Skocz do zawartości

320d Compact- Turbina (obr/min)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie, od jakich obr/min powinno czuć się pracę turbiny. Od około miesiąca zauważyłem, że moc pojawia się

od około 2500obr/min, a wcześniej (z tego co pamiętam) to auto ciągnęło od 2000obr/min. Wczoraj na biegu jałowym udało mi się osiągnąć 4000obr/min , a jeszcze w zimie około 4700obr/min. Podczas jazdy samochód idzie do około 4700obr/min. Jeżdżę na oleju Castrol Edge 0W-40 i ogólnie nic nie bierze oleju. Czy to może być turbina, czy jakaś inna przyczyna? :cry:

Edytowane przez SNAYPER

Opublikowano
przyjrzyj się sterowaniu turbiny , czyli wszystko co związane z podciśnieniem , zaworek , wężyki .....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Opublikowano
  • Autor

Czyli to co opisałem wyżej niekoniecznie musi oznaczać padającą turbinę? :roll:

A jeszcze mam dwa pytania:

1. Czy na obecny stan rzeczy mogą mieć wpływ świece oraz odma;

2. Czy pracę turbiny powinno się czuć od 2000obr/min, oraz jakie maksymalnie powinny być obr/min na biegu jałowym.

 

Dzięki za odpowiedzi. :cool2:

Pozdrawiam

Opublikowano

Jak kolega wyżej pisał, sprawdź wężyki i zaworki (nr 1 ze schematu) http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Touring/Europe/320d-M47/LHD/N/2001/january/browse/engine/vacum_control_engine_turbo_charger/

 

Ewentualnie szczelność intercoolera i dolotu.

Czy przy obciążeniu puszcza dyma ??

.....BMW e46.....

OO==[][]==OO

Opublikowano
  • Autor

Ostatnio jak było chłodno na zewnątrz i dłużej stał (2 dni), to zdarzyło mu się puścić lekki dymek (kolor siwy)

przy zapalaniu.

Opublikowano

Sprawdź INPĄ ile turbo ci pompuje i jak wzrasta ciśnienie. Jeśli nie masz to najprostszy sposób to dobrać się do turbiny, zdjąć ten wąż i sprawdzic luz na turbo. Powinno być czuć ją już od 1800obr ale to jest subiektywna ocena, jeden powie że ciągnie już dobrze a dla kogo innego będzie to oznaczało co innego.

Ale tak jak koledzy napisali sprawdź wszystkie elementy sterowania turbiną, osobiście nie sądzę żeby turbo ci padało.

Pozdrawiam,

Maciek

Sprzedaje swoją perełkę, jak ktoś zainteresowany to pw.

Opublikowano
Bieg jałowy i 4000 obrotów masakra -zwykle jest 860. :D Może chodzi Ci o to że na luzie(bez biegu) przy pedale gazu w podłodze osiągasz 4000 obrotów -to to raczej chyba normalne w ropie :D
Opublikowano
  • Autor

Dokładnie tak, na biegu jałowym mam 800obr/min, sorki za przejęzyczenie :oops:

Ale wydaje mi się choć nie na 100%, że jak kupiłem autko, to na luzie, na wciśniętym na maksa pedale gazu osiągałem 4500obr/min, a teraz ''tylko'' 4000 obr/min- ale tak jak mówię nie jestem pewien tych 4500obr/min.

Naczytałem się o klękających turbinach i chyba jestem za bardzo przewrażliwiony :duh:

Opublikowano

Mi to wygląda na zaworek turbiny, może się zacinać i są takie objawy. sprawdź te wężyki ewentualnie zamień zawory miejscami z egr na turbo i na odwrót :)

Jeśli nie wiesz jak to zrobić to napisz zaraz wytłumaczymy.

.....BMW e46.....

OO==[][]==OO

Opublikowano
Dokładnie tak, na biegu jałowym mam 800obr/min, sorki za przejęzyczenie :oops:

Ale wydaje mi się choć nie na 100%, że jak kupiłem autko, to na luzie, na wciśniętym na maksa pedale gazu osiągałem 4500obr/min, a teraz ''tylko'' 4000 obr/min- ale tak jak mówię nie jestem pewien tych 4500obr/min.

Naczytałem się o klękających turbinach i chyba jestem za bardzo przewrażliwiony :duh:

 

mi to by serce pękło gdybym miał do 4,5 tys dusić mojego dyszelka :D mam nadzieje ze na ciepłym tak gnieciesz chociaż :cool2:

Opublikowano
  • Autor

Pewnie, że maksymalne obroty sprawdzałem na ciepłym silniku. :twisted2:

Jakie powinny być maksymalne obr/min na luzie przy wciśniętym na maksa pedale. :?:

Silnik 320td, 150KM- czy jest jakaś reguła?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.