Skocz do zawartości

E90 navi bussines i widok mapy


007korek

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem także już co nieco wiem ;)

 

na mojej konsoli nie ma napisu DVD ani CD tylko Navi Bussiness

dlatego pytanie zadałem, a sprawdzić nie mogę, bo płyta zablokowana :(

 

stąd inne pytania z założonego przeze mnie wątku;

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://home.arcor.de/uli.stempin/Navi%20Business.jpg

Nie rozumiem czegoś - na powyższym zdjęciu widać, że jest mapa i strzałki - więc dlaczego nie może też tak być w samochodach, które sprowadzamy sobie z Niemiec z nawigacją business

btw - jak chcę sobie uaktualnić mapy na 2011 (business): mam 2 płyty DVD i chce mieć mapy państw zarówno z płyty nr1 jak i z płyty nr2 - czy w tym wypadku wkładam i instaluję z obu dvd wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości BMW zrobi niespodziankę i każdy, kto ma auto przed fl będzie mógł się cieszyć z widoku mapy.

Dowiedziałem się, że za ok. 2 miesiące w jednej z firm działającej w Polsce będzie można wgrywać Polskie menu (nawigacja business)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW takiej niespodzianki nie zrobi, ponieważ to nie tyle kwestia map co softu samej Nawigacji...

 

Poza tym, BMW nie może sobie poradzić z spolszczeniem CIC-a Professional a wy chcielibyście nowy soft do "starego" Businessa :wink:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"roger.yo" coś chyba zgubiłeś opakowania od tych płyt co masz;)

Pierwsza płyta zawiera na sobie cześć Europy, a druga płyta zawiera na sobie brakująca cześć. W zaleznosci gdzie jedziesz (jeździsz) to wkładasz do napędu albo płytę nr 2 albo płytę nr 1.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200zł to koszt w Poznaniu wymianu modułu na ten po lifcie = możliwy widok mapy

 

zapytam jeszcze raz w tym wątku:

 

Czy jest domowa metoda na złamanie PINu zabezpieczającego usunięcie

płyty z napędu nawigacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Postanowiłem odświeżyć temat, bo kupiłem po kosztach radio/moduł nawigacji z wersji LCI i chciałbym wymienić go u siebie.

 

Zaczynając od początku:

 

Moje BMW to E91 z nawigację Business z 2006 (bez możliwości wyświetlania mapy).

 

Zakupiłem radio/nawigację z wersji business LCI (z dodatkowymi przyciskami na panelu przednim) z nadzieją że wymiana będzie ograniczała się do przepięcia wtyczek i kodowania. Sprawa nie okazała się jednak taka prosta. Po rozebraniu wszystkiego okazało się że kable sygnałowe do monitora w obu jednostkach są różne. W mojej wersji jest to prostokątna metalowa wtyczka. W wersji LCI jest to wtyczka okrągła (gniazdo w kolorze różowym).

 

Stąd moje pytanie do osób obeznanych w temacie. Czy jest możliwość podłączenia radia/modułu nawigacji LCI do wyświetlacza pre LCI? Czy jest może jakiś adapter, ewentualnie schemat podłączenia wyprowadzeń? Mógłby ktoś podesłać zdjęcia złącz wyświetlacza CCC business z wersji LCI (wtyczka zasilająca + gniazdo sygnałowe)?

 

P. S.

Jak dodać zdjęcia do posta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge ci niestety pomoc tylko w kwestii zdjec.

 

Najpierw musisz wrzucic zdjecie gdzies do internetu. Np. tutaj: http://tinypic.com/

 

A potem w twoim poscie klikasz na przycisk "Img" i wysocza dwa "tagi" [.img] i [./img] (bez kropek). Pomiedzy [.img] a [./img] wklejasz link do tego zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Postanowiłem odświeżyć temat, bo kupiłem po kosztach radio/moduł nawigacji z wersji LCI i chciałbym wymienić go u siebie.

 

Zaczynając od początku:

 

Moje BMW to E91 z nawigację Business z 2006 (bez możliwości wyświetlania mapy).

 

Zakupiłem radio/nawigację z wersji business LCI (z dodatkowymi przyciskami na panelu przednim) z nadzieją że wymiana będzie ograniczała się do przepięcia wtyczek i kodowania. Sprawa nie okazała się jednak taka prosta. Po rozebraniu wszystkiego okazało się że kable sygnałowe do monitora w obu jednostkach są różne. W mojej wersji jest to prostokątna metalowa wtyczka. W wersji LCI jest to wtyczka okrągła (gniazdo w kolorze różowym).

