Skocz do zawartości

318i - Stan oleju na bagnecie


bambolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni wycieka mi olej z pod filtra , czytałem ze tam są dwa oringi i uszczelka do wymiany , ale mam juz przejechane na tym oleju z 9 tys i przymierzam sie do wymiany , teraz do sedna :) gdy na bagnecie stan oleju wskazuje mi minimum , zadna kontrolka sie nie swieci a na takim stanie oleju nic mi nie cieknie , czy musze dolac oleju zeby zrobic jeszcze ten tysiąc km czy tez moge narazie zostawic ten stan mimimum az do wymiany caego oleju razem z tymi uszczelakmi >?

 

Pozdrawiam

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poziom nie spadnie poniżej minimum to możesz śmiało jeździć, chociaż pytanie czy jeśli to twój samochód i chcesz nim się dłużej cieszyć po co czekać i odliczać aż magiczne 10tys stuknie?

 

Pytanie z mojej strony, wie ktoś może przy jakiej ilości oleju zapala się kontrolka ostrzegawcza w e46?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poziom nie spadnie poniżej minimum to możesz śmiało jeździć, chociaż pytanie czy jeśli to twój samochód i chcesz nim się dłużej cieszyć po co czekać i odliczać aż magiczne 10tys stuknie?

 

 

Bo ten 1000 zrobie w niecały miesiac i tak sie składa ze za ten nie cały miesiąc bede maił dopiero kase na olej i inne planowane podreperowania :) czyli rozumoe ze jak kontrolka sie nie zapali to moge spokojnie zrobic sobie ten "kobelek"

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemasz kasy na caly olej to kup 1litr i dolej,masz fajne auto to dbaj o nie a nie dziaduj.

jak doleje to z 2 dni znowu spadnie to poziomu minimum bo wycieknie ,a tak nie wycieka :)

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie z mojej strony, wie ktoś może przy jakiej ilości oleju zapala się kontrolka ostrzegawcza w e46?

 

U mnie podczas jazdy zapaliła się przy minimum - czyli ostrzegawczo do sprawdzenia, a po zgaszeniu auta jak już było poniżej minimum - czyli dolewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tobie wycieka litr oleju w 2 dni i nic z tym nie robisz ? Wymień tą uszczelke i oringi w obudowie filtra a nie jeździsz jak jakiś burak z lejącym się olejem.Przecież ta wymiana to groszowa sprawa a w tej chwili to wstyd takim samochodem jeździć.Jak tak ci cieknie ten olej to obojętnie jaki być nie wlał to i tak będzie się lało.Więc czy 10w40 czy 0w40 żadna różnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze nie chodzi o te oringi ,które są na trzpieniu pod wkładem filtra oleju tylko o oringi na tulei obudowy filtra oleju.Na tym rysunku jest to nr. 5 (są 2 sztuki) i 6 tez trzeba wymienić http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP31&mospid=47661&btnr=11_1568&hg=11&fg=30 Co do oringów wkładu olejowego to powinieneś mieć 3 oringi a nie 2.Dwa małe i jeden duży tak jak w załączonym linku-rysunek po prawej stronie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.