Skocz do zawartości

Realne zużycie paliwa X3 20d aut.


carghool

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Powiem tyle, z życia wzięte, że mój ojciec pracował w branży paliwowej jako technolog przez 4 lata i mi powiedział jak kiedyś przypadkowo podjechałem z nim na stację i chciałem zatankować verve: "synu co Ty robisz?! zabierz lepiej mnie na kolację albo kup mojemu wnuczkowi zabawkę, a będziesz miał z tego na pewno więcej radości niż Twój samochód z vervy". Resztę niech każdy sobie dopowie sam i sam decyduje, ja temat uważam za zamknięty.

 

To była złota konkluzja... :cool2: dzięki ucofb, za (mam nadzieję) zamknięcie tematu.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

hejka, krótko i na temat - trasa Zielona Góa, Radomsko, Zielona - po "normalnych drogach" = z okładką w sumie niemal 900 km - spalanie 6,1 l/100km.

no nie robie jaj - ale fakt - nie cudowane było, spokojna, przyjemna jazda.

w baku jeszcze zostało na 150 km.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

moje autko jest nowe 06/2012 i komputer pokazuje mi średnie spalanie 7 l

koleżanka ma identyczne i jej pokazuje 6,8 l

jak myślicie ile przekłamuje komputer??

Witaj,

 

No cóż, spalanie zależy głównie od stylu jazdy... komputer pokazuje je bardzo zgrubnie. Wg moich obliczeń komputer pokazuje 0,4-0,8 za mało w stosunku do realnego zużycia.

 

Twoje spalanie jest realne, o ile jeździsz większość czasu poza miastem (szybkościami nieautostradowymi) i nie masz "ciężkiej stopy".

 

Polecam samemu policzyć ile Twój samochód pali lub skorzystać ze stron które to robią automatycznie (podajesz przebieg i ile litrów zatankowałeś).

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na poczatku witam wszystkich, moze i mi uda sie dolaczyc do grona szczesliwych uzytkownikow x3jki.

 

Ja zastanawiam sie nad zakupem x3 z silnikiem 2.0i, ciekawia mnie dwie rzeczy

1. Dlaczego tak malo jest uzytkownikow tego silnika, malo ktomtaki wybiera

2. Ile on pali? Ktos wie?

 

Pozdro

XmaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało ekonomiczne z tego co wiem i czytam .Oczywiscie zależne od tego co kto lubi :D

 

http://moto.money.pl/nowe/bmw,x3,2;0i;4x4,nowe,10507.html

 

Poza tym benzyna :nienie: :nienie: :nienie: Wolę diesla :D

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy

To dużo Ci spalił z tego Ełku do Mrągowa :)

Średnią a miałeś ok. 90 km/h czyli podobną jak miałem na fotce wyżej, nie możliwe aby Ci palił przy tym kilkanaście litrów :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem ze szpitala w Ełku do szpitala w Mrągowie, łącznie 98km, w tym przejazd przez cały Ełk i Mrągowo. Przy 55 min od drzwi do drzwi daje to średnio ~107km/h po wąskich, krętych, pagórkotwatych i w wielu miejscach nierównych drogach. To chyba wystarczy żeby ocenić skalę "fantazji".
BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jak spojrzałem na wyniki komputera pod domem, to byłem w niezłym szoku. :shock: Udało mi się utrzymać dotychczasowy wynik spalania przy znacznie wyższej średniej prędkości (z 92 do 110). To zasługa wreszcie zakończonego remontu 90 km odcinka.

 

TRASA: Gliwice-Warszawa 2,5 osoby + pełny bagażnik

 

http://images41.fotosik.pl/1857/1569d1f731e23620med.jpg

 

Średnia prędkość mogła wyjść jeszcze wyższa, gdyby nie mała (5 min) przerwa w podróży, a spalanie też może udałoby się jeszcze obciąć, bo klima cały czas była włączona, a start/stop wyłączony, żeby nagła cisza na światłach nie obudziła dziecka. W każdym razie wydaje mi się, że rezerwy jeszcze są.

 

Najśmieszniejsze jest to, że wcale nie starałem się jechać bardziej eko niż zwykle. Jednak taki wynik zachęca do prób bicia rekordu. Będę jechał tą trasą w przyszłym miesiącu, to może spróbuję osiągnąć jakiś niższy wynik spalania przy sensownej prędkości średniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia prędkość mogła wyjść jeszcze wyższa, gdyby nie mała (5 min) przerwa w podróży, a spalanie też może udałoby się jeszcze obciąć, bo klima cały czas była włączona, a start/stop wyłączony, żeby nagła cisza na światłach nie obudziła dziecka. W każdym razie wydaje mi się, że rezerwy jeszcze są.

 

Najśmieszniejsze jest to, że wcale nie starałem się jechać bardziej eko niż zwykle. Jednak taki wynik zachęca do prób bicia rekordu. Będę jechał tą trasą w przyszłym miesiącu, to może spróbuję osiągnąć jakiś niższy wynik spalania przy sensownej prędkości średniej

Gratuluję koledze, gratuluję. Wynik znakomity. Mam tylko apel: nie bij rekordu średniej prędkości z dzieckiem na pokładzie :nienie: . Pomijając już innych użytkowinków drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam pobić rekord spalania, a nie prędkości średniej (tę chcę utrzymać na sensownym poziomie), więc trudno mi będzie szaleć na drodze. Jestem raczej spokojnym kierowcą, więc nie ma mowy o zagrożeniu dla innych użytkowników drogi.

 

O co chodzi z tym dzieckiem na pokładzie? Wiadomo, że łatwiej uzyskać lepszy wynik bez dziecka, bo to 13,5 kg mniej do przewiezienia. :wink:

Nigdy nie rozumiałem odmiennego traktowania dzieci od dorosłych pasażerów i tych zawieszek "Baby on board". Życie człowieka jest tak samo bezcenne, niezależnie od jego wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ostatnio ok. 260 km łącznie tam i z powrotem, po autostradzie z prędkością nie większą niż 150 km/h (A4 w Germany). Średnia wyszła 9,6 l/100, paliwo Verva ON. Jechałem sam na pusto. Jak to robicie, że Wam spala ok. 7 litrów? Dla mnie niepojęte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na autostradzie (bez szaleństw - na tempomacie) odpowiednie do :

 

110 km/h - <7,0 l/100 km

120 km/h - 7,0-7,5 l/100 km

130 km/h - 7,5-8,0 l/100 km

140 km/h - 8,0-8,5 l/100 km

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wcale sie nie dziwie, silnik mocniejszy to łatwiej mu idzie rozpędzić te 1,8t (mniejszy wysiłek, mniejsza konsumpcja). Swoją droga zazdroszczę tej trzylitrowki... :oops: Edytowane przez wodzik2

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa ze Szklarskiej Poręby do Wrocka, box na dachu pełny bagażnik 4 dorosłe osoby do chwili wjazdu na autostradę średnie spalanie równe 6 L ale było dużo z górki, potem 35km autostradą na tempomacie 130km/h i pod domem wyszło 6,4 średnia prędkość 67 km/h.

Na autostradzie z tą prędkością chwilowe spalanie oscylowało w granicach 8,5-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.