Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można do E90 zamontować głośniki Logic 7 w drzwi z innych BMW? Z E87, E60 można. Ale pytam o jeszcze inne, albo nawet Range Rover.

Mają inne numery w katalogu ale wyglądają tak samo. Nie mam wzmacniacza L7 więc moc albo impedancja może być inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie jak to jest z tym zestawem Alpine Retrofit 65412163268 ?? W jego skład wchodzą Tweety (w trójkąty drzwi), głośniki do drzwi przód, wzmacniacz, czy coś jeszcze (pomijam wszystkie kable i maskownice) ??

Co z subami? kupić od L7 ? Są one P&P ??

I tak samo co z głośnikami w tylnich drzwiach (E91) ? warto wymieniać skoro niema ich w zestawie ??

Czy mając nawi pro CCC potrzebuje coś jeszcze oprócz powyższego zestawu czy wystarczy to wszystko ?? Po przeczytaniu wątku i założeniu że zestaw kosztuje około 1700 PLN i zmiana dźwięku względem standardu który posiadam ( 2 suby pod fotelami, 2 w drzwiach przednich i tylnich) jest ogromna to jestem skłonny w to pójść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czyli tak z szybkiego przeczytania forum ,dobrze rozumiem , że zakładając zestaw dedykowany głosnikow marki np Gladen czy inny z odseparowanymi srednimi i wysokimi ze zwrotnicami plus wymiana wooferów bedacych w zestawie, to nie ma tematu przekodowania radia professional ? Przekodowywac dzwiek na hifi trzeba dopiero przy podlaczaniu sie ze wzmakiem dodatkowym ? Samochod jest pre LCI .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wyładować 1700zł na głośniki bez wzmacniacza to nonsens, więcej da podłączenie wzmacniacza do zestawu stereo jak wymiana zestawu i podłączenie tego pod radio... końcówki mocy w radiu to lipa, nie oszukujmy się

Panowie jak to jest z tym kodowaniem radia na hifi ? jedni piszą że podłączają się pod hi level, inni że można przestawić na hifi i wychodzi sygnał low level ? jedni piszą że jest zbalansowany i potrzeba specjalnego pieca lub konwertera a jescze inni piszą że podłączyli się chyba nie wiedząc że jest zbalansowany... jak to rozgryźć ?

 

piotrks86 znam odpowiedź na Twoje pytanie, Oczywiście że tak ! powiedzmy z land rovera pasuje głośniczek w drzwi koaksjalny, jak nie chcesz wymieniać ramki drzwi żeby mieć możliwość podłączenia głośnika wysokotonowego, przeszczepiasz głośnik z land rovera i on ma wysokotonowy, jak ktoś chce może się tak ratować, niskotonowe z logic 7 kupujesz za grosze z e65 lub innego modelu, wywalasz plastikowe skrzynki a głośniki przykrecasz do swoich w e90 i voila, mało kto o tym wie dlatego ceny tych subow do e90 sa chore, z kosmosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tym zestawem Alpine Retrofit 65412163268 ?? W jego skład wchodzą Tweety (w trójkąty drzwi), głośniki do drzwi przód, wzmacniacz, czy coś jeszcze (pomijam wszystkie kable i maskownice) ??

Co z subami? kupić od L7 ? Są one P&P ??

I tak samo co z głośnikami w tylnich drzwiach (E91) ? warto wymieniać skoro niema ich w zestawie ??

Czy mając nawi pro CCC potrzebuje coś jeszcze oprócz powyższego zestawu czy wystarczy to wszystko ?? Po przeczytaniu wątku i założeniu że zestaw kosztuje około 1700 PLN i zmiana dźwięku względem standardu który posiadam ( 2 suby pod fotelami, 2 w drzwiach przednich i tylnich) jest ogromna to jestem skłonny w to pójść :)

 

Up !?? Nic, nikt ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam E91 z systemem audio stereo, czyli podstawka.

 

Juz od pewnego czasu chcialem podlaczyc sobie wzmacniacz, ale nigdy tego nie robiłem, jestem młody i mam zero pojęcia na ten temat. Wszelkie poszukiwania w internecie skonczyly sie na tym, ze juz sam do konca nie wiem jak to ma byc.

 

Mam Navi CCC Pro i chce przy niej zostać. Znalazlem na niemieckim ebayu (tu mieszkam) taki adapter, który zaraz za kostką od navi ma umieszczony adapter hi-low i z niego moge puscic bezporesnio chinche do wzmaka. Potem wzmak pod aku i to tyle? Bedzie juz dzialac? Jezeli nie, to prosze, zeby ktokolwiek mnie oswiecil i dal najprostszy i najmniej inwazyjny sposob, jak podlaczyc wzmacniacz.

