Skocz do zawartości

E91 Panorama dach - dach nie reaguje na przycisk


CLumsy

Rekomendowane odpowiedzi

Lepsze jest wrogiem dobrego....Przy wgraniu nowego softu w celu uruchomienia klapania lusterek (nie dzialaly od zakupu) przestal sie komunikowac panorama dach z modulem, ktory nim steruje (przyciski w podsufitce). Po wgraniu najnowszego softu, wymianie przyciskow, sprawdzenia zasilania, przycisk sie dalej nie daje zainstalowac i co za tym idzie, dach nie dziala.

Po wielu rozmaitych probach, problem lezy prawdopodobnie w jakiejs softwarowej usterce i polega to na tym, ze pomimo tego ze dach jest wykryty i zainstalowany, to upierdliwy przycisk do sterowania nie daje sie zainstalowac w mojej budzie.

Ostatnio pomysl jest taki: znalesc E91 z panorama dachem, przelozyc do niego moj przycisk i tam go zaprogramowac, a nastepnie przelozyc do mojego auta.

 

Czy mozecie polecic kogoś, z kim sie moge jeszcze skonsultowac z tym tematem w okolicach Sląska, ewentualnie W-wy? Co byscie mi poradzili - idzie lato i dobrze by dach dzialal.

 

Michal /Tychy/

E91 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak problem "softowy" to nie pomogą :mad2:

 

jak problem mechaniczno/elektryczny/konstrukcyjny to pomogą:

Szyber dachy, P. Marek, 502 072 604, ul. Jagiellońska 86, W-wa...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak problem "softowy" to nie pomogą :mad2:

 

jak problem mechaniczno/elektryczny/konstrukcyjny to pomogą:

Szyber dachy, P. Marek, 502 072 604, ul. Jagiellońska 86, W-wa...

 

wczoraj odwiedziłem zakład na jagiellońskiej, widać że panowie kumają o co chodzi, ale niestety cena wzrosła, za zlikwidowanie szumów i pełną regulacje 500 netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nieładnie :mad2: :mad2: , chyba mała "sodówka" się pojawiła w głowie :mad2:

 

w 2008 jak robiłem to wszystko było super:

- wiedza,

- naprawa,

- pogawędka,

- cena.

 

teraz człowiek szczerze poleca a tu taka zmiana...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie bardzo rozumiem na czym polega programowanie przycisku bo z niczym takim się nie spotkałem. Co do samego problemu to czy z poziomu DIS-a można sterować dachem? Jeśli tak to skorzystaj z funkcji wprowadzenia dachu do pozycji transportowej. Następnie musisz zainicjować dach. Polega to na przytrzymaniu wciśniętego przycisku otwarcia dachu przez około 15 sek. Po tym czasie powinien zacząć się proces inicjalizacji (cały czas trzymamy wciśnięty przycisk otwarcia). Po wszystkim dach powinien zacząć normalnie funkcjonować.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje to opisac.

teraz juz jestem tak skolowany, ze nie wiem czy dach chodzi z DIS'a - chyba tak. Nie udalo sie go zainicjowac. Problem lezy przy przyuczeniu przycisku dachu do dzialania w moim aucie.

Zostal zrobiony nastepujacy trick: Panel z przyciskiem zostal podpiety do X1 (tam jest podobny panorama dach) i tam zainicjowany/przyuczony do dzialania. Nastepnie z tej X1 zostal panel z przyciskiem sterowania dachem z powrotem podpiety do mojego E91. I co sie okazalo? Moj dach ruszyl, ale w zakresie takim jaki jest w X1 - tam jest mniejszy dach i automatycznie mniejszy zakres ruchow, wiec sie do konca nie otwieral i zamykal.

 

Wniosek z tego taki, ze jesli by sie znalazl ktos z E91 z panorama dachem z okolicy Gliwic by w jego samochodzie zaprogramowac moj panel z przyciskiem to problem bylby rozwiazany.

Tak wiec, jak ktos jezdzi po slasku E91z dachem i moglby pomoc to sie soczyscie odwdziecze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem o co chodzi z tym inicjowaniem przycisku? Panel z przyciskiem to tylko zwykły stycznik wielo-pozycyjny a sterownik dachu znajduje się w tylnej części dachu (w okolicach anteny) pod podsufitką. Jeśli masz kabel diagnostyczny i DIS-a to spróbuj czegoś takiego. Poskładaj wszystko jak Bozia przykazała (sprawdź czy wszystko styka i ogólnie czy wszystko jest zrobione porządnie bo BMW nie lubi niechlujstwa). Następnie uruchom DIS-a i zrób diagnostykę dachu panoramicznego (sprawdź czy nie ma błędów, ewentualnie wykasuj i sprawdź ponownie). Jeżeli DIS nie będzie pokazywał żadnych błędów spróbuj czy za jego pomocą można sterować dachem (musisz poszperać bo nie pamiętam teraz dokładnej nazwy funkcji). Jeżeli Ci się to uda to wywołaj funkcję wprowadzenia dachu w pozycję transportową. Wtedy przednia część dachu schowa się a samochód zgłosi błąd. W tym momencie przechodzimy do inicjalizacji dachu. Naciśnij przycisk otwarcia dachu i trzymaj do czasu aż dach zakończy proces inicjacji.

