Skocz do zawartości

[E87] Woda w aucie


bubel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem od pewnego czasu gdy wracam z myjki zauważyłem że do środka pojazdu dostaje mi się woda od strony kierowcy na dywaniku dosyć dużo zdarza się to na myjkach automatycznych co to może być za feler czy ktoś miał coś podobnego . :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie ma prosbe czy mozecie w swoich sprzetach zobaczyc(oczywiscie jak pada albo popadalo) czy macie wode na progach i na uszcelkach na progach an laczeniu z plastkiem oraz na dzwiach w miejscu gdzie uszcelka dochodzi do dzwi na dole tuz pod boczkiem (trzeba sie schylic :norty: ) z gory dzieki za info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego popatrz dokładnie skąd Ci się woda (pierwsze najwyżej miejsce mokre). Mi woda leciała, nikt nie wiedział. Okazało się, że do kanalika odprowadzającego wodę dostało się liści i zapchało go, wynikiem czego wodę miałem od strony kierowcy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu,

rozbierałeś boczek drzwi przed "powodzią" ?

za boczkiem jest gąbka, która jest szczelnie przyklejona do drzwi - na dole zapewne jest już sparciała - tu jest cały problem. Nie ma co się przejmować - rozbierz i zobaczysz, jak leci...

 

Kolego popatrz dokładnie skąd Ci się woda (pierwsze najwyżej miejsce mokre). Mi woda leciała, nikt nie wiedział. Okazało się, że do kanalika odprowadzającego wodę dostało się liści i zapchało go, wynikiem czego wodę miałem od strony kierowcy :(

 

w E87 inaczej temat wygląda - tam równiez jest kanalik do odprowadzania wody i co gorsze w tym kanaliku jest przejście linki maski, ale tam jest kratka zabezpieczająca i jak się zapcha to woda stoi i nigdzie nie odpływa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wlasnie rozebralem ale byla w przyklejona wszcedzie ,wiec jej nie odrywalem tylko uszczelniaczem popraiwlm trzy krotnie!dziwi mnie tylko ze jest woda na dzwiach w miejscu dotkykania sie uszcelki z dzwiami ,moze tak ma byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz tam gdzies wspomnialem byc moze szyba przednia pusicla (juz takie cuda u mojego mechanika widzialem co prawda w peugeocie ale jednak),wez waz i lej tylko po gornej krawedzi szyby tak zeby z dachu sciekalo na szybe . Bo nie wiem ale jakos ciezko mi sobie wyobrazic ze puszczaja drzwi a woda jest tzn pojawia sie tylko kolo pedalu przyspieszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

no ten temat jest poruszony rowniez w dziale seria 3 e9x,tam pisza ze na przedniej szybie ta uszczelka co jest polaczona z plastikiem co znajduje sie an niej filtr kabinowy moze przepuszczasc i tak myslem czy tam nie uszczelnic jej nie wiem?

no i zastanawia mnie czy u innych sa krople(na dzwiach) w miejscu stykania sie uszczelki na dole z dzwiami,mam nadziej ze jak bedzie padac pogladaj inni uzytkownicy ja zrobie zdjecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Szanowni użytkownicy niedawno zauważyłem, że w mojej 118d mam spore zawilgocenie (jak się dłonią przejedzie to cała jest mokra) z przodu samochodu pod nogami pasażera. Próbuję, temu jakoś zaradzić, ale niestety pogoda jest jaka jest i wykładanie gazetą niewiele pomaga. Czy może ma ktoś jakieś przypuszczenia skąd samochód może zarzucać tę wodę. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

