Skocz do zawartości

KLOCKI HAMULCOWE I ICH CZUJNIKI – A WSKAZANIA KOMPUTERA


Tomda

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę co zrobić aby komputer pokazywał właściwy stan klocków hamulcowych (przednich) . Oto mój problem: przed 3 miesiącami mechanik wymienił klocki przednie i czujniki. Byłem zdziwiony, że komputer pokazywał zaledwie 20 tyś do wymiany. Po mojej interwencji u mechanika (nastawiał komputer) było jeszcze gorzej bo komputer pokazał 10 tyś. do wymiany. Reasumując; klocki prawie nowe, czujniki nowe a komputer teraz pokazuje 2 tyś do wymiany:

1. czy wymienić czujnik

2. czy wystarczy odpiąć czujnik

3. czy trzeba jechać do ASO

A może jest inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj, ze to tylko szacunkowe wskaznia. U mnie jeden dzień na torze i przebieg na kompie od klocków zmniejszyl się chyba o 15 kkm

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Problem błędnych wskazań nadal istnieje. Po kasowaniu inspekcji - jest 40000km i po przejechaniu ok 500-1000km wskazani zmiejszają się o 38000 km do 2000km. Wizualnie stan klocków na 80-90 % . Może to wina czujnika ? Wskazania tylnych klockow stabilne. Może czujniki działją w sposób plynny ? A nie ON/OF ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% nie działają jako odczyt plynny, czujnik klocka to po prostu styk albo podaje sygnał, że klocek się skończył albo nie. Wskazania na komputerze wynikają z trybu jazdy, ze wskazan w układzie hamulcowym, nie wiem może ciśnienie itd. Czujnik nie jest drogi więc jeśli chcesz to wymień ale ja obstawiam, że to raczej nie jest wina czujnika.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem nastepujacy:

Po wymianie klockow hamulcowych z tylu, slysze ich pisk przy hamowaniu. Czy to oznacza, ze nie zostaly one nasmarowane? Czy moze nie sa jeszcze wyrobione? Co oznacza ten pisk?

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem nastepujacy:

Po wymianie klockow hamulcowych z tylu, slysze ich pisk przy hamowaniu. Czy to oznacza, ze nie zostaly one nasmarowane? Czy moze nie sa jeszcze wyrobione? Co oznacza ten pisk?

 

Pewnie kupiłeś kiepskie klocki. Może się dotrą, a jak nie to kup lepszej firmy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem nastepujacy:

Po wymianie klockow hamulcowych z tylu, slysze ich pisk przy hamowaniu. Czy to oznacza, ze nie zostaly one nasmarowane? Czy moze nie sa jeszcze wyrobione? Co oznacza ten pisk?

 

Jeżeli po kilkuset przejechanych km - piszczenie nie ustanie to czeka cię wymiana klocków na inne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po kilkuset przejechanych km - piszczenie nie ustanie to czeka cię wymiana klocków na inne .

 

 

Dziękuję serdecznie. Zobaczymy jak to z nimi bedzie. Na razie zrobilem na nich ok 50km.

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wykonałem dokladny przegląd ukladu hamulcowego z przodu: wymieniłem czujnik klocków hamulcowych na nowy, tarcze mają grubość 1mm poniżej granicy dopuszczalnej grubości, klocki prawie nowe, zresetowałem komputer na 40 tys do wymiany. I z tych 40000km wskazań komputera w ciągu 2tygodni spokojnej jazdy i pokonania ok 1000km mam wskazania 23000km do wymiany klocków. To by znaczyło ok 20x przyspieszenie wskazań komputera do wymiany. Przyjmuję, że czujnik działa on/off tzn nie pokazuje płynnego zużycia grubości klocków. Jedynym wytłumaczeniem b, szybkiego działania wskazań komputera jest nieco mniejsza grubość tarcz hamulcowych przednich, lecz one przecież nie posiadają czujnika zużycia. A może czujnik zużycia klocków wskazuje także zużycie tarcz hamulcowych? :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim stanie masz tarcze hamulcowe ?

Bo moze rant na tarczy po prostu ekspresem czujnik wykończył :-) I mimo ze klocków jest dużo, to czujnika już jest tylko połowa.