 

Jak będziesz miał problemy to możemy spotkać się w Katowicach na oględziny praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Wybaczcie, ze debiutuje na forum w wątku kolegi, któremu w dodatku nie moge pomóc ale chcialbym wyjasnić kwestie zakladu M.Brzyszcz w Wa-wie na ul. Gersona (Jagiellonska 68 to ich dawny adres), ktory przewinął sie w dyskusji.

 

Robilem u nich w zeszlym tygodniu uszczelnienie panoramy w e91 i zaplacilem 200pln brutto.

Kwota 500 pln (ale brutto) padła na wstępie jako ew. maxymalny koszt jaki moge poniesc zaleznie od tego co bedzie do zrobienia.

 

U mnie robili: regulacje, czyszczenie, dodatkowo wypilem kawe (choc mysle ze i tak byla ze free:)).

Nie robili: wymiany uszczelki, "pogrubiania" oryginalnej uszczelki (to zdaje sie bylo robione u kolegi AO), nie wymieniali innych elamentow (np. linek).

 

jacek85 czy Ty juz robiles u nich uszczelnienie i faktycznie zaplaciles 500 pln netto czy to tylko wstepna wycena ?

Jesli np. uszczelka jest w dobrym stanie to nie beda Ci jej wymieniac na sile a co za tym idzie koszt robocizny mniejszy bo nie trzeba demontować calego dachu i powinienes zaplacic zdecydowanie mniej.

 

Ja z ich uslugi jestem b. zadowolony i szkoda by bylo aby ktos sie zniechecil poprzez te 500pln (jesli moze byc mniej).

Dla wyjasnienie dodam, ze nie mam nic wspolnego z tym warsztatem.

AO dzieki za namiar :wink: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tematem dachu w E91 mocno zainteresowany i mam pytanko. robiłes u nich uszczelnienie bo cos przeciekało czy robiłes uszczelnienie akustyczne, żeby nie hałasował przy odsuniętej rolecie?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem uszczelnianie akustyczne - juz przy 50-60km/h mialem głośne szumy wewnatrz auta.

Pytali mnie czy nie mam problemow z przeciekami ponieważ odkryli, ze jeden z kanalów odprowadzajacych wode z dachu byl przypchany - zapuścili tam jakiś specyfik czyszczący.

Dostałem tez gwarancje na rok.

 

Podobno kilka e90/91 juz zrobili - dzien przede mna tez mieli e91 2005r - może ktoś z forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jacek85 czy Ty juz robiles u nich uszczelnienie i faktycznie zaplaciles 500 pln netto czy to tylko wstepna wycena ?

Jesli np. uszczelka jest w dobrym stanie to nie beda Ci jej wymieniac na sile a co za tym idzie koszt robocizny mniejszy bo nie trzeba demontować calego dachu i powinienes zaplacic zdecydowanie mniej.

 

 

hej

no to fajnie, ze mnie za regulację położenia "tafli szyb" i czyszczenie wzieli 400 pl :duh: .... widzę, że cena jest na gębę i robią jak chcą... z roboty jestem zadowolony, w aucie jest cichutko, ale niestety całe auto w środku usyfione i śmierdzące papierosami!!!

 

widzę, że jednak zajeżdżając czystym autem, z m pakietem i 19" cena wzrasta dwukrotnie - bo innego wytłumaczenia nie widzę skoro taki sam zakres usługi... :mad2: :mad2: :mad2:

 

Podobno kilka e90/91 juz zrobili - dzien przede mna tez mieli e91 2005r - może ktoś z forum ?

a kiedy byłeś? ja 23.03 tyle że nie mam auta z 2005 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

bylem u nich 24.03, czyli Ty byles dzien wczesniej (pokrecilem coś z tym 2005r sorry).

Mówili, ze wczoraj mieli wiecej roboty z innym BMW ale z tego co piszesz to robili Ci dokladnie to samo co mi... :shock:

Ja u nich siedzialem caly czas i widzielem co gość robi (robil tylko jeden, drugiego nie bylo) - może u Ciebie robili we 2-óch i skasowali Cie podwójnie.... :mad2:

Oczywiscie zapach fajek w srodku auta dostajemy niejako w standardzie ale nie moge powiedzieć zeby mi nabrudzili - bylo czysto.

 

Dla porównania:

W AUTO REDUCIE wycenili mi usuniecie tej usterki na 380 pln poprzez wymiane uszczelki i regulacje.

Jesli u Ciebie nie dotykali uszczelki to cena wydaje sie mocno przesadzona i niestety moze swiadczyć o tym, ze faktycznie kalkuluja cene zgodnie z wlasnym widzi mi się :duh:

 

p.s. Nie mam ani M pakietu ani 19" ale moje auto tez przyjechalo czyste :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka stara, nie wymienili mi jej - tak powiedzieli, dodatkowo oznaczyłem ją sobie odpowiednio aby być pewnym w razie jakby twierdzili że wymienili

 

linek i innych pierdół nie wymieniali, czyli tak jak mówisz... prawdopodobnie pracowali we dwóch i dlatego skasowali podwójnie

 

a który CI robił, ten z brodą czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.