Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

Ori byc nie musi , ale wyprowadzając sygnał z radia będziesz musiał zastosować konwerter Helixa za jakieś 250 zł lub urządzenie ktore ci to zrobi cyfrowo za 2 tys zł.

 

Głośniki hifi tak jak stereo sa 2 ohm wiec nawet z samego radia zagrają lepiej .

 

Trzeba było kupic zestaw Alpine do tego suby hifi i nawet w porównaniu z indywidualem wstydzić byś sie nie musiał .

 

Swoja droga bang olufsen z audi a5 za 4 tys zł miażdży indywiduala :(

Po posluchaniu wczoraj indywiduala w e91 troszkę sie zawiodłem . Jest super , ale nie za te pieniądze ...

 

Ja zdecydowałem ze koło września skompletuje taki zestaw :

 

Gladen 201 extreme + mosconi 120.4 DSP + komwerter cyfrowy sygnału

do tego cos co juz mam - wzmacniacz groundzero + skrzynia audiosystem .

Woofery przytne na paśmie jako klocki a bas pójdzie ze skrzyni. Ot taki projekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie poradźcie. Zdiagnozowano mi uszkodzenie procesora dzwięku - radio professional z idrive, e90, 2006r (nie było dźwięku z głośników).

Podobno muszę wymienić całe CCC. Tak przeglądałem forum i natrafiłem na ten wątek. Pytanie jakie mam to czy warto szukać używanego CCC (około 1500 zł) czy może da się i warto zrobić inaczej ??...

 

 

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Krzysztof

7 ostatnich cyfr VIN: KS96596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori byc nie musi , ale wyprowadzając sygnał z radia będziesz musiał zastosować konwerter Helixa za jakieś 250 zł lub urządzenie ktore ci to zrobi cyfrowo za 2 tys zł.

 

Głośniki hifi tak jak stereo sa 2 ohm wiec nawet z samego radia zagrają lepiej .

 

Trzeba było kupic zestaw Alpine do tego suby hifi i nawet w porównaniu z indywidualem wstydzić byś sie nie musiał .

 

Swoja droga bang olufsen z audi a5 za 4 tys zł miażdży indywiduala :(

Po posluchaniu wczoraj indywiduala w e91 troszkę sie zawiodłem . Jest super , ale nie za te pieniądze ...

 

Ja zdecydowałem ze koło września skompletuje taki zestaw :

 

Gladen 201 extreme + mosconi 120.4 DSP + komwerter cyfrowy sygnału

do tego cos co juz mam - wzmacniacz groundzero + skrzynia audiosystem .

Woofery przytne na paśmie jako klocki a bas pójdzie ze skrzyni. Ot taki projekt ;)

 

Ja do stereo wrzucilem tweetery i przednie midy hifi. Tweetery ladnie graja, ale brak bassu wiec chyba jednak stereo to 4ohm, hifi 2ohm i radio niestety nie wydala. Trzeba naprawde mocno pokrecic zeby byl bass.

 

Blaupunkt robi/robił ampy serii THA z adaperem do radia e90 i 5m wiązka do E90 wszystko P&P, amp mozna dalej wyrwac na ebayu, ale nie ma nigdzie tych adapterów.

Znacie jakies 4kanalowe ampy P&P czyli bez ciecia kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie głośników hifi (niebieska nalepka) do e90 w tylną półkę. Udało mi się kupić głośniki o numerze 65 13 9 143 153.

 

Głośnik o numerze 65 13 9 143 153 występuje w serii 1 oraz 3 tylko jako głośnik w tylną półkę, natomiast w serii 5 i 7 głośnik o tym numerze występuje zarówno w tylnej półce jak i w drzwiach przednich.

 

Czy ktoś się orientuję czy głośniki w przednich drzwiach (inny numer części - 65 13 9 143 147) oraz w tylnej półce (które zakupiłem - 65 13 9 143 153) w e90 mają taką samą moc?

 

Dążę do tego, że zakupiony sprzęt chciałbym zainstalować w przednie drzwi do e90 stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie głośników hifi (niebieska nalepka) do e90 w tylną półkę. Udało mi się kupić głośniki o numerze 65 13 9 143 153.

 

Głośnik o numerze 65 13 9 143 153 występuje w serii 1 oraz 3 tylko jako głośnik w tylną półkę, natomiast w serii 5 i 7 głośnik o tym numerze występuje zarówno w tylnej półce jak i w drzwiach przednich.

 

Czy ktoś się orientuję czy głośniki w przednich drzwiach (inny numer części - 65 13 9 143 147) oraz w tylnej półce (które zakupiłem - 65 13 9 143 153) w e90 mają taką samą moc?

 

Dążę do tego, że zakupiony sprzęt chciałbym zainstalować w przednie drzwi do e90 stąd pytanie.

