Skocz do zawartości

320CI M54-Zmiana oleju na Syntetyk


Marcin łuczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nietypowe pytanie Moja E46 śilnik 2.0CI jest zalana 10W40 Castrola.Poprzedni Właściciel zalał półsyntetyk.Jednak auto troszke głosno pracuje na zimnym śilniku.Myślałem nad zmianą na olej syntetyczny 0W40,jednak mam obawy czy nic sie niestanie ,ewentualnie czym najlepiej zalać motor.Przebieg auta to autentyczne 237000 tysiecy.

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Castrol EDGE. Auto nie ma 30 lat wiec spokojnie możesz używać syntetyka.

Swoja droga ja od 4 lat mam pol syntetycznego w E21 i M10 smiga jak zloto a 28 lat juz zyje na tym swiecie.

Rekin Król Szos!

Gaz do kuchenki nie do samochodu a na prąd to odkurzacz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziekuje za pomoc zdecydowałem sie na Motul 8100 X-clean 5W-40 mam nadzieje że to dobry wybór :cool2:

 

Dobry wybór :cool2: na oficjalnej stronie motula zalecają ten olej do twojego silnika. http://ew5.earlweb.com/search.php?site=41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odświeże temat wiec tak olej zakupiłem 5W40 jednak nadal mam pewne obawy czy nierozczelnie silnika ,kurcze sam niewiem co robić niewiem również czy wymieniac teraz jak 4 tysiace temu zalana była 10W40.W Aso stwierdzili że lepiej niezmieniać wiec zgłupiałem co robic.Panowie jeszcze raz prosze was o pomoc z waszego doświadczenia .

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien na ten syntetyk nic sie nie stanie,ja kupujac moje auto 320ci M52 tez byl wlany polsyntetyk i bez wachania wlalem 5w40 i silnik pracuje idealnie,jezeli silnik twoj jest w dobrym stanie i nie bierze duzych ilosci oleju to szkoda zeby chodzil na polsyntetyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik mimo przebiegu jest w dobrej kondycji na 4 tysiace dolałem 0,6 litra oleju wiec uważam to za norme jeżeli chodzi o M54,lekko pociła sie uszczelka zaworów została wymieniona w ASO,jak również uszczelka podstawy obudowy filtra oleju ,i ta usterka została usunieta w ASO.

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.