Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Vince!

 

Czyli nic nie muszę dokupować, tylko odpowiednio zestroić/zakodować cały sprzęt, dobrze myślę?

 

Pytanie jeszcze odnośnie wersji radia ze złączem MOST. Wyjąłem wczoraj moje radyjko no i właśnie, pooglądałem sobie i włożyłem z powrotem bo co więcej mogłem zrobić :D Jak rozpoznam czy mam w/w złącze czy nie, jak ono wygląda?

zdjęcie tyłu radia

http://fotowrzut.pl/JR5D76MZ1U

 

Że zdjęcia wynik że masz złącze MOST (pod bezpiecznikiem).

Jeśli masz MULFa (bluetooh), bądź zmieniarkę, bądź opcję instalacji pod zmieniarkę, to światłowód masz poprowadzony do bagażnika.

Możesz sie upewnić, sprawdzając czy do radia do wtyczek (tych pod bezpiecznikiem) podłączone są światłowody - jeden zielony drugi w czarnym peszlu.

 

Ponowne dzięki Vince !

 

Mam bluetooth i faktycznie takie kolory przewodów były poprowadzone do tej wtyczki. Wszystko powoli się klaruje. Fajnie, że można liczyć na tak szybkie i precyzyjne odpowiedzi! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wiązka pod L7, to trochę roboty. Przed całą operacją sprawdź czy nie masz instalacji po zmieniarkę (gotowy światłowód wraz z wtyczką oraz ramką na wzmacniacz w bagażniku). Jeśli tak, zaoszczędzisz trochę czasu i pieniędzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić zestaw razem z wiązką, zmieniarki nie mam, ale czy jest instalacja to nie wiem, ramki na wzmacniacz napewno nie ma.

 

Prawdopodobnie kupisz tylko wiązkę ze wzmacniacza do głośników, bez światłowodów. Sprawdź po VIN'ie i upewnij się jakie masz wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S663A Radio BMW Professional

 

tyle tylko zauważyłem, coś jeszcze da się sprawdzić?

 

VIN: PV87169

 

Bluetooth mam dokładany

 

Instalacji pod zmieniarkę nie masz. A co znaczy dokładany bluetooth ? Parrot, czy oryginalny mulf w bagażniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz oryginalny bluetooth? Parujesz tel w radio ? Jesli tak to gdzies ten mulf musi byc. A tam gdzie jest mulf sa swiatlowody. Ew. mozesz sprawdzic czy masz petle pod lewym (od strony kierowcy) "oparciem/boczkiem" z tylo nad nadkolem (najbardziej skrajna czesc kanapy). Pod spodem sa wiazki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz oryginalny bluetooth? Parujesz tel w radio ? Jesli tak to gdzies ten mulf musi byc. A tam gdzie jest mulf sa swiatlowody. Ew. mozesz sprawdzic czy masz petle pod lewym (od strony kierowcy) "oparciem/boczkiem" z tylo nad nadkolem (najbardziej skrajna czesc kanapy). Pod spodem sa wiazki.

 

 

No właśnie miał być zakładany oryginalny, także sam się zdziwiłem, dlaczego gonie ma w bagażniku. Tak, paruję telefon poprzez radio, przyciski na kierownicy działają, głos poprzez głośniki samochodowe, wszystko jak ma być poza tym, że nie ma go na miejscu :)

Dziwne, ponieważ osoba, która to zakładała jest aż do przesady pedantyczna na punkcie oryginalności komponentów i solidnego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ciekawe, a można to jakoś sprawdzić np po nr seryjnym?

 

Radio z BT: np: 65129246502 (http://www.realoem.com/bmw/enUS/partxref?q=65129246502+)

Po wyjęciu z tyłu jest wtyczka na antene BT i USB:

http://www.listingfactoryhost.com/users/martinkutn/eBayAuctions/x1_radio_profi_bt_sirius_us/images/P1011650.jpg

 

U gry naklejaka z BT:

http://sjm.xp3.biz/e90/e3-6b.JPG

 

Przód:

http://sjm.xp3.biz/e90/e3-1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam wzmacniacz udimension 4.300. Głośniki z przodu to xion 200. Z tyłu excursion sx5c. Przy głośnym słuchaniu czasem jest problem pewnie ze cały przód pod dwa kanały jest... lepiej średnie i wysokie Dax pod dwa kanały i niskie pod drugie dwa i do tylnych dokupić wzmacniacz czy przednie i typ nie wysokie i średnie pod ten wznak A dokupić do subow Nowy ?
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was wymieniał same głośniki w drzwiach i suby pod siedzeniami ? mam zwykłe audi z Professional CIC i gra to mega słabo. Chciałbym coś zmeinić ale nie chce się bawić w przeciąganie kabli itp.

