Skocz do zawartości

520 M20B20 Sedan - Nie chce odpalić


Punisher46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie ponownie. Z tą moją bumą są same problemy. Jak już wczoraj napisałem przegrzała się ale po zrobieniu normalnie odpalała i jeździła. Dzisiaj rano chcąc wykonać podobną czynność odmówiła mi posłuszeństwa;/ Już przedstawiam problem. Otóż prąd jest, zabezpieczenie wyłączone kręcić kręci ale nie chce odpalić. Wygląda to tak jak by nie było benzyny ale jeszcze wczoraj wieczorem byłem na stacji. Prosił bym o schemat bezpieczników i przekaźników do tego modelu oraz naprowadzenie mnie na prawdopodobne usterki. Dodam jeszcze że zamontowany jest gaz sekwencja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przedstawiam problem. Otóż prąd jest, zabezpieczenie wyłączone kręcić kręci ale nie chce odpalić. Wygląda to tak jak by nie było benzyny ale jeszcze wczoraj wieczorem byłem na stacji.
Jakie to niby zabezpieczenie?

 

Prosił bym o schemat bezpieczników i przekaźników do tego modelu oraz naprowadzenie mnie na prawdopodobne usterki. Dodam jeszcze że zamontowany jest gaz sekwencja.
Schematów szukaj na forum - FAQ, i te sprawy. Co do prawdopodobnych przyczyn, to jest ich dużo, gdyż raczej z poprzednią awarią obecna sytuacja nie ma żadnego związku (bo i z jakiej racji).

 

Szczerze to musisz posprawdzać sprawy związane jednak z paliwem zdecydowanie. Punkt pierwszy na liście to pompa paliwa czy chodzi, jeśli nie to mogła się skończyć, lub zawiesić (porządne "łup" może ją uruchomić, ale z wymianą należy się liczyć), względnie faktycznie problem może leżeć po stronie jej przekaźnika lub bezpieczników. W każdym razie priorytetem jest sprawdzenie bezpieczników i ustalenie czy paliwo dochodzi do wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowi kolega wyzej, pompa mogla sie zawiesic lub pasc,

 

 

Z tą moją bumą są same problemy.

 

pozatym zmien nastawienie, to ze poprzedni wlasciniel (lub Ty) potraktowal ten samochod tak a nie inaczej teraz sa problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEWKA ZAPŁONOWA,ja kiedyś założełem od poloneza i chodziła jak złoto.
O tyle trafna uwaga, że jakoś mi umknęło, że chodzi o M20, a nie M50 :wink: Chociaż ja bym od razu nie wymieniał, tylko najpierw sprawdził czy daje iskrę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym zmien nastawienie, to ze poprzedni wlasciniel (lub Ty) potraktowal ten samochod tak a nie inaczej teraz sa problemy.

 

Ja jestem jej właścicielem od miesiąca, tak że poprzedni właściciel trochę ją zaniedbał.

 

Z tego co dzisiaj zauważyłem to w ogóle nie chodzi pompka paliwa. Bezpieczniki są całe ale jeszcze nie sprawdziłem przekaźnika. I nie wiem jak go sprawdzić. Ma ktoś jakąś propozycje?? Jeszcze jutro będę wykręcał pompę żeby zobaczyć czy się nie zawiesiła lub zatarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dzisiaj zauważyłem to w ogóle nie chodzi pompka paliwa. Bezpieczniki są całe ale jeszcze nie sprawdziłem przekaźnika. I nie wiem jak go sprawdzić. Ma ktoś jakąś propozycje??
Pewnie że mam - podłącz ją "na krótko" - jak zaskoczy masz właściwie pewność, że to przekaźnik, a jak nie to pompę strzeliło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniłem pompę bo to była jej wina i po tygodniu znowu to samo... Od czego to może być?? Nie włożę kolejnej pompy dopóki się nie dowiem od czego się zacierają. Chyba wyciągnę zbiornik i zleje benzynę może jakiś syf w baku jest chociaż nie powinno go być bo tankuje na renomowanych stacjach a nie w budkach z lodami... I czy warto montować nowy zamiennik czy używany oryginał??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.