 

Stąd moje pytanie do osób obeznanych w temacie. Czy jest możliwość podłączenia radia/modułu nawigacji LCI do wyświetlacza pre LCI? Czy jest może jakiś adapter, ewentualnie schemat podłączenia wyprowadzeń? Mógłby ktoś podesłać zdjęcia złącz wyświetlacza CCC business z wersji LCI (wtyczka zasilająca + gniazdo sygnałowe)?

 

P. S.

Jak dodać zdjęcia do posta?

 

Potrzebujesz nowego przewodu łączącego ekran z jednostka nawigacji. Nie ma konwerterów sygnału. Dodatkowo musisz kupić nową wtyczkę do ekranu (tą od CAN i zasilania) i poprzepinać przewody ze starej do nowej wtyczki.

 

Ponieważ napisałeś o okrągłym różowym gnieździe to kupiłeś nawigację CIC (pro lub business) i do aktywacji funkcji nawigacji potrzebować będziesz kodów FSC lub emulatora inaczej funkcja nawigacji nie będzie działać.

 

Kodowanie owszem jest konieczne ale nie uruchomi Ci funkcji nawigacji.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. Co do tego nieszczęsnego radia to faktycznie jest to radio CIC. A myślałem że CIC występuje tylko w wersji z dyskiem HD (jako taka gruba kanapka).

 

Udało mi się jednak kupić radio LCI w wersji CCC i teraz wszystko już jest poskładane tak jak powinno. Nadmienię jeszcze tylko że po wymianie radia z z wersji pre-LCI na LCI konieczny jest także zakup nowego panelu (ramka osłonowa w kokpicie z przyciskami funkcyjnymi), stara nie pasuje.

 

Teraz radio wygląda jak oryginalnie montowane. Pozostaje tylko kodowanie.

 

Na chwilę obecną po uruchomieniu auta dostaję komunikat że jednostka nie została właściwie zaprogramowana. Dodatkowo nie które funkcje nie działają właściwie (mam czujniki PDC przód i tył a pokazuje tylko tył) oraz pojawiły się inne, które w moim aucie raczej nie powinny działać (poziom oleju w silniku). Oprócz tego, co mnie najbardziej zasmuciło, nie działa nawigacja. Wszystko ładnie się odpala, można wpisać adres docelowy, przeglądać mapę itp. Nie aktualizuje się jednak moja pozycja (cały czas jest ostatnia pozycja zapisana w systemie). Wygląda to tak jakby nie można było złapać sygnału z satelity. Nie wiem czy to wina samego kodowania czy też radio walnięte, czy może antena ma być inna.

 

W związku z tym mam znów prośbę o pomoc.

W jaki sposób można zakodować radio (nigdy jeszcze nie kodowałem żadnego modułu dlatego proszę o wyrozumiałość i nie odsyłanie mnie do działu diagnostyki - chyba ze do konkretnego tematu o kodowaniu radia). Jakim oprogramowanie (mam zainstalowany EDAIBAS (NCS Tools) i DIS v44 i v52)? Czy ewentualnie, któryś z pomocnych kolegów z rejonu Śląska (Katowice) lub Małopolski (Krzeszowice) miałby chęć i wiedzę wesprzeć mnie w programowaniu i udzieleniu kilku praktycznych uwag? Co sądzicie w związku z brakiem lokalizacji w nawigacji? Czy to wina kodowania czy radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
W LCI to chyba nawet każdy business jest z dyskiem? Jeszcze mam pytanie:

 

W LCI tylko CIC Professional ma dysk twardy. CIC-mid (Business) dysku twardego już nie ma. Posiada pamięć typu flash...

 

więcej info tu --- > viewtopic.php?p=1516756#p1516756

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Zakręciły mnie Wasze posty i straciłem rachubę.

Chcąc wymienić starego buissnesa na profesionala to konieczna jest wymiana wyświetlacza z 6 na 8"? Czy wystarczy zmienić czytnik i będzie śmigać mimo to? A może najlepiej wymienić starego buissnesa na nowego buissnesa po lifcie?

Kolejna sprawa jaka jest różnica w wyglądzie czytnika CCC (opcja z widoczną mapą) a CIC?

Ostatecznie czy konieczna jest wymiana Idriva? Bo w innych wątkach opisywali, że to plug&play i z tego co wywnioskowałem wymiana nie jest konieczna skoro stary jest sprawny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
to jak to w koncu jest, da sie ustawic widok mapy na business przed liftem?

ktos pisze ze ncsem mozna to aktywowac?

W opisie ktoś niby podał jak:

Please follow the coding-instructions from the link above and change the value "map_2d" in ecu "MASK" from "nicht_aktiv" to "aktiv".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.