Skocz do zawartości

Realne zużycie paliwa X3 20d aut.


carghool

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych podaję ile realnie pali 20d aut., nie z komputera tylko liczone przy tankowaniu do pełna:

- mieszany 8,2

- miasto 9,7

Jazda normalna, ani specjalnie oszczedna, ani sportowa. Bez cisniecia ale w raczej sprawnie, troche szybciej niż ruch.

 

Wg katalogu:

- mieszany 5,6

- miasto 6,1

 

Nawet biorac poprawke na to ze auto musi sie dotrzec, wydaje mi sie ze producent troche przesadza.

 

Jak wasze wyniki? Tez kolo 8-9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

W moim przypadku, licząc realne zuzycie paliwa pomiędzy tankowaniami, przy jeździe szybkiej (25% miasto, 75% trasa) spalił 7,5 l.

Na trasie, wg wskazań komputera, przy jeździe rekreacyjnej na tempomacie, nie udało mi się zejść poniżej 6,0 - inna rzecz, że trzeba mieć na prawdę dużo cierlpiwości, aby uzyskać taki wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mi pali tak między:

 

7,5 - 9,8 litra....

 

w zależności jak jeżdże i jakie proporcje miasto/trasa

 

I tak to właśnie wychodzi. Jazda superrekreacyjna w trasie to 6,0 l. Jednak realne spalanie podczas normalnej jazdy, kiedy trzeba się zatrzymać, ruszyć, przyspieszyć to uogólniając 8-10 l. Nigdy jeszcze nie wyjeździłem baku po mieście, sądzę że byłoby grubo powyżej dychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Max:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed4fa7bade6dde42.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed4fa7bade6dde42.html

 

Min:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/431115284c120f55.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/431115284c120f55.html

 

W jednym i drugim przypadku gratuluję cierpliwości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym i drugim przypadku gratuluję cierpliwości :D

 

Hm... średnia bliska 90 km/h w poslkich warunkach jest wysoka, przy braku sensownej sieci dróg ekspresowych i autostrad.

Weźmy drogę krajową nr 7, odcinek z Warszawy do Krakowa - pogonić można praktycznie na odcinku z Grójca do Radomia, dalej to już tylko w trybie rekreacyjnym. Obwodnica Kielc w remoncie, droga Kielce - Kraków to też nieporozumienie.

Pewnie, że na odcinku Grójec-Radom można pochwalić się średnią 140 km.h, tyle że nie oddaje to stanu faktycznego 'naszych' dróg.

Dojazd z Warszawy do Gdańska... autostradą? Też pomyłka, najpierw trzeba się do tej autostrady doturlać.

Warszawa - Poznań? No cóż, dojazd do Strykowa też nie jest ani szybki, ani wygodny.

 

PS

Jeszcze pół roku temu widziałem śmigające furki 170-180 km/h, teraz praktycznie nie widuję juz takich ścigantów. Zazwyczaj grzecznie 120 km/h, no może 130. Sam tak ostatnio jechałem, pomiędzy BMW 7 a 5. Pewnie wszycy właczyliśmy tempomat i jechaliśmy na 'lenia'.

 

Bramki na '7' z Grójca do Radomia - system odcinkowego pomiaru prędkości miał być uruchomiony w drugim kwartale br, ostatnio czytałem, że na przełomie 2011/2012 roku - już sam nie wiem, mierzą czy nie mierzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
A na jakim paliwie jeździsz? Zwykły ON czy BP Ultimate/Verva/V-Power. Piszą, że każde z tych paliw ma trochę wyższą liczbę cetanową i dodatki powodujące utrzymanie w czystości układu paliwowego. Te dodatkowe 20 groszy na litrze mnie nie przeraża, tylko czy faktycznie warto, czy może jest to placebo? Co sądzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zwiększenie zasięgu przez "lepsze" paliwo to nie spodziewał bym się rewelacji, moim zdaniem jest tak samo, w każdym razie nie ma sposobu żeby to sprawdzić na 100% bo trzeba by było jeździć w tych samych warunkach, z tą samą prędkością itd..

 

poprzednim autem jakie posiadałem był galaxy z silnikiem VW 1,9 tdi na pompo wtryskach, zrobiłem nim 280 tyś lałem tylko v-powera na shellu, i choć padło turbo itd, to pompo wtryski były do końca OK choć było podejrzenie że jeden z nich jest winny dziury w tłoku, nie wiem czy to zasługa paliwa ale w każdym razie te awaryjne wtryskiwacze u mnie przetrwały.

 

jeszcze jeden przykład, znajomy tankuje na Neste, podczas ostatniej zimy zdarzyło mu się że paliwo zamarzło pomimo tego że dawał jakiś specyfik uszlachetniający ON, ja nic nie dawałem i nigdy mi się takie coś nie przytrafiło.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 km - 7,4 l/100 km; w tym ok. 500 km po autostradzie A4 - 130 - 149 km/h :-) i reszta 70-110 km/h częściej 80 km/h.

Paliwo - zwykły ON. Z mojego wywiadu wynika, że lejąc ten lepszy ON można często nalać wody!!!. Pewnie dla tego, że jest to paliwo rzadko kupowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.