Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

Czujniki lekko przycichly. Po przekodowaniu sygnal z radia jest plaski ze tak powiem. (Poprawcie jesli zle mowie) i mozesz ladnie sobie wyregolowac na wzmaku gore i dol. tzw jesli masz hp i lp to przod hp dalej pod fotelami na lp i wszystko ladnie gra. Jest roznica duza! Przed kodowaniem myslslem na wymisna tweeterow a teraz juz nie chce.
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wstawiłem wzmak logic7.. pora na głośniki... czy to dobry pomysł zamiast kupować te 10 cm sredniotonowe używki w różnym stanie to np założyć

http://allegro.pl/hertz-energy-emv-100-5-glosnik-10cm-sklep-w-wa-i6085849697.html

Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam wzmak l7 i z przodu głośniki xion 200.. niestey padł mi jeden sredniotonowy i myślę kupić 6 sredniotonowych nowych nie z l7 tylko nie znam parametrów tych z l7
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pociagnac pociagnie ale jak bedzie gralo?? U mnie z zestawu stereo professiona na xion 200 bez wzmaka tez gralo ale bas nedza !!! Troche gora lepsza byla ale i tak nie d....nie urywalo:( dopiero po dolozeniu wzmaka zagralo jak trzeba! Tyle ode mnie.

 

Tu link do xion 200 + wzmak + kodowanie radia

 

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent e92 z podstawową wersją audio, radio Business CD:

 

czy samo radio Business CD bez navi pociągnie zestaw głosników z HIFI??

 

Tak jak Marecki1977 pisze, wymiana samych głośników pogorszy jakość niskich ton. Membrana w basowych jest większa przez co część mocy ucieknie na pokonanie jej bezwładności. Jeżeli masz ograniczony budżet to ja zaczął bym najpierw od dorzucenia wzmacniacza. Będzie to lepszą opcją niż wymiana samych głośników, oczywiście najlepiej zrobić jedno i drugie. W kolejności wzmacniacz, a potem głośniki będzie na pewno o wiele lepiej niż na odwrót. Teraz możesz co najwyżej dorzucić głośniki wysokotonowe bo w podstawowym zestawie ich nie ma i taki zabieg jest w mirę tani i bardzo prosty, a przynosi znaczący efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent e92 z podstawową wersją audio, radio Business CD:

 

czy samo radio Business CD bez navi pociągnie zestaw głosników z HIFI??

 

Pociągnie.

U siebie miałem przez jakiś czas Navi Business i głośniki z Logic7.

Całość grała o niebo lepiej od podstawowego audio.

Teram mam dołożony wzmacniacz i jest jeszcze lepiej, ale nie jest on niezbędny.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody a kodowales radio na hifi?? Bo ja po kodowaniu slyszalem roznice!! Jak nie to przekoduj napewno bedzie lepiej!! Ale jesli chodzi o pytanie kolegi to moje zdanie ze bez wzmaka szalu nie zrobi oczywiscie mowa wooferach pod siedziskiem. Gora bedzie lepsza bo tweeter zrobi swoje. Oczywiscie bylo by miodzio ze zwrotka bo hifi i logic chyba maja kundzia na kabelku? Tylko mnie tu nie zlinczujcie za tego kundzia :lol:
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, najbliżej mam do rozbudowy audio poprzez zakup Alpina retrofit ze wzmacniaczem i dołożenie wooferów z zestawu hifi lub L7

 

zagra to dobrze?

 

nie chcę zewnetrznego /dokładanego wzmacniacza bo chciałbym uniknąć kodowania a zestaw Alpina jest P&P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przyznam racje na 100% mysle ze jak zmieni glosniki w drzwiach i dolozy tweetery to usmiech sie pojawi na twarzy ale z biegiem czasu poczuje nie dosyt i po dolozeniu wzmaka pomysli dlaczego wczesniej tego nie zrobil :duh: :lol:

Jak masz czujniki cofania to nie rozlaczaj tylnych glosnikow bo bedzie cisza! Duzo pomoze wzmak z filtrami LP i HP tyl na Lp a przad na Hp i smiga az milo :lol: aaaa i nie pomyl polaryzacji + -

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marecki, napisałem że nie chcę kombinować z zewnętrznymi wzmacniaczami, chcę to zrobić P&P więc wpadnie zestaw Alpina retrofit ze wzmacniaczem a jak będzie mało to podmianka wooferów na L7.

