Skocz do zawartości

bio diesel, ktoś próbowal na tym jeździć?


piotrmienko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam możliwość kupna ropy po 2.50 od znajomego kierowcy PKS-u, który robi sobie spore oszczędności ;) Tylko ciekaw jestem jakości tego paliwa, skąd PKS je bierze? Nigdy nie wleję do swojego TDS-a jakiegoś shitu i nie zamorduję silnika za cenę oszczędzenia paru groszy, więc jestem ostrożny :D Ma ktoś doświadczenia z PKS-owskim paliwem?

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To jeszcze nie zablombowali im kotłów :shock: :?:

Ano nie wszystkim :D W tych moich pegieerowskich stronach to wszystko możliwe ;]

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie zablombowali im kotłów :shock: :?:

Ano nie wszystkim :D W tych moich pegieerowskich stronach to wszystko możliwe ;]

 

 

Panowie,nikt sie nie bawi ze spuszczaniem paliwa z autobusu. :duh: Wszystko odbywa się na stacji paliw,trzeba tylko mieć zaufaną osobę i ropka z dystrybutora leci zamiast do autobusu to do pryw. autka. :mrgreen: -(to dla zainteresowanych)-ktoś kto kupuje z baniek niech pamięta że autobusy często lubią jeździć na BIO.Pozdro. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat fajny! osobiscie tankuje tylko na stacji shell jesli jest v-power to zawsze je wybieram jesli nie to zwykły ON. zadnych eksperymentow czy lokalnych"stacyjek" .

Pan z E65 lejacy czerwonke od 3 lat nie tylko do swojej Buni ale tez do innych aut- nie mam Pan moralnych wyrzutów-akcyza którą by pan zapłacił gdyby kupował normalny ON wystarczyła by na wybudowanie ok 2cm autostrady lub 70cm lokalnej drogi i wszyscy na forum by skorzystali. Może to przemówi do Pańskiego sumienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatankowałem dziś bio 100 Niewiem co oznacza sto tankowałem na stacji BLISKA miałem w baku około 20l ON i dolałem 20 i odpala pięknie jeżdzi przyśpiesza jak bedzie już normalna wiosna to zatankuje samo bio i zobaczymy.... :)

 

B100 - jak mnie pamiec nie myli, czysty ester metylowy kwasow tłuszczowych, nie mieszany z olejem napedowym, czyli bioester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie po pierwsze: osoby nie w temacie niech sie nie wypowiadaja bo powielaja niewiedze kolejnych osob i tak bez konca idziemy do nikad.Czytam opinie o MRE(biodieslu) tak od kilku lat i mam dosc tych bzdetow ktore ludzie pisza i ci ze znanych firm takze.Paliwo zawsze dobre bedzie dobrym paliwem prosta zasada.

Cos o mnie, 4 lat produkuje bioester poczatkowo na wlasne potrzeby teraz zaopatruje kilkunastu znajomych moze nie wiele ale zawsze cos.

Na sto procent polecam do wszystkich dieslow do 2004 roku od okresu gdzie wprowadzono viton w uszczelkach pomp.Ja mam chryslera voyager 2.5 td smiga juz od 4 lat bez problemowo 90 tys nabiegal na moim paliwie i chyba nadal jest zadowolony:)Spalanie nie zauwazam roznicy.

Moj drugi samochod to peugeot 406 hdi 90km z systemem common rail kupiony specjalnie do testow biodiesla zrobil 40tys kmi nadal kreci bez problemow .Moi znajomi mieszaja 50/50 w bmw 320d,w pegotach hdi nie zaobserwowali jakich kolwiek roznic ani w spalaniu ani w jakosci w jezdzie.Natomiast starsze samochody spokojnie moga tankowac 100proc.

Po kilku tys kilometrow w zaleznosci od stopnia zanieczysczenia ukladu paliwowego i zbiornika paliwa trzeba wymienic filtr paliwa.Taka naturalna wllasciwosc tego paliwa ze czysci caly uklad.Czasami trzeba wymienic wezyki przelewowe ja to zrobilem raz w chryslerze .

Jezeli macie jakies pytania to chetnie odpisze czy o tankowanie samochodow czy sama produkcje pozdrawiam Bartek :)Chcecie jezdzic na ekologicznym paliwe i zmniejszyc emisje spalin do srodowiska tankujcie bioester polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytając te posty zniechęciłem się do eksperymentowania. Może parę osób sobie to chwali - ile ludzi, tyle opinii, ale skoro zdarza się sporo negatywnych, to coś na rzeczy musi być, zarówno a propos bioestru jak i czerwonego :D Eh, żal mi zostawiać pieniądze dla tych złodziei, kiedy to w Niemczech obecnie są bardzo podobne ceny paliwa jak u nas za to zarobki 5x takie, ale szkoda mi samochodu. Jak jeździłem na normalnej ropie, tak będę jeździł :)

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.