 

 

Sam sobie odpowiem na pytanie, może na przyszłość komuś się przyda. Głośniki z tylnej półki nie pasują w drzwi przednie w e90. Głośnik z drzwi ma większą plastikową obudowę, dzięki której można go przykręcić do drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż zestaw Gladen One :)

byles zadowolony z tych glosnikow ponoc , to czemu je gonisz? jednak nie sa za dobre? bo chyba nie powrociles do seryjnego naglosnienia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż zestaw Gladen One :)

byles zadowolony z tych glosnikow ponoc , to czemu je gonisz? jednak nie sa za dobre? bo chyba nie powrociles do seryjnego naglosnienia :lol:

 

 

czarne e92 mam na sprzedaż, to nie będę komuś głośników prezentował, bo przed sprzedazą i tak kilka tysi włożyłem w mechanikę by było cacy (miał dalej zostać ze mną..:)

 

a w nowym mam karman/kardon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gdyby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż zestaw Gladen One :)

byles zadowolony z tych glosnikow ponoc , to czemu je gonisz? jednak nie sa za dobre? bo chyba nie powrociles do seryjnego naglosnienia :lol:

 

 

czarne e92 mam na sprzedaż, to nie będę komuś głośników prezentował, bo przed sprzedazą i tak kilka tysi włożyłem w mechanikę by było cacy (miał dalej zostać ze mną..:)

 

a w nowym mam karman/kardon

 

a jak porównanie ? Harman vs Gladen ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jak porównanie ? Harman vs Gladen ??

 

Też mnie to ciekawi. Sam mam zamontowane głośniki Harmana w jedynce z 2009roku. Miałem tem zestawe base stereo, który przekodowałem na HiFi, dołożyłem dobry ale nie megapotężny wzmacniacz i głośniki z oryginalnego zestawu BMW Harmana i jestem zadowolony na tyle, że nie chce wozić subwoofera. Góra gra znacznie lepiej niż w przypadku Logic7 z trójki z roku 2006, którą też mam i w trójce zamieniłem tylko głośniki na AudioSystem.

Wszystko naprawdę nabiera życia, jak się dostarczy mocy ze wzmacniacza. Eksperymentowałem z subwooferem, ale nie miałem ani procesora, ani filtra band pass dla woofera pod siedzeniami. W takiej konfiguracji trudno zapanować nad nachądzącym się dźwiękiem z subwoofera i tych wooferów pod siedzeniami, co powoduje "wolny, zlewający i trudny w kontrolu bas'. Mimo, że mam bardzo dobry monoblok Alpine 1KW, to wymontowałem to, bo wkurzął mnie dźwięk, którego nie kontrolowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gladen jest ok, jeżeli macie zwykłe audio i nie chcecie mieć dużo roboty by poprawić dźwięk, tylko głośniki bez wzmaka i jest naprawdę dobrze. Naprawdę warto tego gladena kupić.

Jednak teraz mogę porównać do Harmana i jest przepaść :) Harman jest naprawdę rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie pytanie - zagadka. Poniżej 2 głośniki wysoko-tonowe od zestawu individual. Pierwszy z e60 drugi z e90. Czy ktoś ma pomysł czym one sie różnią , oprócz nr katalogowych ? Wymiary fizyczne identyczne.

 

http://crystalis.pl/zdjecie1.JPG

http://crystalis.pl/zdjecie2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Słuchajcie pytanie - zagadka. Poniżej 2 głośniki wysoko-tonowe od zestawu individual. Pierwszy z e60 drugi z e90. Czy ktoś ma pomysł czym one sie różnią , oprócz nr katalogowych ? Wymiary fizyczne identyczne.

Jedyne różnice to długość przewodów oraz nr ETK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

Podłączam sie pod temat,

Moja kobieta zakupila E90 320xd z 2009 sedan, radio wygląda na jakieś podstawowe (Business czy cos tam), w drzwiach przednich są 2 głośniki które w porównaniu do mojego auta grają marnie (też mam serie), pod siedzeniami nie ma wooferów, w tylnych drzwiach nawet nie ma miejsca na głośniki, tylnych głośników tych pod szybą również nie ma, są tylko zaślepki plastikowe. Szukam czegoś w rozsądnej cenie, może być używany oryginał, ale totalnie nie wiem jakie tam powinny sie znaleźć głośniki. Nie wiem też czy BMW montowało okablowanie. Prośba o pomoc co mógłbym założyć, żeby jednostka sterująca wytrzymała (Zakładam, że radio które jest to nie jest jakiś demon mocy i zapewne ma na wyjściu 4x10W, bądź trochę więcej. Pytanie czy jak zamontuje głośniki pod siedzeniami i głośniki z tyłu to czy będzie to grało jakoś sensownie. )

Edytowane przez Panasonix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Siedzi u mnie business plus audio stereo.

Kupiłem sobie suby harmana bez tych plastikowych misek i wsadzilem je w te po tych oryginalnych... nie bylo to to samo ale 4 wkrety w miejsca otworow i trzyma, jest dziura gniazdem glosnika bo ta miska jest inna :( .

-do wtyczki przychodza dwa kable grube sygnalowe i wychodza cienkie do sredniotonowych.

-wtyczka obcieta a do jej pinow odpowiadajacyh za suby podpiety bedzie wzmacniacz (wyjscie).

-kable ktorymi przychodzi sygnal zostaly polaczone z tymi co ida na srednie w drzwi plus kable ktore ida z sygnalem do wzmacniacza.( zachowana polaryzacji i bedzie Konwerter sygnałowy Hollywood HLC-2).

 

 

W bardzo złym kierunku idę? Jakaś podpowiedź czy dobrze tak będzie??

Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.