Skocz do zawartości

Metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu E34


ducat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od paru dni dokucza mi jakieś stukanie dochodzące z tylnego prawego zawieszenia. Jeszcze nie zaglądałem pod spód, nie wiem co poleciało. Objawy są takie: Najazd na studzienkę, drobną nierówność poprzeczną, itp. powoduje odgłosy stukania. Efekt jest podobny do tego, jakby np. w bagazniku zdjać wygłuszkę i w miejsce koła zapasowego wrzucić kilka kluczy od kół :) . Kiedyś w moim poprzednim BMW miałem hak Westfalia, nie zdejmowany od paru miesięcy w końcu zaczął hałasować - wyrobiło się jego mocowanie i stukał na nierównościach wydając podobne odgłosy. Co to może być? Amorek raczej nie, bo wymieniałem rok temu, może łącznik stabilizatra? Gumowa tuleja od wahacza też raczej nie - bo ona inaczej hałasuje... :shock: Mieliście podobne usterki? Z góry dzięki za sugestie i porady.
Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Na amortzyator od gory montowany jest gumowo metalowy element ( niestety nie pamietam jak sie nazywa :? ) ktory jest przytwierdzony do nadwozia a dopiero do niego (czy tez w niego :) ) przykrecany jest amortyzator. U mnie szczegolnie przy nierownosciach typu 'wyboista kostka brukowa' najbardziej bylo to slyszalne, jakby ktos uderzal kluczem w wahacz. Po wymianie wszystko wrocilo do normy. Podejrzewam ze po twoim stwierdzeniu

Najazd na studzienkę, drobną nierówność poprzeczną, itp. powoduje odgłosy stukania
na 99% to jest przyczyna twoich problemow bo dokladnie takie same objawy byly u mnie.

 

POzdrawiam,

Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Rzeczywiscie Jawor, szybko przeczytałem i jeszcze szybciej odpowiedziałem, ale moje szczęscie, że przestało mi stukać było bezcenne. Wiem do jakiego stanu może doprowadzić człowieka upierdliwy hałas dochodzący z elementów podwozia. W takim razie strzelam dalej - poduszka tylnego mostu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.