Czy jak kupie np. głosiniki od HK to wszystko jest p&p - albo jak kupi się jakieś hertz czy trzeba cos przerabiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musisz ramki do drzwi dokupić z miejscami dla wysoko tonowych.. oczywiście możesz założyć logic lub jak ja audio-system xion 200 tylko bez wzmaka dla niskotonowych nie odczujesz dobrego i mocnego basu
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie zależy mi aby nie było wzmaka - tweetery to nie problem - myślałem nad zmianą tych w drzwiach aby dały jakiś bas a nie. W a4 b8 miałem podstawowy zestaw audi 6 głośników i bas byl o niebo lepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nie mogę sobie dać rady

radio busines po lifcie przekodowane

kabel kierunkowy ekranowany hollywood

Wzmacniacz uDimension jr 4 300 ( 4 kanały)

głośniki przednie to zestaw audio system xion 200 same średniawki i wysokie (suby będą z drugiego wzmaka który dołoże)

w tylnej półce Excursion sx 5c

gain ustawiony w obydwu przypadkach na godz 9 a freq koło 120 hz filtry ustawione na hp

w radiu gdy wezmę głośność trochę bardziej niż przy normalnych słuchaniu to zaczynąją głośniki pierdzieć i trzaskać

Pomocy :cry2:

Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przeczytałem cały watek i zdecydowałem się na zakup zestawu Alpine. Posiadam system stereo (z navi professional) i mimo, że nie mam potrzeby na zestaw audio wysokiej jakości, zestaw stereo który obecnie mam, jest tak beznadziejny, że aż boli. Czy możecie mi polecić miejsce w Poznaniu gdzie można taki system zamontować i zakodować (samochód z końca 2010)?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chodzi o woofery pod siedzeniami.

Jak myślicie, czy przy wzmacniaczu 55W RMS lepiej dać Hertz Energy EV 165.5L = 165mm, 70W RMS, 50 - 4000Hz, 4ohm, SPL-92dB, gł montażowa 64mm, 240 zł para.

czy lepiej Audison Prima AP8 = 200mm, 100W RMS, 35-3000Hz, 4ohm, SPL-93,5dB, gł montażowa 66mm, 324 zł para.

 

Z opisu Audison lepszy bo schodzi niżej, ale czy aby na pewno zagra on lepiej przy tym wzmacniaczu od 16cm Hertza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam pytanko .. Mam 4 kanałowy wzmak udimension. Chcialem podlaczyc dodatkowy na próbę dla subow i padlo na blaupunkt gta bo taki kumpel ma. Niestety na wyłączonym silniku po dwóch minutach na wyświetlaczu napis battery is low. Powiedzcie mi czy ten GTA jest tak pradozermy ? Czy mogę zrobić zwrotnice dla subow która obetnie niskie do około 90 hz . Np cewka 7 mh
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wzmacniacze klasy A i B są prądożerne :norty:

 

Ja nie rozumiem tu ludzi - chcecie poprawić sobie nagłośnienie , nie bawcie się w samoklepy !

 

Jeżeli w aucie macie mulf w bagażniku , to macie też pętle światłowodową .

Kupujecie z allegro wzmacniacz logic 7 ( około 500-600zł ) i do tego jeden głośnik do zestawu aby był on centralny :]

 

Montujecie to w oryginalnym miejscu podłączacie pod pętle światłowodową , zasilanie do aku , kanały pod głośniki - 4 głośniki plus jeden kupiony centralny i dwa suby . Resztę kanałów zostawiamy nie podpiętych ( oszczędności ) . Programujemy auto i mamy dźwięk przestrzenny 1000 razy lepszy niz stereo w BMW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.