Skocz do zawartości

Który Motul lepszy: Specific LL-04 czy X-clean ?


guzior2

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik n52b30, co zalać lepiej? Motul Specific LL-04 czy Motul X-clean C3? Ten pierwszy jest droższy o 20 zł na 5 litrach. W katalogu niby najpierw jest LL-04, a dalej X-clean C3, ale ten pierwszy ciężko trafić. Czasami nie jest tak, że X-clean wyparł LL-04?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Silnik n52b30, co zalać lepiej? Motul Specific LL-04 czy Motul X-clean C3? Ten pierwszy jest droższy o 20 zł na 5 litrach. W katalogu niby najpierw jest LL-04, a dalej X-clean C3, ale ten pierwszy ciężko trafić. Czasami nie jest tak, że X-clean wyparł LL-04?

 

X-clean ma trochę lepsze parametry a poza tym obydwa są odpowiednie, sam musisz podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Będziesz eksploatował w krajach południowych ?

Za krotko rozmawiałeś,albo ten przedstawiciel ma wiedzę jak ... , zalej 10W40 jeszcze lepiej 20W 50-- wielosezonowy ,również zimą . Po co czytać forom ... :mad2:

Nasz klimat -- 0W30 lub 5w30 i .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Będziesz eksploatował w krajach południowych ?

Za krotko rozmawiałeś,albo ten przedstawiciel ma wiedzę jak ... , zalej 10W40 jeszcze lepiej 20W 50-- wielosezonowy ,również zimą . Po co czytać forom ... :mad2:

Nasz klimat -- 0W30 lub 5w30 i .

 

podstawowo masz racje ale jak juz takim ekstremista jestes to powinienies lac 5W30 z bazy W no saps... trzeba jeszcze wziasc pod uwage ze zaplon jest jeden, a ciezka noge mozna miec ciagle a nie wszyscy startuja przez minus 30 bo maja garaz lub webasto. To ie kraj nordycki a jezeli tak uwarzasz to lej oleje skandynawskie high frost/ artic. Zaplon jeden/ wysoka temperature ciagla podczas jazdy?

 

ja bym juz bardziej bardziej sie bil ze mozna miec lepszy start na zimno przy 5W40 innego producenta niz 5W30 motula.

szczegolnie do n52b30, no saps 5W30 lub 5W40 lub low saps ale naprawde dobry a nie sredni olej Motula.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Ja jestem zawiedziony Motulem x-clean 8100 pod względem pracy silnika który po wymianie zaczął głośniej pracować niz na castrolu więc teraz będzie valvoline mst 5w30. Czytałem na forum ze ktoś również miał podobny przypadek. . Pzdr

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

..pasja to moje życie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
@lukjar6 wyjezdziles ten olej czy odrazy wylales i zmieniles ? Pytam bo sie zatanawiam jak bardzo slyszalna/odczywalna byla ta roznica. Mam nadzieje ze nie byla slychac jak od starej kucharki na obozie ktora bije w gary sygnalizujac obiad :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam szanownych Panów,

na forum jestem nowy, więc może łamię jakaś zasade pt. "nie odgrzewać starych kotletów", ale temat idealny dla moich rozterek, ponieważ trafiłem na niego właśnie szukając fraz "Motul Specific LL-04 czy X-clean+"

Teraz zalany mam Castrol Edge 5w30 LL-04, mam też filtr DPF. Przymierzam się do Motula, ale zastanawia mnie ogólnie kwestia tych olejów 0W-40, które teraz zrobiły się popularne. W wątku olejowym dla 320d sporo osób pisało, że są lepsze. Jednakże Motul i inne marki w rekomendacji raczej pokazują 5W-30 (dla wersji bez DPF wyświetla co prawda X-max 0W-40). Co ciekawe słyszałem też, że na stronach Castrola piszą np. że 0W-40 ma LL-04 a na butelkach tego nie ma.

 

Jeszcze ciekawą rzeczą, którą zauważyłem jest, że dla mojego silnika polska strona Castrola poleca inne oleje niż niemiecka :D

 

To jak to jest? Dodam, że auto stoi pod chmurką, w Polsce i niestety codziennie dojazd do pracy na krótkim dystansie :evil:

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz Motula to xclean+ 5W30 bo juz od dawna nie bylo jakis ekstremalnie niskich temperatur aby 0W mial zastosowanie

Mozna jeszcze polecic Valvoline xtreme C3 5W30 lub 5W40.

zadaj pytanie W watku viewtopic.php?f=88&t=195183 tam jest guzior2 ktory szybko odpowiada i zna sie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Witam.

Ja jestem zawiedziony Motulem x-clean 8100 pod względem pracy silnika który po wymianie zaczął głośniej pracować niz na castrolu więc teraz będzie valvoline mst 5w30. Czytałem na forum ze ktoś również miał podobny przypadek. . Pzdr

 

 

Tak wiem, jestem archeologiem :mrgreen:

Ale tu się zgadzam.

Miałem zalanego Liqui Moly 5W/30. Niby wszystko OK, ale wiecie jak to jest. Za dużo myślenia o olejach, ich wpływie na silnik.... A prawda jest taka. Było wszystko OK.

Przyszedł czas na wymianę oleju, to z kolegą zamówiliśmy (on zamówiŁ) Motula x-clean 8100. Koleś ma serię 1 w traktorku ja benzynkę. Po wymianie zauważyliśmy że przy starcie zimnego silnika oba grzechocą. Zanim nie dojdzie olej do wszystkich elementów ruchomych. OK, przed wymianą też tak mieliśmy, dlatego obaj zmieniliśmy olej LM na Motula. Tylko, że w obu przypadkach grzechot jest jakby dłuższy... Po 6tys km postanowiłem zmienić olej na nowy. Znalazłem w pracy Valvoline 5W/30 Full syntetyk. Płukanka, zmiana oleju i grzechot bardzo wyraźnie krótszy, słyszę go tylko przy zamkniętych drzwiach, jak mam uchylone drzwi lub okno nie słyszę wcale. Silnik pracuje wyraźnie lżej, ciszej.... Widać na przestrzeni lat Motul się zmienił.Na gorsze.


Mieszkam za miedzą i tu jeśli olej nie jest w pełni syntetyczny, to nie będzie miał takiego napisu na bańce. 5W/30 może byc full syntetyk lub synteze technologie, a to nie to samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.