 

Adapter wyglada tak:

 

http://i.ebayimg.com/images/g/3Y0AAOSwr81UPok3/s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
montaż wzmacniacza jest banalnie prosty w e90 w bagażniku, jest tam wszystko co jest potrzebne, w Twoim wypadku musisz zainstalować ten adapter, przeciąć kable od głośników za radiem, następnie przedłużasz te kable i ciągniesz do bagażnika co też jest w tym aucie banalnie proste, wraz z kablami sygnałowymi od konwertera i kabelkiem podłączonym do pinu 13 w kostce, który będzie uruchamiał wzmacniacz. Wzmacniacz jaki użyjesz nie może mieć więcej jak 60W RMS bo kondensatory użyte do filtrów nie pozwolą na więcej,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat i zapytam o parę kluczowych pytań:

Mam e91 lci z małą navi i chciałbym zmodernizowac audio.

Chce dołożyć wzmacniacz 4 kanałowy więc gdzie szukać sygnału do niego z radia i gdzie mogę sprawdzić czy mam kable seryjnie przeprowadzone do bagażnika?

Następnie chce wymienić głośniki w drzwiach na średnio tonowe rowniez na 10cm oraz dokupić od logic7 miejsce na wysokotonowe w słupkach i rwniz dołożyć wysokotonowe.

Najwygodniej byłoby kupić zestaw powiedzmy Hertz razem ze zwrotnica i wrzucić głośniki średnio plus wysokotonowe w miejsca gdzie powinny być bez większego przerabiania. Wiem że to tylko 10 cm ale jak założę średnio plus wysoko tonowe we wszystkie 4 drzwi to będzie o niebo lepiej niż moja seria, tym bardziej że podepne to pod wzmak. Dojdzie przeróbka żeby włożyć gdzieś syki do tylnych drzwi ale jakoś się wymyśli.

 

Do tego chciałbym założyć Suba do bagażnika, i mimo wielkich chęci chciałbym włożyć coś porządnego z 20/25cm w schowek pod podłogą w bagażniku... Czy jest to wykonalne? Niskotonowe w podłodze pod siedzeniami by zostały tak jak są bo subem w bagażniku bym nadrobił. Nie chce kupować kompletnego zestawu logic7 bo to mija się z celem za taką kasę..

 

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Czyli włożenie w oryginalne miejsca w każde z czterech drzwi 10cm średnio tonowe plus dołożenie wysokotonowych oraz sub do bagażnika. Do tego wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@1994lukasz1

nie wiem jakiej muzyki sluchasz i w jaki sposob ale takie dokladanie glosnikow na chybil trafil to sie sprawdzi w ciezkim metalu lub hardkorowym rapie. Nie bedzie tam zadnej muzykalnosci, scena bedzie chaotyczna , juz nie mowiac a odbiciach i przebiciach w calej kabinie. Bedziesz mial halas a nie muzyke. System musi byc dostosowany do samochodu.

 

sa trzy rozwiazania wedlug mnie ktore daja spojnosc i jakas tam muzykalnosc :

- system fabryczny logic7 lub individual ktore mozna kupic uzywane

- systemy Focala dedykowane do bmw e9x z subwooferemami (jakosciowo najlepsze rozwiazanie). Sa tez inne dedykowane systemy ale przynajmniej z tych co ja sluchalem to focal jest zupelnie z innej polki.

- system autorski ale z pomiarami akustycznymi robiony przez profesjonalna firme na podzespolach b&w albo focala np. a to juz jest super drogo.

 

Takie dokladanie glosnikow na oko to da halas tak jak czesto to sluchac na ulicy jak jada mlodzi gniewni... Dolozenia suba w bagazniku w bmw e9x to absurd, no chyba ze chcesz zrobic juke box na imprezy plenerowe.

 

ale ja pytam o tryb hi-fi, ponoć wychodzi z radia sygnał zbalansowany w tym trybie,

watpie bo wyjscia nie sa zbalansowane a wiec jaki sens ? i nawet gdyby to musialbys dorabiac kable zbalansowane. W nowych bmw jest zbalansowany bas ale to made by bose a wiec z jakoscia nie ma to duzo wspolnego, raczej chodzi o efekciarstwo.

 

 

Czy jak kubie radio profesional po lifcie , z wbudowanym BT, do będzie działać plug&play czy nie ?

 

trzeba to kodowac.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.