Skocz do zawartości

Czy w warunkach domowych wymienie tarcze i klocki w 530d 08r


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Orientujecie się czy zużycie tych tulei ma też jakiś wpływ na jakieś odgłosy z zawieszenia? stuki/puki itd?

 

Nie ma wpływu na stuki raczej. Ja przynajmniej miałem tak, że zawieszenie tłumiło wszystko i nie wydawało dźwięków.

czyli pewnie bardziej na "noszenie" auta po drodze... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najbardziej czuć to przy szybkim przyspieszaniu lub nagłym hamowaniu. Wtedy właśnie auto zaczyna się zachowywać minimalnie niestabilnie. Oczywiście wszystko zależy od stopnia zużycia. Natomiast jeśli chodzi o tarcze i bicie kierownicy to te objawy występują nawet gdy jest minimalnie wywalona tuleja.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tuleje to nie droga sprawa więc się chyba umówię na ich wymianę.. tak profilaktycznie.. bo nie chce zwichrować niedawno założonych nowych tarcz :P

i przy okazji też pływające.. bo mam wrażenie że auto czasami się niestabilnie zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w celu wymontowania tego wahacza potrzebny jest kanał/podnośnik kolumnowy, czy wystarczy lewarek ?

występują jakieś trudności, czy wystarczy odkręcić dwie śruby ?

 

tulejki mają trzy frezy w wewnętrznym otworze

podczas montażu w wahaczu trzeba je odpowiednio ustawić, czy nie ma to znaczenia ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w celu wymontowania tego wahacza potrzebny jest kanał/podnośnik kolumnowy, czy wystarczy lewarek ?

występują jakieś trudności, czy wystarczy odkręcić dwie śruby ?

 

tulejki mają trzy frezy w wewnętrznym otworze

podczas montażu w wahaczu trzeba je odpowiednio ustawić, czy nie ma to znaczenia ?

 

pozdrawiam

 

W e90 trzeba było ustawić, z tego co pamiętam. Pewnie w e60 też tak będzie.

Podnośnik dobry wystarczy. Banalnie się to odkręca, ale uważaj, aby nie przekręcić wahacza przy kolumnie.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w celu wymontowania tego wahacza potrzebny jest kanał/podnośnik kolumnowy, czy wystarczy lewarek ?

występują jakieś trudności, czy wystarczy odkręcić dwie śruby ?

 

tulejki mają trzy frezy w wewnętrznym otworze

podczas montażu w wahaczu trzeba je odpowiednio ustawić, czy nie ma to znaczenia ?

 

pozdrawiam

WITAM.Samo wykręcenie i zamątowanie wahacza nie sprawi ci większych kłopotów,możesz to zrobić z lewarka,łatwiej jest jednak odkręcać jak cały przód jest podniesiony, a na pewno łatwiej mątować, bo nie ma wtedy naprężeń.Żeby to było fachowo to powinieneś użyć prasy do wyćągnięcia tuleji z gniazda i ponownego wprasowenia-niektórzy uzywają młotka , ale jest ryzyko że uszkodzisz tuleje lub wahacz.Pamiętaj że majstrujesz w układzie który ma spory wpływ na twoje bezpieczęństwo, więc jak masz obawy to lepiej jedż do mechanika.POZDRAWIAM :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś sam wymieniał tarcze i klocki to kolejny raz nie będzie stanowiło dla niego problemu.Co do temperatury,warunków atmosferycznych, one równiez maja wpływ na tarcze. Tarcze się nagrzewają wjazd w zimną wodę/kałuże i szok termiczny metalu, tzw zwichrowanie tarczy. Oczywiście nie mozna popadac w paranoję, ze to się bedzie działo za każdym razem, ale jest to jak najbardziej możliwe .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.Samo wykręcenie i zamątowanie wahacza nie sprawi ci większych kłopotów,możesz to zrobić z lewarka,łatwiej jest jednak odkręcać jak cały przód jest podniesiony, a na pewno łatwiej mątować, bo nie ma wtedy naprężeń.Żeby to było fachowo to powinieneś użyć prasy do wyćągnięcia tuleji z gniazda i ponownego wprasowenia-niektórzy uzywają młotka , ale jest ryzyko że uszkodzisz tuleje lub wahacz.Pamiętaj że majstrujesz w układzie który ma spory wpływ na twoje bezpieczęństwo, więc jak masz obawy to lepiej jedż do mechanika.POZDRAWIAM :cool2:

 

witam

 

prasy mam i wiem jak ich użyć :)

demontaż i montaż wygląda na pikuś

 

pozostaje kwestia frezów w otworach tulei

trzeba je odpowiednio ustawić przed wprasowaniem, czy ustawienie nie ma jakiegokolwiek znaczenia ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do montażu tego wahacza to zwracam uwage, że skręcamy go/dokręcamy w pozycji wahacza neutralnej, czyli w takiej pozycji jakby koło stało na ziemi. Wiele osób robi bardzo częsty błąd z tym wahaczem, ze skręcają go na poniesionym aucie kiedy koło swobodnie wisi, wtedy wahacz jest w najniższej możliwej pozycji i jeśli zostanie skręcony a auto stanie na własnych kołach to juz się napreża co powoduje szybsze zużycie i zerwanie tulei o jeżdzie po wybojach już nie wspomne.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a ja mam pytanie takie czy ods BMW E60 M5 bedzie pasował wydech do E60 3.0D???

 

To pytanie jest w odpowiednim poście :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

To jest pierwszy post nowego kolegi,tak więc spokojnie :wink: .

 

Kolego jeżeli chcesz uzyskać odpowiedź nie związaną z tym tematem , na którego nie znalazłeś odpowiedzi wykorzystując wcześniej opcję " Szukaj", załóż nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam , mam jeszcze pytanko czy klocki textara tak jak któryś z was zachwalał to są miekkie tzn nie popierniączą tarcz. Wiem że tarcze textara albo ate a klocki textara ,. Co o tym sądzicie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam jeszcze pytanko czy klocki textara tak jak któryś z was zachwalał to są miekkie tzn nie popierniączą tarcz. Wiem że tarcze textara albo ate a klocki textara ,. Co o tym sądzicie????

 

 

Ja mam klocki ATE i jest OK, ale mam 520D :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.