 

mam tylko nadzieję że ten wzmacniacz pociągnie woofery z Logic 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale zestaw Alpine retrofit to glosniki w drzwi i tweetery plus wzmacniacz. Ten wzmak chyba nie ma dodatkowego wyjscia :? Wiec woofery L7 pod radiem zostana? Dobrze rozumiem?? Alpine P&P ti i tak bedziesz sie musial wpiac w wiazke a sygnal wziasc z przednich glosnikow do wzmaka. P&p to tylko wtyczki chyba od glosnikow takie same. Gdzies to chyba przewinelo mi sie przez rece na tym forum. Nie pisze ze jest tak na 100% bo przeczytalem kilogramy tekstu jak zakladalem swoje audio i wiem ze w e92 lekko nie jest jesli robisz to pierwszy raz. Troche kombinacji. O taki zestaw chodzi???

http://i.imgur.com/z3R63Df.jpg

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modrze piszesz! Sprawdz moze bedzie ok! Unikniesz dodatkowych kosztow :lol: 150 troche moze byc juz cenowa! Oczywiscie prawdziwa 150 bo te chinskie to cuda maja wypisane a ledwo oddychaja :mrgreen: Tak mi sie wydaje ze bedzie gitara ja pod mojego podlaczylem jbl gto 300rms i jakos gralo! Wiadomo ze napewno nie pokazal calej mocy ale i tak lusterko drzalo :mrgreen:
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie odebralem zestaw na przod:

subwofery pod fotel: AX 08 BMW PLUS

wofery: EX80 SQ

i zwrotnice z gwizdkami, ktore mi sa niepotrzebne, mam lepsze

na aledrogo za ten zetaw X 200 BMW PLUS chca 2500zl, funfel sprzedal mi je za 1200zl nie uzywane jedynie brakuje plastikow do ex80.

 

subwofery: AX 08 BMW PLUS na stronie audio sytem jest 150wrms w 2 omach w ulotce z glosnikami 150wrms w 3 omach, dlaczego producent raz pisze 2 omy raz 3 omy?????.

glosniki maja membrane z plastiku? wizualnie jakosc wykonania na poziomie taniej chinszczyzny. luty kable plastiki opakowanie glosnikow wizualne jakosc wykonania mebrany plastikowej. wizualnie w porownaniu do wykonania glosnikow focala czy jl audio, czy glosnikow logic7 z bmw to k....wa przepasc!!!

wizualnie jestem ROZCZAROWANY

zobaczymy jak gra, moze jutro je podlacze, tylko moj wzmacniacz ma 100w w 2 omach.

 

 

wofery: EX80 SQ

niby maja 55w rms w 4 omach, jakosc wykonania, wygladaja jak glosniki za 50zł tanie z chin, jedynie membrana jest jakas inna, karbonowa chyba....

jakosc wykonania wizualnie do focali czy glosnikow logic 7 to przepasc na minus, ciekawe jak te 55w rms z takiego malego magnesu ferrytowego przy srednicy 8 cm. jak stoja obok orginalnych glosnikow logic 7 to wygladaja jak miniaturki.

 

cos w tym musi byc...... dlaczego te glosniki maja najwyzsze oceny w niemieckich testach????

moze producent sprzedaje takie zestawy dla warsztatow audio za 400-500zł i te w ramach rewanzu wystawiaja wysokie noty?

 

wizualnie jestem bardzo rozczarowany, pierwszy raz zobaczylem glosnik z membrana z plastiku w cenie sklepowej 1200zl.

jutro podlacze subwoofery.

chyba wroce do focala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema robiola1 :mrgreen: nie przejmuj sie wygladem ja mam xion 200 i tez kupilem od kolesia za pol ceny bo sie zrazil wygladem! Sam bylem w szoku ze wygladaja ja tani szajs !!! Moje tez jak w rekach trzymalem to wygladaly na dziadostwo!!!! I po zamontowaniu ja i kumpel w ciezkim szoku ze jak tak wygladajacy szajsowo glosnik moze grac tak milo i czysto!! Wizualnie to seryjne bmw w podstawowym stereo byly ladniejsze a do L7 nawet nie porownuje!!!! Wierz mi zagraja a na wyglad nie patrz i tak beda schowane :norty:

Tu masz link z xion 200 muza z mp3 w podlokietniku

 

 

Jak by co to moge jeszcze cos nagrac z cd.....

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowalem jeden AX 08 BMW PLUS, po drugiej stronie ma subwofer z logica7, roznicy w dzieku miedzy nimi, jakies nie ma. moze ten od audio system jest glosnieszy, obcialem je przy 200hz. jedynie ten od logica to juz dostaje max moc, 75w w 4o, a ten od audio system to jeszcze moglby mocniej zagrac.

 

Marecki1977 , co zrobiles z progami by nie dzwonily? wylozyles je matami?

 

szykam nowego cyfrowego wzmacniacza najlepiej 6 kanalowego tak zeby mial po 150w w 4 omach albo 2 po 4 kanaly. chyba przeprosze sie z alpine PDX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.