Skocz do zawartości

[E60 sedan] jak otworzyć bagażnik bez kluczyka i akumulatora


lgorek

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

Mam pytanie jak otworzyć bagażnik w E60 sedan bez kluczyka i akumulatora (ogólnie zasilania), mam dostęp do środka bagażnika ale to nei dużo daje nie mogę nic zrobić.

 

Czytałem na forum o podobnym przypadku ale u mnie nie mam ani kluczyka ani pilota ani pradu dlatego musze otworzyc bagaznik recznie. Któredy ida kable do zamka i jak można się dowiedziec które konkretnie to są. Bo jezeli bedzie sie dalo to podlacze aku tylko zamka aby go otworzyc tylko nie wiem ktory ma to byc przewod.

 

Jakie macie propozycje otwarcia bagaznika aby nie uszkodzic za bardzo samochodu, zakladam ze w 100% bez uszkodzen nie bedzie sie dalo go otworzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradzilem sobie

 

Moje Uwagi

 

Od srodka nie dostaniesz sie do zamka masakra tam jest.

 

Pierwszy sposob jak otworzyc tylnia klape rozwiercajac otwor pod rejestracja, u mnie na klapie byly pod rejestracja takie dwa mocowania chyba na wkrety i jezeli rozwiercimy (troszke nizej niz on jest) ten blizej zamka kluczyka, to ukaze sie nam ciegno od kluczyka i teraz pozostaje pocno pociagnac.

 

Drugi sposob to wywiercic otwor tam gdzie znajduje sie zamek, tak aby wydziec ciegno, po czym przezowamy srubokretem i otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Poradziłem sobie już w ten sposób , że otworzyłem worek na narty - w jednym miejscu jest rozsuwany na suwak . Wsadziłem tam rękę i ochyliłem od wewnątrz zabezpieczenie oparcia po czym odchyliłem je , złożyłem po prostu kanape . Następnie wsunąłem się do bagażnika, podłączyłem na chwilę akumulator i otworzyłem bagażnik pilotem po czym znów odłączyłem akumulator.

Teraz zastanawiam się jak auto wjedzie na lawetę , jak je wciągną bez akumulatora tzn.jak przełączą skrzynię na N.

Ale o to niech się już martwią z ci aso .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko dlaczego kolega pod maską się nie podłączył z zasilaniem. Po co te komplikacje? Chyba, że auto nie ma przodu. :D

Rozwieje twoje wątpliwości - auto jest całe , ma przód , tył ,cztery koła , radio i nie wiem o co chcesz jeszcze zapytać ...

Po prostu ta sytuacja jest dla mnie tak ekstremalna ,całkiem niespotykana , że nawet nie pomyślałem o tym by podłączać prąd przez maskę od silnika .

Pytanie jest też czy to by zadziałało w sytuacji , gdy akumulator został odłączony .

Nie wiem jaki masz model bmw ale jeżeli 5 lub 6 , to lepiej sprawdź ten kabel w swoim aucie , akcja serwisowa dotyczy samochodów do 2010 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież kolega Kruk Ci pisał od razu o podłączeniu się z przodu. Wiem, że czasami najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze do odkrycia. :) Zresztą nie miałeś pod ręką nikogo, kto ma troszkę pojęcia o samochodach żeby Ci doradził? Mało jest modeli aut, w których nie ma możliwości podłączenia się z przodu z prądem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam,odgrzewam temat bagażnika ponieważ wczoraj zapalił sie komunikat o nie zamkniętym bagażniku więc żona go otworzyła i zamknęła,komunikat zniknął ale bagażnika już nie można otworzyć ani pilotem,grotem lub z przyciskiem w kabinie. Dzień wcześniej przez kilkadziesiat minut palił się komunikat o nie zapiętych pasach ale z tym już jest spokój. Co mogło paść,może ma ktoś jakiś pomysł.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam,


Chciałbym odświeżyć temat. Potrzebuje pomocy z awaryjnym otworzeniem klapy bagażnika. Przejrzałem całe forum


Mianowicie: wymieniałem kleme plusową w swojej E60 i w połowie roboty mi sie ząb ukruszył i musiałem iść do dentystki i zamknąłem bagażnik.


Efekt taki: odłącząne obie klemy od accu, klema pirotechniczna dodatkowo rozłączona przez co nie da sie podać prądu pod maską, nie da sie otworzyć klapy kluczykiem (prawdopodobnie zamek zepsuty), nie da się wejść od środka bo fotele nie składane i nie ma rękawa na narty, próbowałem podać prąd poprzez prawą lampkę podświetlenia tablicy rej. ale bez efektu.


Pozostało wywiercić dziurkę za ramką rejestrancji i popchnąć cięgło - i tutaj potrzebuje dokładnej instrukcji.


Czy ktoś mógłby mi napisać w którym dokładnie miejscu wywiercić tę dziurę i co popchnąć ? nie chce podziurawić całej klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mozesz sprobowac podac 12V na przewod, ktory idzie w 3ci pin na wtyczce drugiej od prawej strony wsrod ciagu tych mniejszych wtyczek w Basic Body Module (kabel powinien byc zolty). Mase podaj byle gdzie na karoserie. Ten modul jest pod nogami pasazera. Ma dwie duze wrtczki i jedna mniejsza w jednej czesci i cztery wtyczki w drugiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wczoraj samemu rozwiązać problem (męczyłem się od piątku wieczór).


Rozebrałem plastik za podłokietnikiem, popukałem i okazało się że w miejscu rękawa na narty jest czarny plastik a nie blacha.

Wyciąłem więc ten plastik (niestety razem z materiałem, jescze kombinuje jak zakryć dziurę) i udało mi się przyciągnać przewód i jedną ręką złączyć kleme plusową tak aby był obieg w samochodzie. Wymagało to rąk ginekologa i ogromnej cierpliwości, o dziwo nie dało się otworzyć bagażnika linką od wewnątrz.

Następnie podałem prąd od auta sąsiada kablami pod maską i otworzyłem bagażnik elektrycznie.


Może komuś przyda się ten sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc, jestem nowy na forum i zanim zobaczyłem odpowiedź od was to w Niedziele rano poszedłem wkurzony do auta i szukałem rozwiązania. Zamówie zgrzewaną 15 CM naszwykę z logo BMW i sobie zakleje dziurkę, będzie i ładnie i orginalnie :D


Jeszcze raz dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma sprawy. Tu zawsze ktoś pomoże, prędzej czy później. Może nie tak bardzo jak na zachodnich forach, ale też jest szansa. Niektórzy tu zaglądają rzadko (jak ja ostatnio), więc trzeba się wykazać cierpliwością. A może udałoby Ci się kupić ten wycięty element gdzieś w używce za grosze? Ten element występuje niezależnie od typu tapicerki, więc może znajdziesz oparcie jakiejś zatyranej tylnej kanapy.


https://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NA73&mospid=47758&btnr=52_3017&hg=52&fg=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.