Skocz do zawartości

Czas oczekiwania na f25


sznauca

Rekomendowane odpowiedzi

Od momentu złożenia zamówienia na produkcję w moim przypadku czas oczekwiania wyniósł poniżej 3 miesięcy.

Coś ci jednak naściemniali, gdyż dealer BMW widzi na każdym etapie zamówienia, co się dzieje z autem - czy wyprodukowane, czy płynie, czy jest już w Hamburgu. Tak samo dealer jest w stanie określić, kiedy auto będzie w Polsce. W końcu dealerzy są podpięci pod system BMW.

Chyba, że twój dealer funkcjonuje jakoś inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu złożenia zamówienia na produkcję w moim przypadku czas oczekwiania wyniósł poniżej 3 miesięcy.

Coś ci jednak naściemniali, gdyż dealer BMW widzi na każdym etapie zamówienia, co się dzieje z autem - czy wyprodukowane, czy płynie, czy jest już w Hamburgu. Tak samo dealer jest w stanie określić, kiedy auto będzie w Polsce. W końcu dealerzy są podpięci pod system BMW.

Chyba, że twój dealer funkcjonuje jakoś inaczej.

 

 

U mnie tak samo, potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się ,że autko jest już w Polsce i może :roll: w przyszłym tygodniu będę je mógł odebrać. Podobno wędrowało po Europie ponad miesiąc z powodu awarii systemu komputerowego[powiedziano mi ,że nie był to tylko mój problem].Cieszę się ,bo mogło płynąć przez Japonię.Mam nadzieję,że mój egzemplarz nie będzie dobrze dotarty ,a może nawet przytarty.Tłumaczenie dealera trochę mnie nie przekonuje i po odbiór chyba pojadę ze znajomym blacharzem.Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwsze wrażenia ok. Najpierw małe minusy - dość głośny silnik 2,0d [może się przyzwyczaje,bo trochę czasu od mojego ostatniego diesla już minęło],przyspiesza nieżle ale bez szału,automat w przełączeniu na sport wg.mnie dużo lepiej nie jedzie,spalanie 50%miasto 50%trasa 1 bak-9,9 litra wynika chyba z mojej radości z jazdy :lol: ,myślę ,że póżniej realne spalanie to 8-9litrów.

Plusy: komfortowe zawieszenie dobrze tłumi dziury [felgi seria],wystarczające miejsce z tyłu,kolorek brąz i całe autko zwraca uwagę na ulicy :shock: ,+++ hak najlepsza część autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz rozmiar felg, że jesteś tak zadowolony z zawieszenia. Ja zamówiłem na 17-tkach i nie wiem, czy nie poskompiłem. Moje niestety jeszcze nie ma ustalonego terminu produkcji, pewnie sobie jeszcze poczekam :-(.

A kiedy zamówiłeś ? Zastanawiam się od kilku dni nad F25 tylko te terminy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia ok. Najpierw małe minusy - dość głośny silnik 2,0d [może się przyzwyczaje,bo trochę czasu od mojego ostatniego diesla już minęło],przyspiesza nieżle ale bez szału,automat w przełączeniu na sport wg.mnie dużo lepiej nie jedzie,spalanie 50%miasto 50%trasa 1 bak-9,9 litra wynika chyba z mojej radości z jazdy :lol: ,myślę ,że póżniej realne spalanie to 8-9litrów.

Plusy: komfortowe zawieszenie dobrze tłumi dziury [felgi seria],wystarczające miejsce z tyłu,kolorek brąz i całe autko zwraca uwagę na ulicy :shock: ,+++ hak najlepsza część autka

Co do silnika to dla mnie także jest głośny ale ja zawsze jeździłem benzyną. Spalanie masz na razie całkiem spore, ale być może mocno dusisz :D W kolorze brązowym wygląda bardzo ładnie, wrzuć proszę jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczka poszła 17 marca. W umowie mam odbiór na 15 lipca (z możliwością przedłużenia się). Na ten moment mam tylko takie info, że BMW zatwierdziło zamówienie. Wychodzi na to, że trzeba czekać min. 3 - 4 miesiące.

