Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam i czytam i zastanawiam się po co tyle modzenia .

Tak jak pisałem wcześniej zamieniłem same głośniki i efekt jest niesamowity w porównaniu ze zwykłym zestawem w wersji biznes .

Szkoda ,że nie można tego nagrać i wstawić bo gra super .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego ze inni sa moze bardziej wymagajacy niz ty ? maja wieksza wyobraznie i ciekawosc intelektualna ?

Jeszcze wymieniles na 6 glosniki za 900 zl zupelnie akustycznie nie dostosowane do samochodu (albo raczej dostosowanych wedlug sprzedajacego...) nie ruszajac elektroniki... efekciarstwo to nie jakosc...

za 1500 zl mozna kupic kompletny L7 okazyjnie... a wiec 900 zl wydane na 6 glosniikow drugorzednej marki... smiech na sali ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego ze inni sa moze bardziej wymagajacy niz ty ? maja wieksza wyobraznie i ciekawosc intelektualna ?

Jeszcze wymieniles na 6 glosniki za 900 zl zupelnie akustycznie nie dostosowane do samochodu (albo raczej dostosowanych wedlug sprzedajacego...) nie ruszajac elektroniki... efekciarstwo to nie jakosc...

za 1500 zl mozna kupic kompletny L7 okazyjnie... a wiec 900 zl wydane na 6 glosniikow drugorzednej marki... smiech na sali ?

dżwięk to w 80% klasa głośnika ,który nie musi być koniecznie dedykowany do auta ( dedykacja to to tak naprawdę tuleje dopasowujące w komplecie ) jeżeli głośniki są odpowiedniej klasy to zagrają dużo lepiej niż oryginalne : soprany, średnica , midbas , ( do tego pasma nie trzeba dużej mocy ) aby użyskać niższy bas potrzeba dodatkowego wzmacniacza , subwoofera i ewentualnie aktywnych zwrotnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rivasi jestem od lat fanem dobrej muzyki i dużo słucham jej w domu na dobrym sprzęcie ale w samochodzie czyli małej puszce nawet z klasowym sprzętem dźwięk się odbija i robi pogłosy oraz gdy podgłosisz to nie da się jechać bo nie słyszysz co dzieje się na drodze oraz moja kobieta od razu kieruje rękę do tego aby wszystko ściszyć :D

Wymiana samych głośników dała dużo i na moje potrzeby co do audio w aucie na razie wystarczy i się nie spinaj tak bardzo bo Ci żyłka pęknie w uchu i już nic nie usłyszysz :mrgreen:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rivasi jestem od lat fanem dobrej muzyki i dużo słucham jej w domu na dobrym sprzęcie ale w samochodzie czyli małej puszce nawet z klasowym sprzętem dźwięk się odbija i robi pogłosy oraz gdy podgłosisz to nie da się jechać bo nie słyszysz co dzieje się na drodze oraz moja kobieta od razu kieruje rękę do tego aby wszystko ściszyć :D

Wymiana samych głośników dała dużo i na moje potrzeby co do audio w aucie na razie wystarczy i się nie spinaj tak bardzo bo Ci żyłka pęknie w uchu i już nic nie usłyszysz :mrgreen:

 

Kolego Amsat nie martw sie o moja zyke w uchu juz dawno pekla ale dalej slysze dobrze jak sie do mnie wrzeszczy ! :norty: , w goracej wodzie to od dziecka jestem kompany... Chcialem powiedziec ze czesto trudno sobie zdac sprawe z rozpietosci mozliwosci przy jedynie swoim doswiadczeniu i uwarzam ze 900 zl za same glosniki bo nowe, nie robione pod E9X to drogo jak mozna znalesc kompletne systemy L7 za 1500 zl na allegro (koszt 6500 zl jako opcja kupna nowego samochodu).

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanie: które głośniki zasila wzmacniacz z tego zestawu alpine? Gdzieś chyba czytałem, że suby nie są do niego podłączone, ale nie mogę znaleźć.

