Skocz do zawartości

przyciemnienie szyb


laki44

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam przyciemnione wszystkie szyby ale tak lekko, nie mega smoła :nienie: miałem dwie kontrole ale nawet nie było mowy o szybach, ale oczywiście to zależy na kogo się trafi i spore znaczenie ma stopień przyciemnienia. Ja bym robił wszystkie zdecydowanie lepiej to wygląda :cool2: :cool2: ale to moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przyciemnienie 35% co do kosztów to zależy jaki rodzaj foli, ja mam folie z górnej półki z tlenkami metalu :shock: koszt 480zł. ale mam spory rabat bo robiłem w tym zakładzie sporo samochodów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląd wygladem a przepisy przepisami...

 

jak masz ori lekko ściemnione to jesteś już na granicy, mierniki używane przez Policję działają w dwóch kierunkach i nie ma tu nic do mówienia, że z środka jest tak samo jasno...

 

trafisz na mendę to zabierze dowód, załatwisz diagnostę (~50zł) to odbierzesz dowód za kolejną tym razem oficjalną opłatą 50zł, trafisz drugi raz tą samą mendę, która zabrała Ci wcześniej dowód to diagnosta, który wydał kwit, że auto jest OK ma "przesrane"...

 

nie warto prowokować losu, folię widać z "kilometra", rób tylko tył a będziesz miał spokój....

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w e90 miałem tak ściemnione:

http://img41.imageshack.us/img41/382/dsc04171hm.jpg

Reszta fotek w galerii:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146389

 

Nie umiem ci powiedzieć ile %-owo były sciemnione bo nie pamiętam, wiem że w skali 3 stopniowej były to 2-ki i do okoła ten sam rodzaj folii.

 

Co do Policji nigdy nie miałem problemu nawet za granicą ale fakt, zależy jak się trafi.

Jedno jest raczej pewne jeśli policjant nie ma przyrządu nie może ci odebrać dowodu, a jak będzie uparty i jesli ci odbierze to poprostu niezgadzasz się, potem sprawa ląduje w sądzie a ty w między czasie zdejmujesz folie z szyb.

 

PS: AO Co do diagnostów nic im nie zrobią bo zawsze w jeden dzień mogłeś ściągnąc do badania i zaraz potem założyć na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie całe oklejone auta wyglądają lepiej ale zrobiłbym tylko tył, tak jak wspomniał AO. Nie chodzi o kontakt z Policją tylko podczas kontroli ale w razie stłuczki lub wypadku gdy ktoś będzie kumaty i się tego dopatrzy to mimo spowodowania szkody przez inne auto i tak będzie Twoja wina. Kiedyś zakwestionowałem podczas szkody przyciemnione lakierem tylne lampy auta w które stuknąłem, oczywiście Policja natychmiast przerzuciła winę na poszkodowanego :) pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tyłu przyciemnione szybki - trochę to takie eehhh :roll: ; spokojnie można przyciemnić przednie i jeszcze raz powtarzam, że przepuszczalność powinna być wówczas na poziomie 70% i wiem co piszę - niedawno moje szybki miały przyjemność zetknąć się ze specjalnym miernikiem panów policjantów.

Na tym poziomie przyciemnienia od wewnątrz prawie nie ma różnicy, ale na zewnątrz wygląda to bardziej "harmonijnie" z mocniej przyciemnionym tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem "mendę' 2 razy tą samą, którą spotakałem w terminie tygodnia i która zgodnie z przepisami (i nie ważne, że komuś "udało" się inaczej, ori szyby przepuszczją coś około ~80%, identyczny miernik ma warsztat, w którym przyciemniam) , zrobiła to co zrobiła:

 

[quote name="AO"trafisz na mendę to zabierze dowód' date=' załatwisz diagnostę (~50zł) to odbierzesz dowód za kolejną tym razem oficjalną opłatą 50zł, trafisz drugi raz tą samą mendę, która zabrała Ci wcześniej dowód to diagnosta, który wydał kwit, że auto jest OK ma "przesrane"...

[/quote]

 

jestem osobą trochę myślącą i pwiedziałem oczywiście to co napisał Klagosz:

 

PS: AO Co do diagnostów nic im nie zrobią bo zawsze w jeden dzień mogłeś ściągnąc do badania i zaraz potem założyć na nowo.

co nie zmieniło faktu, że warsztat diagnostyczny miał kontrolę a diagnosta, który oczywiście potwierdził wersję, że auto na kontrolę przyjechało bez folii i z tego powodu wydał kwit i dostał "upomnienie" od Szefa, który też jest osobą myślącą...

 

a "sposób z lampami" o którym napisał Arnold nakazałem stosować od 2 lat, swoim pracownikom w przypadku każdej stłuczki, dotyczy to głównie "super ori ksenonów z alledrogo"..jest to typowa "chamówa" z moje strony ale walanie po gałach uważam,za większą "chamówę"...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie można przyciemnić przednie i jeszcze raz powtarzam, że przepuszczalność powinna być wówczas na poziomie 70% i wiem co piszę .

 

Masz rację ale większość szyb jest już fabrycznie przyciemniona właśnie w takim stopniu, w Vectrze GTS miałem nawet napis na każdej szybie "transparency min 70%" więc nawet gdy dołożymy najjaśniejszą folię to i tak przekroczymy normę. pozdr.

 

Natomiast tył można nawet zamalować na czarno - w przepisach jest tylko mowa o szybie przedniej i przednich bocznych.

Edytowane przez arnold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Jestem na etapie przyciemenia szyb i wyboru folii. Mialem w planie zrobic delikatnie sam tyl, ale niejestem pewny jaka folie wybrac.

 

Przepuszczalnosc swiatla

50% odpada - za jasna

35% (nabardziej mi pasuje jesl chodzi o wyglad, ale czy spelnia swoje zadanie ? ) -ponoc zblizona do fabrycznego przyciemnienia .

20% ta jest ciemniejsza, tylko tu moze sie juz mocniej odcnac od przodu

5% (to calkiem odpada)

 

Przegladalem sporo zdjec w googach i na stronie: http://strefaserwisowa.com.pl/galeria/galeria.php ,ale dalej niemoge sie zdecydowac.

Moze cos doradzicie ? mile widziane fotki i opis jaka folia, moze bedzie latwiej. Montaz zlece zaufane firmie.

 

Chcialbym miec cos w tym stylu:

http://images70.fotosik.pl/803/e2e4520e63fb9b07m.jpg

http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=465185&stc=1&d=1292195811

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.