Skocz do zawartości

Fotel - poprzecierane nitki - jak poprawić?


kis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak kupilem samochod mial poprzecieranych kilka nitek, teraz juz tkanina zaczela pekac, co z tym robic? .Fotel ogolnie nie jest wytarty zabardzo i wysiedziany, tylko te nieszczesne siedzisko. Moze zmienic sama tapicerke na siedzisku? Jakies pomysly?

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mialem to samo u siebie ale wycialem srodek tapicerki siedziska i wstawilem skai pod kolor i jako tako to wyglada.kiedys tam dam nowe obicie ,ale mi sie nie spieszy :D

A przy okazji mam pytanko a propos foteli .

Od jakich modeli beda pasowaly fotele do E 30 bez przerobek?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki ile masz przejechane tys. ... Jak szukalem auta dla siebie zadzwiajaco duzo bylo wlasnie z popekana tapicerka ..i przebiegiem 170tys... w co mi troche trudno uwierzyc bo mialem kiedys seicento z przebiegiem 160 i tapicerka wygladala nawet niezle.. hmm moze dupiate materialy.. ale to w koncu BMW :?:

 

Pozdrawiam dinox

Pozdrawiam dinox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm podobny problem z fotelami. Są w opłakanym stanie i wypadałoby je odnowić. Jeszcze nie zabierałem się za rozmontowanie fotela więc nie wiem czy to jest skomplikowane. Ale mam w zamyśle położyć jakąś eko skórę z allegro. Warto się bawić w te klocki czy lepiej kupić jakieś pokrowce?
Nie chcem, ale muszem... jeździć na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja temu zaradzilem tak:

 

%5B444%3A480%5Dhttp%3A//janik.vel.pl/bmw/images/DSCF3367.jpg

 

za calosc auta 3500 zl

 

no tak, ale to przeciez połowa wartości samochodu....

 

już lepiej kupić za jakieś 1500PLN komplet tapicerki skórzanej wraz z boczkami (jak coś to wiem kto ma :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg licznika mam przejechane 202 tys km. Ale auto mialo kilku wlascicieli w niemcech i nie wiem jak kto o nie dbal. Kupilem je dosc zaniedbane (dlugo stalo pod winnicami kolo stughartu, ) ale reszta tapicerek i pedaly nie sa wytarte mocno, wydechy tez jeszcze oryginalne , na wahaczach sygnatura bmw. Serie tez trzyma raczej - brat zdrowym nissanem 200 sx turbo nie moze mi uciec :).Zreszta zrobie fotki to zapodam. Dla mnie przebieg nie jest tak wazny ,wazniejszy jest stan.U mnie moge powiedziec jest bdb. Co do tapicery ,to skora by byla super tylko ile kosztuje ta zabawa ?.

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale to przeciez połowa wartości samochodu....

 

już lepiej kupić za jakieś 1500PLN komplet tapicerki skórzanej wraz z boczkami (jak coś to wiem kto ma :D )

 

kazdy robi co lubi ;-)

faktem jest, ze od tapicera wyszedl komplet, z kierownica, kolumna srodkowa, podszybiem itp

poza tym w takich kolorach jak chcialem a nie co moglem kupic

znam takich co do aut za 10 kPLN wkladaja audio za tyle samo i/lub alusy za polowe auta

tak wiec nie jest to jakis odosobniony przypadek

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na reanimację tapicerki w BMW, żeby wyglądała jak oryginał jest tylko jedna możliwość. W tym celu wyszukujesz np. jeden fotel pasażera w dobrym stanie i o identycznej faturze materiału, przekładasz siedzisko i oparcie. Bardzo prosta czynność. Jeżeli nie uda się kupić fotela pasażera (deficytowy towar) postaraj się nabyć tylną kanapę (przeważnie najmniej używana) i wycinasz z niej kawałki materiału, które wszywasz w miejsca uszkodzone.

Tapicerka w BMW jest wyjątkowo podatna na uszkodzenia przez "kościstych" kierowców. Swoją zniszczyłem w 5tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyghom nawet nieźle to wygląda. Chociaż jak już tyle kasy wydałeś to mogłeś pójść na całość i zrobić całość w czerwieni. Wkońcu beta jest czerwona. Wg. mnie o wiele żywiej i lepiej by to wyglądało. A tak środek jest "troche martwy".

Ja niestety nie wyrzucę takiej kasy bo tak jak ktoś słusznie zauważył jest połowa wartości auta.

Możliwe, że wykombinuje coś we własnym zakresie czyli rozbiore fotel, zdemontuje tapicere i wystrugam nową. Nie mam klimy w aucie a to jest podobno warunek konieczny na skórzaną tapicerke.

Nie chcem, ale muszem... jeździć na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jak już tyle kasy wydałeś to mogłeś pójść na całość i zrobić całość w czerwieni. Wkońcu beta jest czerwona. Wg. mnie o wiele żywiej i lepiej by to wyglądało. A tak środek jest "troche martwy".

 

taaaaaaaa, jasne, mógł też zrobić takiego smerfa jak ktoś kiedyś na forum wrzucał :mrgreen: ciekawe jakby wyglądała tapicerka do BMW całego w chromie (też kiedyś na forum było) :mrgreen:

 

Nie mam klimy w aucie a to jest podobno warunek konieczny na skórzaną tapicerke.

 

Pierwsze słyszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki ile masz przejechane tys. ... Jak szukalem auta dla siebie zadzwiajaco duzo bylo wlasnie z popekana tapicerka ..i przebiegiem 170tys... w co mi troche trudno uwierzyc bo mialem kiedys seicento z przebiegiem 160 i tapicerka wygladala nawet niezle.. hmm moze dupiate materialy.. ale to w koncu BMW :?:

 

Pozdrawiam dinox

 

Te 170 to chyba nie było pradziwe..;) Ja mam 280 nastukane i tapicerka zaczyna się drzeć - jedno pęknięcie na siedzisku i jedno przetarcie na boczku. Piszę "zaczyna" bo widziałem siedziska w bejcach z dziurą jak w desce sedesowej (i przebiegiem oczywiście ponizej 200tkm ;)

Swoją drogą to ciekawe, że w większości aut najpierw padają boczki a u nas zaczyna się od siedzenia.

Edytowane przez Mario 525 TDS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz tak gadu gadu o siedzeniach: nie wydaje sie wam, ze na to czy siedzenie jest wyjezdzone czy nie przede wszystkim ma wplyw kto i jak auto uzywal a NIEKONIECZNIE ilosc km ?

bo przeciez z autem jak z innymi rzeczami, a ludzie ludziom nierowni

jak po 3 latach wyciagnalem moja nokie 6310 z futeralu w sklepie to mnie gosc zapytal czy ma juz 3 miesiace czy moze nie

 

no chyba ze sie myle

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, ja mam boczki siedzenia w dobrym stanie. Jak przegladalem brief to poprzedni userowie mojej bumki to byly same racuchy , 1 wlasciciel z 1920 roku, a nastepni nie wiele mlodsi :)

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.