mam podobny problem w mojej jedynce, autko mam od kilku dni i po umyciu na myjce miałem mokrą tylną kanapę od str pasażera. Po rozbiórce tylnych siedzeń i boczków przy kanapie odkryłem że woda lała się tam już dłużej(cała podłoga mokra i pleśń na gąbce od spodu). Polecam test z polewaniem wody i obserwowaniem w środku miejsca wycieku. Okazało się że uszczelki w drzwiach nie są szczelne. Woda w tylnych drzwiach lała się mniej więcej u góry nad szybą, pośrodku i wewnątrz po uszczelce spływała na prawy boczek kanapy i niżej. Do tego odkryłem dwa małe wycieki w przednich drzwiach, lewych i prawych - u dołu drzwi przy listwie woda leciała na łączeniu uszczelek. Po zdjęciu uszczelek zdiagnozowałem że już wcześniej było coś przy nich grzebane i podczas zakładania ktoś nie zagiął blaszek dociskowych wewnątrz uszczelek, tylko wsadził je bez ingerencji w krawędź drzwi.

Obecnie mam całe autko rozebrane i suszę wykładzinę oraz kanapę.

Zakupiłem czarny silikon i mocne zaciski w celu uszczelnienia i zagniecenia blaszek po zamontowaniu ich na swoim miejscu.

Efekty będę testować jakoś w święta. Napiszę jak zakończę robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hapyone witam pasjonata BMW! :D

Ciekawe spostrzeżenie... z tymi uszczelkami. Wszystko potrzebuje dokładności, solidności...

 

Skoro jesteśmy przy temacie wody... co prawda u mnie nie cieknie, ale ostatnio przy polerowaniu dachu (po uprzednim umyciu furki), woda "wyłaziła" spod podstawy anteny. :shock:

Jak popatrzyłem na podsufitkę, to... zwątpiłem. Wszystko tak ładnie wygląda, że szkoda tego ruszać. Już kiedyś demontowałem podsufitkę w innym modelu. Zawsze jakiś zatrzask się ułamie. Nie chcę tego. No, chyba że ktoś już to "przechodził", i wie na co zwrócić uwagę przy demontażu. No i oczywiście podzieli się doświadczeniem. :wink:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,

 

odkopuję stary temat ale... i mnie dotknął problem mokrych dywaników pod nogami kierowcy i pasażera z przodu.

Mianowicie, po ostatnich wielkich deszczach zauważyłem, że woda wlewa mi się do samochodu po progu (wewnątrz auta). Tzn. jakby na dolnej krawędzi drzwi, tuż przy łączeniu plastików. Przez to spływa na dywaniki i podłoga z przodu jest mokra :/ Dokładnie w tych samych miejscach od strony kierowcy i pasażera.

 

Po przeczytaniu kilku tematów doszedłem do wniosku, że może to być ta folia/mata w drzwiach. Ale żeby na raz w drzwiach kierowcy i pasażera się poodklejała?! Może macie jakieś inne pomysły? Kanaliki, odpływy itp? Prawdę mówiąc, rozkładanie boczków wydaje mi się trochę skomplikowane... Wolałbym zacząć od czegoś prostszego.

 

Jestem przekonany, że jeszcze tydzień temu i wcześniej było suchutko i szczelnie :)

 

Będę wdzięczny za pomoc! Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie robiłem, ale na pewno trzeba zacząć od listwy ozdobnej - ona jest na zatrzaski. Po listwą pewnie będą jakieś śruby. Poza tym to boczek trzyma się na całej masie zatrzasków, więc dobrze jest się zaopatrzyć w coś takiego jak na tym zdjęciu:

IMAG0259.jpg

 

Ale coś mi się nie chce wierzyć, żeby rozbieranie boczku coś dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, że w e87 (przynajmniej przed liftem) boczek nie ma listwy ozdobnej (chyba, że mówisz o tej ukośnej na uchwycie ale ona prawie cała odstaje od drzwi).

 

Dlaczego myślisz, że zdjęcie boczku i sprawdzenie tej maty piankowej nic nie da?

Dużo o tym czytałem i to się zdarza w e90, e46... i w innych autach.

 

Efekt jest taki, że woda wylatuje z drzwi na łączeniu plastiku (boczku) z metalem u dołu drzwi, następnie po progu kierowana jest do środka auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.