Ja zamawiałem w końcówce stycznia i odbiór mam na 99% w maju. Na zagranicznych forach mówią o terminach już na luty więc ten lipiec nie jest zły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz rozmiar felg, że jesteś tak zadowolony z zawieszenia. Ja zamówiłem na 17-tkach i nie wiem, czy nie poskompiłem. Moje niestety jeszcze nie ma ustalonego terminu produkcji, pewnie sobie jeszcze poczekam :-(.

17 seryjne -też miałem wątpliwości ale na żywo uważam ,że wygląd jest ok i dobrze tłumią nierówności, w zakrętach też nieżle trzymają [ w końcu nie jest to M Power ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia ok. Najpierw małe minusy - dość głośny silnik 2,0d [może się przyzwyczaje,bo trochę czasu od mojego ostatniego diesla już minęło],przyspiesza nieżle ale bez szału,automat w przełączeniu na sport wg.mnie dużo lepiej nie jedzie,spalanie 50%miasto 50%trasa 1 bak-9,9 litra wynika chyba z mojej radości z jazdy :lol: ,myślę ,że póżniej realne spalanie to 8-9litrów.

Plusy: komfortowe zawieszenie dobrze tłumi dziury [felgi seria],wystarczające miejsce z tyłu,kolorek brąz i całe autko zwraca uwagę na ulicy :shock: ,+++ hak najlepsza część autka

Co do silnika to dla mnie także jest głośny ale ja zawsze jeździłem benzyną. Spalanie masz na razie całkiem spore, ale być może mocno dusisz :D W kolorze brązowym wygląda bardzo ładnie, wrzuć proszę jakieś zdjęcia.

Kilka nowych przemyśleń: dość mocno odczuwalne podmuchy wiatru[chyba choroba wszystkich suvów?],kto wymyślił miejsce na gaśnicę,niby nie przeszkadza ale? podparcie pod uda mniej się wysuwa w fotelu sportowym kierowcy niż u pasażera,radio seryjne gra słabo-w samochodach za połowę tej kasy jest dużo lepiej,światła-widziałem x3 bez xenonów i wyglądała dość biednie :oops: ,moim zdaniem mogli trochę popracować nad tylnymi światłami,brak ledów w światłach hamowania [w nowej 5 są],przeciwmgielne tył trochę jak żuku :norty: -chyba wstałem lewą nogą ,że tak marudzę.

Edytowane przez sznauca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykrec sobie gasnice spod fotela i przełóż do bagażnika

Taką samą radę uzyskałem w serwisie BMW :cool2: .Wykręciłem - duża poprawa,podparcie ud otwiera się do końca.Sądze ,że mocowanie gaśnicy było wynikiem polskiej myśli technicznej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z salonu... Po długich przemyśleniach wszystkich za i przeciw zamówione F25 xdrive 30d w mpakiecie, odbiór około 20 czerwca jutro się okaże czy produkcja końcem kwietnia lub początkiem maja :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznauca --> nie brałeś przypadkiem swojej z Dynamic Motors Bydgoszcz? Widziałem identyczną na ich stocku : ) Choć pewnie kilka w tym kolorze już dealerzy sprzedali..
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznauca --> nie brałeś przypadkiem swojej z Dynamic Motors Bydgoszcz? Widziałem identyczną na ich stocku : ) Choć pewnie kilka w tym kolorze już dealerzy sprzedali..

To był dealer z innego miasta, ale patrząc na czas oczekiwania samochód mógł również odwiedzić Bydgoszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jestem nowy na forum

pierwsze co mnie zaskakuje to czas oczekiwania na f25,w Polsce jak czytam wynosi do 4 miesięcy,a w Niemczech gdzie właśnie zamówiłem aż 6 miesięcy,odbiór mam na listopada.Może mi ktoś wytłumaczy to zjawisko,było nie było BMW to niemiecki wózek :norty:

Pozdrawiam walt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może mi ktoś wytłumaczy to zjawisko,było nie było BMW to niemiecki wózek

A wiesz gdzie ten "niemiecki wózek" jest produkowany?

Poza tym u nas obiecuje się termin po czym następuje "nieprzewidziane opóźnienie". Niemcy sobie na coś takiego nie pozwolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.