Skocz do zawartości

Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę


GermanStyle

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuje praktyków za konkretne wypowiedzi, co do rocznika oscylują oferty ( 30-40tys zł )w tych awaryjnych rocznikach do 2003r także tu będzie temat bardzo dyskusyjny i przypuszczam awaryjny bo na " szczęście" w zakupie nie liczę typu a nóż ten nie będzie się psuł , widzę że jesteście zwolennikami 95/98 generalnie też nim jestem aczkolwiek tematem "diesel" też jestem zainteresowany np 740D ? 730D mam świadomość tego że ze względu na moc to " nie jedzie " ale fajnie by było gdyby ktoś w tej kwestii się wypowiedział pod kątem awaryjności również, 745i jak naj bardziej mi odpowiada jest to mój typ od początku ale co z reszta znalazłem kilka w miarę ciekawych ofert które już wcześniej zostały prześwietlone przez innych użytkowników natomiast jedna wzbudziła moją ciekawość ale niestety właśnie sprawdziłem u już jej nie ma auto sprzedane,generalnie auto potrzebne będzie mi na trasy jak i w miasto lubię wygodną jazdę nie ciągły " gaz do dechy " od tego mam motocykl :mrgreen: to ma płynnie jeździć i być wygodne szatana drogowego 350 KM nie potrzebuję dla tego również diesel jest brany pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja się przesiadałem z e38 na e65. O kosztach ciężko będzie mi mówić bo były naprawdę zbliżone.

Udało mi się kupić oba samochody w naprawdę znakomitym stanie (ale ceny oscylowały o 10 - 15 tys. zł więcej niż allegrowe).

W e38 z tego co pamiętam najdroższa była wymiana całego zawieszenia (tył z nivo), a później to już pierdołki - sondy, świece, klocki, tarcze itp

W e65 też za dużo nie robiłem ale części są trochę droższe...głupi żarnik do xenona kosztował ok. 350 zł :shock:

Także ciężko mi tu podać dokładne kalkulacje ale biorąc pod uwagę całość użytkowania to wyszło mi podobnie.

 

x5 nigdy nie jeździłem ale są :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge cos dodac na ten temat bo wczesniej posiadalem E65 4.4 z LPg a teraz kuoilem sobie z 3.0 218KM

I tak koszty utrzymania nie sa wcale takie duze,no chyba ze ktos kupuje tylko w BMW.

Diesel po miescie przy spokojnej jezdzie pali mi do 10/100 a trasie do 160 ponizej 7 litrow na 20" felgach.

Komfort swietny i powiem szczerze nie wiem co ludzie widza w E60 gdzie komfortt jest gorszy niz w E39.

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich, odswiezam temat umowilem się na ogladniecie bmw 7 e65 możecie mi powiedzieć czy to jest full opcja i czy warta ceny swojej, dodam ze opłaty dojda jeszcze jakies 5tys.zl. interesuje mnie bmw po lifcie czytałem ze moja poprawione usterki co miało bmw przed liftem, oto link ogłoszenia http://auto-handel-potok.otomoto.pl/bmw-730-klimatronik-dvd-alu-navi-C31383637.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej golas a nie full opcja.

 

Brak foteli komfort! W E65 to podstawa. Nie wspominam nawet o braku podgrzewania siedzeń, wentylacji i funckji masażu. Reszta wyjdzie z vin bo mało zdjęć ale zapewne logic7 też nie ma ani elektryki z tyłu. Monitory oczywiście dokładane bo BMW nie oferowało czegoś takiego.

Petrolhead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie to 7er.

Nawet nie ma składanych luster, brak full climatronica i pewnie jeszcze dużo wyjdzie w vin że nie ma jak kolega pisał wyżej.

Ekrany dokładane ale BMW oferowało ekrany na tylnych fotelach w oparciach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak ustalmy plus minus wymiana np kloców , wymiana filtrów , oleju silnika , oleju skrzyni u normalnego mechanika nie mówimy o autoryzowanym BMW w jakich cenach oscylują podstawowe serwisy naprawy z czym wy mieliście problemy ? czy ceny są przyziemne , tak jak już ktoś wspominała mało kto bierze pod uwagę że średniej klasy PASSAT w full wersji wymaga wkładu porównywalnego do utrzymania e65 bmw jest to cytat z wypowiedzi jednego z forumowiczów i coś w tym jest*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ocencie ta bmw wynegocjowałem cene 9000 euro czy warta tej ceny w niedziele mam zamiar jechać ja ogladanac jestem w paryzu wiec żaden problem podskoczyć do remis, pytanie czy sa tutaj fotele komforty, zobaczcie oto link

http://www.leboncoin.fr/voitures/708821027.htm?ca=12_s Jeszcze zapomniałem zapytac czy w bmw 7 znajduje się numer vin pod maska na kolumnie mc phersona i czy jest ktoś na forum co mi go rozkoduje. A co myślicie jeszcze o tym modelu dużo tanszy ale to model przed liftem a ja wolal bym po lifcie a wasze jakie jest zdanie http://www.leboncoin.fr/voitures/710216752.htm?ca=12_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało zdjęć. Poproś o jakieś lepsze to się oceni bardziej.

Ta pierwsza nie ma foteli typu komfort tylko zwykłe, a na zdj widać że ma jeszcze wymieniony czujnik PDC :)

Druga na zdj widzę że ma komforty.

Tak znajduje się tam VIN, weź go to Ci rozkoduję, żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc ''jaworski19'' ta bmw za 6500 euro dzisiaj ja ogladalem odpada problem ma z elektryka blad alternator falut, przednia szyba peknieta i zniszczona w srodku w mojej e 39 lepiej skora wygląda, jak będę miał vin dam do rozkodowania z tej za 10600 dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.