Skocz do zawartości

Problem z Bluetooth e90 film


Marks2004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie dzisiaj dopadł mnie dziwny problem , nie używałem ok miesiąca bluetootha i dzisiaj chciałem sparować nowy telefon wchodzę w menu chce wejść w tel i co ? nie da się ? dlaczego ? to samo jak nacisnę słuchawkę czy sterowanie głosem cisza ... kiedyś jak dałem słuchawkę to coś tam kobieta pogadała jak dałem komendę to coś odpowiedziała a teraz cisza i nie da się sparować tel tu filmik o co chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Przeszukałem forum i może odpięcie i ponowne podpięcie modułu BT w bagażniku pomoże a jak nie to czekam na propozycję mam nadzieję że nie będę musiał jechać na kompa ...

 

Jeśli restart nie pomógł to chyba tylko diagnostyka na komputerze. Czy w ciągu tego miesiąca nic w samochodzie nie było zmieniane? Jak znajdziesz przyczynę napisz w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To musisz zrobic to co napisalem, autoryzuj polaczenie w ustawieniach. A dlaczego nie wyswietla kontaktow to nie mam pojecia.

 

Tak jak napisał kolega, należy w telefonie ustwic automatyczną autoryzację. Jeśli nie pomoże to może być wina telefonu. Spróbuj sprawdzić z innym telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multilab jeszcze nie miałem czasu żeby to sprawdzić jak sprawdzę to powiem czy działa czy nie natomiast jak kupiłem auto działał bt wszystko cacy później już nie używałem i potem zrobiłem chip po chipie ok 2 miechy chce sparować nowy ten a opcja nie działa więc zaczynam się zastanawiać czy ten chip mógł na to wpłynąć ? na dniach zajrzę do bagażnika na moduł czy się nic nie wypięło , a i raz też wyciągałem radio bo robiłem sobie instalacje (wzmacniacz+sub) wiec to też może być przyczyna może się jakoś rozkodował , będę badał i dam znać Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
multilab jeszcze nie miałem czasu żeby to sprawdzić jak sprawdzę to powiem czy działa czy nie natomiast jak kupiłem auto działał bt wszystko cacy później już nie używałem i potem zrobiłem chip po chipie ok 2 miechy chce sparować nowy ten a opcja nie działa więc zaczynam się zastanawiać czy ten chip mógł na to wpłynąć ? na dniach zajrzę do bagażnika na moduł czy się nic nie wypięło , a i raz też wyciągałem radio bo robiłem sobie instalacje (wzmacniacz+sub) wiec to też może być przyczyna może się jakoś rozkodował , będę badał i dam znać Pozdrawiam

 

Miałem taki przypadek - wypięło się z gniazda złącze światłowodowe (w plastykowej dolnej obudowie deski od strony kierowcy) i BT zniknął - niby był ale nie chciał się dać uruchomić. Zatem sprawdź światłowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobra, jest, znalazłem go w tym bagazniku. Ale nokia e51 go nie wykrywa a przycisk TEL na radiu nie reaguje... W czym problem?

 

Jest bardzo podobny wątek z dzisiejszym wpisem jak sparować telefon w aucie bez navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem u znajomego z ASO i tez nie udalo sie jemu podlaczyc... Problem mam taki sam jak na tym filmiku identyczny, nic nie reaguje... Moze kolega juz wie w czym tkwi problem...?
Kiedy jest mi źle, zabierają mnie na pogotowie, a kiedy jest mi dobrze.... na komisariat !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podlacze sie pod temat... od kiku tygodni mam E91 i tez walcze z tematem "Bluethooth" :(

telefon nie znajduje auta, auto nie znajduje telefonu... w opcjach menu (z navi) jest opcja BT (Bluetooth Komunikation aktiv) mozna ja podswietlic (jest aktywna) ale nie da sie zaznaczy (zamarkowac) kwadracika - wnioskuje ze bez tego BT jest nieaktywny.

Przejzalem juz chyba wszystkie wpisy na tym forum zwiazane n BT nie nie moge znalezc rozwiazania co jest nie tak... nawet dzisiaj sprawdzilem fizycznie czy modul BT znajduje sie w bagazniku i czy jest podlaczony - wszystko jest na miejscu, wyglada okay.

Jak to ruszyc :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam, podlacze sie pod temat... od kiku tygodni mam E91 i tez walcze z tematem "Bluethooth" :(

telefon nie znajduje auta, auto nie znajduje telefonu... w opcjach menu (z navi) jest opcja BT (Bluetooth Komunikation aktiv) mozna ja podswietlic (jest aktywna) ale nie da sie zaznaczy (zamarkowac) kwadracika - wnioskuje ze bez tego BT jest nieaktywny.

Przejzalem juz chyba wszystkie wpisy na tym forum zwiazane n BT nie nie moge znalezc rozwiazania co jest nie tak... nawet dzisiaj sprawdzilem fizycznie czy modul BT znajduje sie w bagazniku i czy jest podlaczony - wszystko jest na miejscu, wyglada okay.

Jak to ruszyc :?:

 

Czy nie było coś grzebane pod deska rozdzielczą od strony kierowcy. Sprawdź kostkę połączeniowa światłowodu (w dolnej obudowie deski - nad nogami kierowcy) czy jest dobrze wpięta w gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podlacze sie pod temat... od kiku tygodni mam E91 i tez walcze z tematem "Bluethooth" :(

telefon nie znajduje auta, auto nie znajduje telefonu... w opcjach menu (z navi) jest opcja BT (Bluetooth Komunikation aktiv) mozna ja podswietlic (jest aktywna) ale nie da sie zaznaczy (zamarkowac) kwadracika - wnioskuje ze bez tego BT jest nieaktywny.