 

tak jak Jenherty i globalnie efekt jest niezadawalajacy jezeli nie dostosujesz elektroniki. Masz je dostosowane pod montaz czyli wchodza bez robienia przerobek. Dopiero Focal oferuje glosniki do wersji bazycznej bez potrzeby manipulacji tylko cena jest rownierz odpowiednia

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosz, patrząc na to przez pryzmat bycia sędziego CAR AUDIO przez 4 lata, zbudowaniu swojego auta, będąc 2x na mistrzostawch eurpy, za czasów normalnej organiacji CA w Polsce, bawienia się w to na poziomie high to jedno wam powiem, jesteście w temacie jak dzieci we mgle ;). Najlepsze są teksty, że komuś zależy na jakości :)

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyspiarz o czym chcesz rozmaiwaic innym niz o "odczuwalnej jakosci", o szczegolowosci sceny, o dynamice o neutranosci, o szczegolowym brzmieniu ???... ale po pierwsze to temat o audio za rozsadne pieniadze (czyli wszystko powyzej 2K wywala), ale to nie istnieje w Car audio nawet w zestawawach po 20K bo nie ma warunkow, bo samochod nie jest zbudowany pod audio tylko pod opor powietrza i wage. klatka To jest przeciez klatka faradaya, tu wszystko rezonuje i nawet jak tam wlozysz dwa milliony tony wiedzy i kasy to po ogromnych wysilkach dostaniesz system ledwa lepszy niz Messerati, za tye pieniadze to do niczego nie podobne.

 

jak slysze jakies niby najlepsze zestawy to w porownaniu nawet tylko ze nisko srednia polka tradycyjna to masz bas ktory pluje jakims szajsem niskotonowym na cala scene muzyczna, sredni ton nie ma nawet czasu sie wymknac, barwa sie zmienia w zaleznosci od szybkosci i wilgotnosci i od wlaczonej klimy lub nie a wystarczy a mowiac o detalu lub szczegolowosci sceny to kpiny, znika cie 30% sceny slyszalnej. Przeciez jako jakies super osiagniecia w car audio wymienia sie ostatnie systemy Banga w nowych BMW, ktory jest dla muzyki tym samym co Nissan Jukebox dla motoryzacji, smiesznym epizodem ladnie zapakowanym.

 

Nawet w malej przestrzeni szczelnej (sluchawki), za 2000 zl zrobisz lepsze brzmienie niz za 20000 zl w samochodzie bo to jest temat rzeka

 

Za to jezeli masz wiedze o ktorej mowisz to stworz temat i ja chetnie poslucham, tylko radze mowic prosto i dawac pelno przykladow bo inaczej to nie ma sensu bedzie nas dwoch, ale dobrze zrobione to faktycznie wzbogaci i wiedze i doswiadczenie a moze przyczyni sie do lepszego podejscia do tematu bo referencie aktualne sa katastrofalne a budowa reczna nie fabrtyczna nawet calych glosnikow do car audio jak widzialem np w Angli to mi wyglada na cos interesujacego.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas gdy Wy wymienialiście się swoimi poglądami zamontowałem głośniki pod siedzeniami tak żeby nie pierdziały ( wyglejone matami te miski oraz silikon w miejscu styku glosnika z miską). Zestaw to Xion 200 jak pisałem ( pewnie zaraz go skrytykujecie patrząc posty ale.... Został problem że przy basie coś brzęczy, bardzie na zewnątrz auta niż w środku. nakładka progu to raczej nie jest bo gdy ją trzymam to brzęczenie nie znika:p Jakieś cenne wskazówki?? Z góry dzięki za pomoc
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to osłona podłogi pod autem .

Pod basami jest akurat połączenie i tam brzęczy .

Ja kiedyś tam podkładałem gąbkę ale po wymianie głośników już nie ma tego bo nowe głośniki są skierowane w górę a nie jak seryjne do dołu w podłogę co chyba jest kiepskim rozwiązaniem .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

 

ktos ma albo slyszal te glosniki http://www.focal.com/en/k2-power/171-100-krs-3544051751308.html

sprzedawca doradzil mi je . oczywiscie beda one nabedzane normalnym radiem lub wzmak dojdzie jeszcze do tego.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.