Skocz do zawartości

CO SĄDZICIE O TEJ E32 ?


TomiTurbo

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tam na twoim image shacku chyba są zdjęcia z lekko zaciemnionymi? bo mi sie tak wydaje że sa lekko ciemniejsze niż na innych zdjęciach tak? a jak nie to podeślij mi fotke przyciemnionych bo tez mysle sobie tak troche je przyciemnić.

Aha napisałeś sychnięci :D a poprawnie jest Schynięci :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 361
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wracając do tematu. Kolega dzisiaj wymienił olej i filtr w skrzyni. Okazało się że olej był strasznie zasyfiony a filtr wołał o pomstę do nieba. Skrzynia po wymianie chodzi jak pszczółka. Czyli udało się. Koledze spadł kamień z serca :) Facet który sprzedawał auto był pewny że skrzynia szrot a tu niespodzianka. Pozdrawiam i przypominam wszystkim niezorientowanym że olej się w skrzyni wymienia :D :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam

 

ostatnio przeglądałem sobie oferty z allegro patrząc na BMW 7 e38 bo chciałem taką kupić ale niestety pozmieniała mi się trochę sytuacja finansowa, więc od tak sobie zacząłem patrzeć na starsze 7 czyli e32 i e23 i zadziwiło mnie jak tanio można już je kupić i nie mowie tu o egzemplarzach w okolicach 10 tys , które miało by służyć jako jedyne auto do jazdy, które jak za tą cenę powinno być w dobrym stanie itp , ale o 7 naprawdę tanich w okolicach 3 tyś , które mógł bym mieć jako drugie auto , tak po-prostu nie do jazdy w mieście ale raczej od czasu do czasu na jakąś trasę oraz dla tego fajnego uczucia zazdrości sąsiadów , że przed domem stają dwie BMW (do jazdy mam e34 525i ) podczas gdy oni poruszają się tico

 

na allegro znalazłem kilka właśnie takich tanich sztuk , jedna była źle zamieszczona bo to e32 ale było w ogłoszeniach e23, patrząc na zdjęcia fajnie się prezentuje jak dla mnie bo zawsze podobał mi się czarny lakier oraz te stare szprychowe felgi, sprzedawca posiada dwa BMW na sprzedanie właśnie to e32 oraz e 46 , wyglądają w miarę na zadbane i użytkowane na co dzień

 

oto moje pytanie czy warto po nią jechać 200km w jedną stronę i czy w ogóle warto brać takie auto w takiej cenie do tego czego napisałem wyżej , czy np może być tak,że od razu auto się rozleci a np wymiana automatycznej skrzyni wyniosła by tyle samo co cena samochodu, lub wymiana innych części była by bardzo kłopotliwa ze względu na wiek auta

 

oto link do interesującego mnie egzemplarza

 

http://allegro.pl/bmw-e32-730i-lpg-zadbane-auto-za-dobra-cene-i1808610283.html?source=oo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brzydka sztuka ale widziałem fajniejsze w podobnej cenie czyli do 4tyś

Klape masz zaszpachlowaną w niej bo nie ma znaczka

Prezentuje się ładnie ale zakładam że ma gaz zwykły co jest wrogiem takich silników Jeśli chcesz ją przedewszystkim upewnił się że chodzi na benzynie wchodzi do odciny i pracóje równo ( co jest malo możliwe w silniku z gazem zwykłym)

Upewnij się że w miare dorbze chodzi na gazie i nie ma strzałów ( w co nie wierze praktycznie każde E32 ma zabitą przepływke od gazu zwykłego) Musisz liczyć się z tym że nawet jeśli motor nadaje się jeszcz do jazdy prędzej czy później będziesz musiał zmienić przepływkę i instalacje na sekwencję lub jeździć na benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet nie zwróciłem uwagi,że nie ma emblematów, no zapewne w niej będzie zwykły gaz... i takowy niestety posiadam również w swojej e34, ale ogólnie za taką cenę chyba nie ma tragedii, jeszcze zadzwonię do kolesia i zapytam się jaki gaz ,do kiedy OC, czy rdza gdzieś jest itp i w sumie mógł bym ją obejrzeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ładna ale jak już Niektóre silniki dostępne w e34 radzą sobie z gazem zwykłym to W E32 nie ma takiego jest źle i tyle.