Przejzalem juz chyba wszystkie wpisy na tym forum zwiazane n BT nie nie moge znalezc rozwiazania co jest nie tak... nawet dzisiaj sprawdzilem fizycznie czy modul BT znajduje sie w bagazniku i czy jest podlaczony - wszystko jest na miejscu, wyglada okay.

Jak to ruszyc :?:

 

Czy nie było coś grzebane pod deska rozdzielczą od strony kierowcy. Sprawdź kostkę połączeniowa światłowodu (w dolnej obudowie deski - nad nogami kierowcy) czy jest dobrze wpięta w gniazdo.

 

Sprawdzilem rowniez pod kierownica, wszystko prawidlowo podpiete, zadnach luzow itp... nie wyglada tez zeby ktokolwiek kiedykolwiek zagladal tam przede mna... :(

Niestety, chyba wizyta w serwisi bedzie nieunikniona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwole sobie odgrzac temat, poniewaz wczoraj udalo mi sie naprawic niedzialajacy w moim aucie system Bluetooh. Nie bede wracal do opisu usterki bo mozna to znalezc kilka postow wyzej, skupie sie natomiast na rozwiazaniu.

 

Tak wiec zaczalem od przejrzenia specyfikacji samochodu aby sprawdzic co powinno znajdowqac sie w aucie. W tym celu udalem sie do najblizszego dealera BMW i poprosilem o sprawdzenie na podstawie VIN, po krotkiej chwili mialem dluga liste tego co jest i co powinno byc moim aucie. Od razu rzucila mi sie w oczy zmieniarka na 6-CD ktorej w aucie nie ma. W jednym z wczesniejszych postow na naszym forum znalazlem ze jeden z kolegow mial dokladnie taki sam problem jak i ja i w jego przypadku rozwiazaniem bylo podpiecie zmieniarki CD ktora rozlaczyl w momencie jakiejs naprawy. Postanowilem wiec skupic swoja uwage na tym punkcie, tylko nie mialem co podpinac bo u mnie zmieniarki nie ma. Zagladajac z odpowiednie miejsca w aucie znalazlem jednak puste (niepodpiete nigdzie) kable swiatlowodowe. Tak wiec mialem dwie opcje, albo kupic uzywana zmieniarke za 350 PLN nie majac pewnosci ze wszystko zadziala, albo znalezc inne rozwiazanie. Postanowilem ze poszkam jakiejs zaslepki i udalo sie. Za kilkanasie Euro kupilem zaslepke swiatlowodu --> http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p1251_LWL-MOST-Brueckenstecker.html

Po podlaczeniu wszystko wygladalo super jednak BT nadal nie dzialal.... a swiatla na kablu jak nie bylo tak nie bylo. Postanowilem wiec zajrzec w skrzynke bezpiecznikow i tu znowu zaskoczenie. W miejscu bezpiecznika nr 19 ktory jest przypisany do jakiegos sygnalu bezprzewodowego (wnioskuje to z ikonki na liscie opisujacej pozycje bezpiecznkow - kropka z 3 kreseczkami) nie bylo nic. Wzialem wiec pierszy lepszy bezpiecznik i wetknalem w puste miejsce... I od razu zaznaczam zeby ludzie o slabych nerwach tego nie robili :!: . W tym momencie samochod zaczal sie "burzyc" - samoczynnie uruchomily sie wycieraczki, a konsola pokazala przerazliwe komunikaty, zablokowana kierownica, zablokowany motor i szereg innych zwiazanych z elektryka. Natychmiast wyciagnalem bezpiecznik, ale komunikaty pozostaly. Juz myslalem ze bez wizyty w serwisie sie nie obedzie. Wylaczylem wszystko, wyciaglem kluczyk i modlilem sie by przynajmniej dalo sie auto uruchomic.

Nie wyobrazacie sobie jakie bylo moje zdziwienie gdy wlozylem kluczyk, odpalilem normalnie auto a na monitorze pojawila sie ikonka Bluetooth i wszystko zaczelo dzialac prawidlowo, poczawszy od parowania telefonow do uruchomienia gadajacego systemu w aucie... :D

Na marginesie doadam, ze wczesniej w niemieckim serwisie BMW wyceniono mi ewentualna naprawe na 1000 - 1500€. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dalej nie udało się tego uruchomić wkurza mnie to bo działało a nagle mi to przestało działać sprawdzałem w bagażniku wszystko podpięte wyciągnąłem radio wszystko okej ! ale nadal nie działa odpiąłem światłowody w bagażniku i światło idzie tylko z jednego światłowodu i gaśnie raz na 3 sekundy ... , trochę się boje zastosować sposobu z bezpiecznikiem jak kolega wyżej bo można coś uszkodzić w aucie tak więc czekam na inne propozycję , odłączałem aku i teżnie pomogło . Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat ;)

Marks, udało się rozwiązać temat?

Wczoraj dopadł mnie ten sam problem :( Jutro posprawdzam ten moduł w bagażniku i kostkę pod kierownicą.... tylko gdzie to jest konkretnie. W bagażniku to coś kojarzę że jest tam jakiś moduł obok miejsca na wzmacniacz wiec to pewnie to. A kostkę pod kierą poszukam, mam nadzieje ze nie będzie większych problemów z jej lokalizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.