 

U mnie teraz tarcze będą do wymiany więc sobie na spokojnie eksperymentuję, i - wg. komputera - klocki tylne skończyły mi się 9000 kilometrów temu :-)

Biorąc pod uwagę że były zakładane około 40.000 temu, to komputer skrócił (albo próbował skrócić) ich żywotność o 25%, i pewnie jeszcze jakieś 5-7 tyś pojeżdzą bez problemu bo do wymiaru minumum jeszcze sporo brakuje

 

Za to rant na tarczy jest taki że miał już prawo czujniczek wykończyć i pewnie dlatego mi komputer tak kłamie w żywe oczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze są 1mm poniżej dopuszczalnej grubości i są do rychłej wymiany (pomimo dość skromnego przebiegu 52000km). Być może rant tarczy przyciera czujnik ( o ile czujnik jest tak położony). Lecz wtedy komputer powinien sygnalizować natychmiastową wymianę klocków ; a komputer płynnie lecz zbyt szybko wskazuje kres klocków (które są prawie nowe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Wykonałem dokladny przegląd ukladu hamulcowego z przodu: wymieniłem czujnik klocków hamulcowych na nowy, tarcze mają grubość 1mm poniżej granicy dopuszczalnej grubości, klocki prawie nowe, zresetowałem komputer na 40 tys do wymiany. I z tych 40000km wskazań komputera w ciągu 2tygodni spokojnej jazdy i pokonania ok 1000km mam wskazania 23000km do wymiany klocków. To by znaczyło ok 20x przyspieszenie wskazań komputera do wymiany. Przyjmuję, że czujnik działa on/off tzn nie pokazuje płynnego zużycia grubości klocków. Jedynym wytłumaczeniem b, szybkiego działania wskazań komputera jest nieco mniejsza grubość tarcz hamulcowych przednich, lecz one przecież nie posiadają czujnika zużycia. A może czujnik zużycia klocków wskazuje także zużycie tarcz hamulcowych? :!:

 

 

Ja mam identyczny problem jak kolega. Dodam, że stało się po tym jak nie wymieniłem czujnika, który był uszkodzony i po skasowaniu wyskoczyło

mi -15000km. Po wymianie czujnika dało się skasować, ale kilometry uciekają tak jak u kolegi (zbyt szybko). Dodam, że wymieniłem tarcze na nowe oryginalne BMW kupione w ASO. Klocki ATE ceramic i czujnik ATE. Może skasowanie zużycia klocków za pomocą INPY lub DISA by coś pomogło?

PS. Z tyłem jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
wcześniej miałem 23000 i tylko żólta kontrolka w servisie,,,,teraz wszędzie na czerwono co mam zrobić...???

 

to po co kasowałeś skoro miałeś 23000 ??

miałeś zółta info w serwisie klocków przy wskazaniu 23000 do wymiany - dziwne

 

jeżeli skasowałeś sobie od tak bez wymiany klocków i czujników to teraz masz błąd - zapobiega to sytuacją takim ,że ktoś sobie tylko skasuje serwis klocków tylko po to aby na monitorze pokazywało , że są wymienione a faktycznie ich nie wymienia

 

Serwis klocków należy kasować tylko po wymianie klocków i czujnika na nowe !! - inaczej są później jaja i -15000 na monitorze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kurcze zrobiłem jak kolega tu pisze viewtopic.php?t=12999 i mam -1500 jak to naprawić,,,, a kloki mam ok.

 

Poczytaj ten temat: viewtopic.php?f=73&t=171909&hilit=czujnik+klock%C3%B3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam czytam ale dalej nie pomagają te sztuczki,

 

dostałeś odp. w tamtym temacie : wymień czujnik klocków i skasuj serwis ale może się okazać ,że serwis wróci szybko bo

widocznie czujnik ten co masz w aucie jest przytarty lekko co bo też sugerowało ,że klocki też już są zużyte do tego stopnia że czujnik dotknął do tarczy - jak wymienisz tylko czujnik to szybko się przytrze i wróci żółty serwis.

 

moja rada jest taka albo nic nie rób i zjeździj te klocki co masz następnie wymień klocki i czujnik i skasuj serwis

albo wymień już teraz klocki i czujnik i skasuj serwis

 

na przyszłość kasuj serwis tylko jak wymieniasz klocki i czujnik a nie jak ci się wydaje że klocki jeszcze dobre - więc wystarczy skasować serwis :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.