Skocz do zawartości

Separator oleju (odma) w M54 - numer czesci


Nighstalker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegow

Probuje znalezc nr czesci dla odmy do mojej Beatki ale w realoem w ogole jej nie widze. Przeciez to niemozliwe zeby w ogole jej tam nie bylo.

Moze ktos pomoze ?

Silnik M45 2.2. Ostatnich siedem znakow VIN: GZ31495

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zakupilem i bede przymiezac sie do wymiany ale ciezzko bedzie sie tam dostac

 

W M52 nie jest najgorzej. Nawet wczesniej w temacie o odmie wkleilem fotorelacje. Ale w M54 nie wiem, na razie googluje. Grunt zeby zeby mozna to bylo zrobic bez zrzucania kolektora.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam m54 i cieszko to dostrzec...

wiem gdzie szukac ale nie widze :)

moze sie starzeje :)

 

Jesli chodzi o rysunek to szukaj w dziale glowica. Ja tez nie moglem dlatego znalezc.

A jesli chodzi o szukanie pod maska to bez demontazu, obudowy filtra pow., przepustnicy i jeszcze kilku elementow to nawet nie masz szansy odmy zobaczyc. Podobno da sie wymienic bez sciagania kolektora ale trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i dobry zestaw kluczy. Glownie torxy, plaskie srubokrety i 10 + 8 nasadka najlepiej z elastyczna przedluzka. Czekam na cieplejsze dni i bede atakowal te odme.

Powodzenia i daj znac jak cos zdzialasz.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dostaniesz się do odmy, to wyczyść/wymień jej wężyki, zwłaszcza spływowy do miski. Koniecznie wyjmij bagnet i przeczyść baaaaaaaardzo dokładnie kanał, w który wchodzi wężyk spływowy z odmy. Jest zwężenie w tej rurce od bagnetu i często się zatyka i dlatego olej z odmy nie spływa. Tak miałem w swapowanym M54:

 

http://img265.imageshack.us/img265/5176/img0005zd.jpg

 

To mi wyleciało z wężyka spływowego. Nie spływało do miski przed zatkany kanał w rurce od bagnetu.

 

Na zdjęciu poniżej widać rurkę bagnetu, a na jego dole widać rurkę odchodząca w bok, tam się zatyka.

 

http://img832.imageshack.us/img832/9217/img0018ja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
no ja mam m54 i cieszko to dostrzec...

wiem gdzie szukac ale nie widze :)

moze sie starzeje :)

 

Kolego po palcu, po palcu!!:)

 

A na poważnie jak będziesz miał problemy co i jak to służę na PW. Robiłem to samemu, bo chciałem mieć pewność, że wszystko jest odpowiednio przeczyszczone:D

 

Do wymaganych narzędzi (jeżeli chcesz ocalić stare wężyki) dolicz sobie brzeszczot:D Robota prosta ale czasochłonna..

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.