Ewentualnie są możliwości zainstalowania mieszalnika tak że nie będzie strzałów ale moc na takim gazie jest bardziej niż przykra nawet na benzynie Stosuje się też blosy które już praktycznie dają możliwość nieskrępowanej jazdy ale w jedym i drugim przypadku trzeba pilnować aby stan reduktora cały czas był dobry i jeździć na przeglądy gazu celem sprawdzenia i ewentualnych korekt mieszanki dodatkowo reduktor musi być naprawde spory oraz jasne jest że kable i świece oraz kopułka z palcem muszą być zawsze w doskonałej formie wtedy ryzyko wystrzału zmiejsza się do jakiś 30% zamiast do 99% bez zaleceń podanych przezemnie. Ale prędzej czy później i tak bez sekwencji rozdupi przepływkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem właśnie do sprzedającego, gaz jest zwykły butla mała bo w kole zapasowym, mówi ,że parę miejsc z rdzą jest, ale i tak zaprasza na jazdę próbną , mówi,że olej w skrzyni był wymieniany itp, jeszcze pomyśle trochę czy warto jechać oglądać, bo nie wiem czy w tak niskich cenach znajdę jakąś e32 z sekwencja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/bmw-735-gazsekwencyjnyzamianaelfotele-C20577341.html

 

Trzeba być cierpliwym żadko ale się trafia w dobrych pieniądzach z sekwencją

nie nalezy brać pierwszej lepszej lub z gazem zwykłym bo akurat nie było innych na sprzedaż.

Poświęć z tydzień przegłądaj na codzień nowe aukcje a znajdziesz coś godnego.

Ta co wypatrzyłeś jest wporządku ale gaz by wartało zmienić ale to co przeżył na zwykłym i tak mu nikt nie odbierze więc nie wiem czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem będę sobie przeglądał i może coś się trafi

ten egzemplarz , który dałeś fajnie ,że sekwencja ale minus to kolor i brak skóry, w swoim mam skore i elektryczne fotele i nie chce już siadać na welurach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom kolor jest piekny Calipsorot :) skory dokupisz za nie duze siano i furacz bedzie pierwsza klasa , zawsze czy kupisz za 4 k czy za 50k w autko trzeba zainwestowac :) Pozdr

Inni tez dostarczaja Radość z jazdy :)

http://img222.imageshack.us/img222/4316/drivingpleasure2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwszy samochód combi rodzinny natomiast drugi jak piszesz do "szybkich wyskoków" :cool2: -to sprawdżone i fajne rozwiazanie.Mamy jako drugie auto 318 ti i jesteśmy z rodziną bardzo zadowolenia najbardziej mój syn i oczywiscie ja.PS bmw nigdy nie było na gazie, nie zakładam gazu leje 98 i jest naprawdę ok, a do tras ...combi diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje 98.
A po co...autko na 98 jest słabsze niż na 95...niepotrzebna fanaberia moim zdaniem...było o tym na Forum i jest w internecie.Pozdrawiam.

:shock:

 

 

sprawa wydawała sie prosta z laniem benzyny 98, dzisiaj poczytałem sobie (czy 95 czy 98) i nie będę kombinował leje 98 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już mówicie o benzynie to raz zaszalałem i wlałem 50 litrów verva 98 do mojej e 34 :D

ale nie o benzynie jest ten post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje 98.

 

A po co...autko na 98 jest słabsze niż na 95...niepotrzebna fanaberia moim zdaniem...było o tym na Forum i jest w internecie.Pozdrawiam.

sprawa wydawała sie prosta z laniem benzyny 98, dzisiaj poczytałem sobie (czy 95 czy 98) i nie będę kombinował leje 98

 

 

No cóż arturo słynie z dziwnych teori i sprzeczania się.

 

Jak mam więcej kasy też leje 98. Chodź na 20 - 30 litrach te 20 groszy drożej to jest nic ale zawsze już komfort psychiczny jest inny biorac pod uwagę że ceny paliw od dawna są niedorzeczne tym bardziej dla nas kierowców BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starszych autach chyba nie ma różnicy tak za bardzo, bo silnik nie wykorzysta większej liczby oktanów, natomiast w nowszych jest i to odczuwalna , ojciec kupił nową toyote avensis i po przeliczeniu zalania benzyny za kwotę np 200zł zwykłej benzyny a vervy 98 to robi się na tym dużo więcej km na tej samej trasie w stosunku do zwykłej ,więc ogólnie tam się opłaca to bo wlejesz benzyny za taka sama kwotę ale więcej przejedziesz na tej lepszej niż na gorszej, a po drugie nie można do nowego auta lać gorszej benzyny bo to skutkuje między innymi znacznym wzrostem spalania po jakimś czasie ,czego przyczynna jest zapchanie się sond lambda, w toyocie są 4 a każda kosztuje 1 tysiac zl....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu choruje na BMW 7 e32, 3,5 lub 3.0 LPG. Patrząc po allegro można za 3tys już coś kupić w sensownym stanie.

No ale zawsze musi być jakiś haczyk możecie powiedzieć coś o dostępności części? Kosztach eksploatacji? Kwocie na OC?

 

Miałem e30 320i. I mam ochotę na serie 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem OC 1900 zł przy 60% zniżce współwłaściciela , ale to przez moje gapiostwo, bo 2 miesiące jeździłem bez polisy i już nie mogłem zmienić na inną... :P A 7 z gazem (byle był sekwencyjny) wg mnie nie jest taka droga w utrzymaniu, a radość z jazdy bezcenna :D
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.