Skocz do zawartości

530 D nie działa tempomat


piotrmienko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Proponuję najpierw sprawdzić bezpieczniki, jeśli to nie będzie przyczyną to pod komputer i zobaczyć czy nie sieje błędami. Warto też sprawdzić styki i połączenia na kostkach od przycisków. Nie uzależniał bym tego od innych systemów ABS , AirBag.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moglby mi ktos dokladniej opisac gdzie znajduja sie te owe czujniki od stopu i tempomatu bo ja jedyne co widzialem to na pompce sprzegla znajduje sie taka mala prostokatna pierdolka z ktorej wychodza dwa kabelki, ale nie wyglada mi to na czujnik ruchu bo nie ma tam zadnych ruchomych czesci ktore by dawaly sygnal dla czujnika
GDYBY PAN BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściagasz osłone pod kierownicą i sa dwa koło siebie tzn blisko siebie

to taka kosteczka na wcisk jak pamietam bialo czerwona na pewno znajdziesz bo sa dwa prawie takie same

poszukaj a na pewno znajdziesz troszke gimnastyki to kosztuje ale dasz rade:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam ponownie w tym temacie, dawno mnie tu nie było, otóż mój tempomat raz działał raz nie, teraz już wcale nie działa i teraz zajrzałem pod plastiki i znalazłem tam dwacz ujniki, jeden przy pedale stop i płaski czujniczek przy pompce sprzęgła, oba czujniki działają chyba na zasadzie magnesu tak mi sie wydaje, czy któryś z nich morze odpowiadać za tempomat? czy też może odpowiadac za to taśma w kierownicy? dodam tylko że moje autko jest z 2002r. i silniczek 2,5l w benzynie porosze koledzy was o jakąś podpowiedz. dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.