Skocz do zawartości

Ostrzegawcze sygnały dźwiękowe-bez zapalania kontrolek


blackship

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie...szukałem dużo i nic nie znalazłem,a chodzi o to ...

iż podczas jazdy odzywa się sygnał ostrzegający o jakimś problemie-z tym ze żadna z kontrolek się w tym czasie nie zapala...Jest to dość głośny jednokrotny (sekunda) sygnał...powtarza on się on co jakiś czas,a czasem znowu wcale (pojawił się też przy odpalaniu w pozycji zapłonu.

 

Druga zaś sprawa,...też z sygnałem dźwiękowym-pojawiają się trzykrotne krótkie dźwięki ostrzegawcze również bez zapalenia się jakiejkolwiek z kontrolek...Proszę o Pomoc...może Ktoś wie o co tu chodzi...

 

p/s. Przepraszam za taki opis w/w sytuacji,ale nie mam jak odtworzyć owych dźwięków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak rano będziesz wsiadał do auta(temp poniżej 3 stopni) i po przekręceniu kluczyka usłyszysz gong to zerknij na wyświetlacz zegarka zamiast godziny wyświetli temp zewnętrzną.To takie ostrzeżenie że może być ślisko.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzykrotne piknięcie oznacza nadejście pełnej godziny np: 10-11 :)

hmmm,...nie neguję Twojej podpowiedzi,ale dyby miało tak być to pełne godziny nadchodziłby co kilka minut niejednokrotnie. To jest dość mocny dźwięk i nie pochodzi on (tak sądzę) z owego zegara-pogodowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rano będziesz wsiadał do auta(temp poniżej 3 stopni) i po przekręceniu kluczyka usłyszysz gong to zerknij na wyświetlacz zegarka zamiast godziny wyświetli temp zewnętrzną.To takie ostrzeżenie że może być ślisko.

 

o i to by było prawdopodobne :)... zobaczę teraz jak już nie ma temp.minusowej czy będzie gągiem straszyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gong masz zaraz koło pedałów :)

 

3 krótkie piknięcia zawsze masz przed pełną godziną, jak i jak temp spadnie do 3 stopni :)

 

Dzięki Wszystkim za rozwiązanie mojego "problemu",...nie dawało mi to spokoju,...a tu okazuje się iż po prostu autko daje znać gdy zimno i odmierza czas :P

 

Dzieki raz jeszcze...

 

p/s

z niecierpliwością czekać teraz będę na powrót Betki od mechanika(dźwigienka zaworów mi pękła :( ) by potwierdzić owe w/w stwierdzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.