Skocz do zawartości

Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę


GermanStyle

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Gdzieś tu chyba na forum pisałeś, że miałeś kiedyś E65 740i? Jesli tak to pamiętasz ile to auto Ci paliło? Co do rurki to czytałem o tym, ponoć w ASO droga sprawa, ale można to zrobić dobrze tańszym kosztem.

 

Tak z czystej ciekawości pytam, ile pali Ci aktualne BMW? Znajomy ma S klase S500 W221 i bardzo sobie chwali, ponoć najlepszy silnik w Mercedesie i pali mu śmieszna wartości, w cyklu mieszanym na kompie miał 13,1l/100 na ostatnich 2400 kilometrów. Z tego co wyniuchał to komp przekłamuje 0,2-0,4, czyli ma około 13,5l/100. Wcale nie jeździ wolno, trochę jeździ po mieście bo mieszka w centrum dużego miasta, dla mnie super.

 

Obecne BMW czyli F02 750Li spala mi mniej niż E65 740i. Generalnie wszystko zależy jak się jeździ. Efką schodzę w trasie do około 10 litrów, w mieście do 20 spalanie mi dochodzi. E65 w sumie podobnie ale chyba ciut więcej w trasie. W F02 średnie spalanie z kompa pokazuje mi chyba 13 litrów. W tym jest gdzieś 70% trasy 30% miasto.

Petrolhead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj zrobiłem traskę tak około 300 km, specjalnie dla potrzeb założyciela wątku zrobiłem test. auto 745i z 2002r

Zatankowałem do pełna i w jedną stronę jechałem 130-140 auto spaliło 12.5 l zalałem na miejscu u rodziny i

z powrotem jechałem 100-115 spalanie 9.8 l. czyli średnia niezła, dodam że traska nieautostradowa więc wyprzedzania i takie tam.

po mieście pali mi przy spokojnej jedzie 14 l.

Najgorzej jest jak używasz auto tylko na dojazdy do pracy, ja mam 5 km i jak nie jeżdzę w ciągu dnia tylko tam i z powrotem na zimnym silniku to spalanie dochodzi do 16 l.

Z tym audi z silnikiem 4.2 to nie do końca jest tak jak w tym programie, wspólnik ma dwa Audiki i ten z 4,2 w benzynie wcale się aż tak nie zbiera a chleje więcej niż 745i bo w mieście tak pod 20l. Drugiego ma 4,2 ale w dieslu model D4 i ten to smiga lepiej od benzyny i pali niedużo ale to już całkiem inna kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam.nie wiem czy juz kupiles autko czy nie ale audi a8 d3 odradzam.jezdzilem takim przez okolo rok i tragedia to znaczy baardzo duzo palil moze i dlatego ze to byl 3.7 benzyna ale lekko 20 w miescie a czesci potwornie drogie,komfort moze i ok ake jak ci cos w zawieszeniu to zaplakac sie idzie...dlugi tejat jest ogolnie i nie chce sue rozwijac ale jam masz wybor to kupuj betke...Ja cale zycie powtarzalem ze nigdy i za nic nie wsiade do bmw a tu prosze kupilem jezdze i ze wszystkich aut to jest najlepsze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu bo jestem na etapie szukania auta. Na 98% szukam a8 d3 4,2 ale mam okazję kupic zadbane e65 z 2005r 4,8 b. Kusi mnie quattro ale miłość do marki i ten silnik4,8 mnie kłuje w bok. Macie jakieś porównania a8 i e65?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pavko a który dokładnie silnik masz na myśli w D3? Oczywiście jesteś świadom wad konstrukcyjnych 4.2 (z głowy nie podam kodu silnika) z kiepskimi napinaczami.. Koszta naprawy po padzie napinacza są większe niż razem wzięte: rurka+uszczelniacze i nie wiem co jeszcze... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam,

