Skocz do zawartości

318d - Jaka temperatura robocza płynu chłodzącego?


M.S.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Otóż mam problem, z tym iż wskazówka od temperatury jest minimalnie o 1 milimetr odchylona w prawo.

Zrobiłem test 7.0 i niezależnie od temperatury otoczenia (czy w lato czy w zimę) wskazówka osiąga pion dla 73 stopni. Przy 74 lekko się wychyla, a temperaturą jaką osiąga i oscyluje wokół niej, jest 74-76 stopni.

Szukam przyczyny takiego zachowania. Termostat EGR wykluczam, bo po prostu takowego nie mam. Układ jest odpowietrzony, węże nie są twarde.

Biorę pod uwagę usterkę urządzeń pomiarowych (czujnik, wskazówka?), termostatu lub elektrycznego podgrzewacza cieczy chłodzącej, ale przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć jaka w Waszych 318d panuje temperatura cieczy chłodzącej w teście 7.0 oczywiście dla pionowej wskazówki (wiem, mało tych 318d ;) ).

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie temp od 93-96stopni i tak się utrzymuje podczas jazdy:D w miesice spada do 92 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym aby było idealnie i symetrycznie :D

możesz śmiało rozebrać wskaźniki i delikatnie przesunąć/obrócić wskazówkę do oczekiwanej przez Ciebie wartości. Korpusy igieł są montowane na wcisk i dają się łatwo manipulować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz śmiało rozebrać wskaźniki i delikatnie przesunąć/obrócić wskazówkę do oczekiwanej przez Ciebie wartości. Korpusy igieł są montowane na wcisk i dają się łatwo manipulować :wink:

Tak zrobię, ale aby wszystko miało ręce i nogi najpierw pójdzie do wymiany termostat.

A tak odbiegając od tematu, czy częstą zdarza się aby wskazówka była przesunięta i miała odchyły? Bo np e36 nie miałem takiego problemu.

Czy takie zjawisko może świadczyć o tym, iż wcześniej była jakaś ingerencja w zegary?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Dzisiaj robiłem test 7.0 w jeździe po mieście i wartości oscylują pomiędzy 85-90 stopni.

Najczęściej 88 stopni. Wskazówka w pionie.

Czy to prawidłowa temperatura,czy powinienem się martwić :?:

Dodam,że przejechałem 20 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.