pompki, węże, zaślepki, mocowania itp)

 

Brakuje mi jeszcze czujników poziomowania i zestawu do ich mocowania - wszystkie elementy z tego linku

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=VA51-EUR-05-2006-E90-BMW-318i&diagId=33_1237

 

Brakuje mi również elektrycznych wiązek doposażeniowych. BMW już nie sprzedaje takowych oddzielnie. Są do kupienia jedynie w zestawie z reflektorami.

 

Gorąco proszę w związku z tym o informacje o przekonstruowaniu fabrycznych wiązek tak aby po podłączeniu do kupionego modułu i zakodowaniu wszystko działało jak w wersji poliftowej. (który pin gdzie przepiąć, grubości kabli itd.)

 

Samochód ma włącznik świateł o nr 61316932792 (ksenon-nie, czujnik deszczu -tak, lampa przeciwmgłowa - tak). Czy da się go zmusić do współpracy z ksenonem (np z wyłączeniem manualnej regulacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Koledzy a jak bedzie w przypadku bmw e87 przed lift , mam modul swiatel frm1 , wiem ze sie do niczego nie przyda ale teraz kupilem do mojej e87 tylne lampy led w wersji high czyli takie jak wystepowaly w e87 z xenonem. Ja xenonu nie mam wiec jaki modul frm musze kupic aby dobrze to zakodowac ? Czy wystarczy modul frm 2 nsw czy musze kupic modul frm 2 np model 9166708 ktory ma opisane e87 e9x xe ? Prosze o pomoc w tej sprawie , bez sensu nie chce wydawac kasy na modul ktory nie bedzie potrzebny. Czy jak nie mam xenonu to modul swiatel pod xenon bedzie dzialal prawidlowo?

Mam takze podswietlane klamki . Prosze o dobre rady. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam, dolozylem do e90 LCI bixenony (nie skretne) , poziomowanie i zmywanie, zakupilem taki modul frm II led xe http://allegro.pl/bmw-e90-e91-modul-swiatel-9204536-frm-led-lift-i7192708882.html?snapshot=MjAxOC0wNS0wNFQxNDo1OTozNy42MDNaO2J1eWVyOzhmYmFkYTYyZjBlMWJkMjFkMDMwMDA3ZGU1MDcwMWRiM2JkNTc2Mzk2ZTdkMmRhNTA3MTA1YjBjOWE2N2VhYWQ%3D , ringi sie zapalają ale tylko jako postojowe i wyświetla sie z nich bląd, czy jest możliwe ze przy tym module nie da sie tego zgrac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę pod co podłączyłeś postojowe.

W FRM1 jest to pin od postojów (starych ringów), w LCI w FRM2 są to piny od tylnych lamp, ponieważ zainstalowali led i nie ma potrzeby puszczania do tyłu 4 pinów do każdej z lamp z osobna. Przewody od przednich ringów w preLCI są użyte do 3 led.

Zobacz na schematy na bmw planet i będziesz wszystko widzieć.

Myślę że jeśli miałeś wcześniej FRM1 to to jest rozwiązanie Twojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, Panowie rozumiem, że mając polifta e90 halogen, aby zmienić na xenon, to dokładamy masę do pinu 2 , a gdzie wpiąć pin 5 (sygnałowy)?? Rozumiem, że wpinamy do modułu świateł FRM. Oczywiście póżniej kodowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.