przymierzam się do zakupu bmw seri 7 2006 r z silnikiem 3l disla z przebiegiem 210tys była by to moja 3 bm-ka tylko mam obawawy związane ze skrzynią biegów prosił bym o opinie ta temat skrzyni i auta bo z tego co czytałem jest jakiś problem z rozrządem jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przebieg jest oryginalny. Generalnie prędzej czy później siada konwerter w tych automatach (znajomemu akurat po 300 tysiącach), także jeśli ktoś nie zrobił tego przed Tobą, może trafić na Ciebie lub też na następnego właściciela. Na to wpływ ma wiele czynników, styl jazdy, czy z zatrzymanego auta zmieniał ktoś tryby pracy, czy był wymieniony olej w skrzyni... ogólnie jeśli przeciąga lub się ślizga przy zmianie biegów to trafi z naprawą najprawdopodobniej na Ciebie.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mają zdjęcia do tematu? Były już ładne środki z dużymi przebiegami, jak i zajechane z małymi. VIN i na BMW-Check albo telefon do serwisu.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz ten sam temat, słowem wstępu do moderatora. Przeczytałem temat odnośnie Zakładania tematów 2 razy... Przeszukałem już kawałek internetów na ten temat, lecz chciał bym poznać opinie użytkowników tego forum.

 

Witam forumowicze.

Sprawa wygląda tak. Planuję zakup BMW Serii 7, problem w tym, że nie mogę się zdecydować którą wersję wybrać, 3.0l benzyniaka o mocy 231KM czy 3.0l diesla o mocy 218KM.

Który z tych dwóch motorów (730d/730b) wypada lepiej pod względem spalania, bezawaryjności, stosunku mocy do masy?

Ogólnie nie chodzi o spalanie, bo gdybym chciał jeździć "jak najtaniej" to kupił bym pewnie Cinquecento w gazie... Chodzi o to, które z tych aut pojedzie Szybciej kiedy ja tego będę chciał i czy tym samym jeśli będę chciał jechać spokojnie spali mniej niż jego konkurent?

Liczę, ze ktoś być może miał okazję testować obydwa motory i wypowie się tutaj na ich temat.

 

Druga sprawa to ten telefon, który mi się cholernie nie podoba. Czy da się bez problemu usunąć ten telefon i mieć po prostu mały schowek? Czy da się usunąć/zastąpić ten panel z klawiszami po lewej stronie? Czy można ten samochód "połączyć" z moim smartfonem, powiedzmy przez Bluetooth, tak, żeby telefon spełniał funkcję "słuchawki bluetooth", żeby można było dzwonić z poziomu samochodu przez mój telefon? Da się podłączyć telefon do samochodu tak, alby można było bez problemu odtwarzać w samochodzie muzykę z telefonu?

 

 

P.S. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas "oglądania" samochodu przed jego kupnem? Jakieś wskazówki?

Dziękuję z góry za wszystkie wskazówki jak i opinie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książkę też chłopaki-kozaki podrabiają :) Najlepiej sprawdzić w ASO przebieg, czy się pokrywa. Aczkolwiek skrzynia, tak jak mówiłem już, wiele zależy od użytkowania. Mój znajomy przy dość sporym męczeniu jej i zerowej profilaktyce zajechał ją przy ok 300-350 tysiącach, aczkolwiek to nie reguła.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję porównać obydwa silniki i przyznam szczerze, że wolę diesla. O wiele lepiej zbiera się z dołu, jest ekonomiczniejszy, czuć zapasik mocy, a też prędkości na trasie 180-200 nie robią na nim wrażenia. Jeśli jeszcze ktoś o niego prawidłowo dbał to silnik przeżyje samochód. Szczególną uwagę to zwróć, żeby auto było dbane przez poprzedniego właściciela, bo kupno 7er po oszczędzającym na niej gościu to horror. To wiadomo standardowo, aczkolwiek popytaj czy był robiony automat, konwertery w nim lubią odmawiać posługi, w którymś momencie życia.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, jestem tu nowy, chciałbym poznac Wasze opinie na temat BMW 7 e65, 3.0 diesel, 215 km. Przymierzam się do kupna owej siódemki, znajomy mechanik mi ja odradzil, auto sluzylo by mi glownie do dojazdow do pracy, ( 4 razy w tygodniu trasa 30 km w obie strony, raz w tygodniu trasa 110 km w obie strony) droge do pracy mam srednia, tzn wyboista/nierowna, bez większych dzior. Czy zawieszenie jest az tak drogie w utrzymniu? i czy jest az tak kłopotliwe? jak elektronika? skrzynia biegów? Jak jazda w zime tak dużym samochodem ? Przepraszam za ilość pytan, chcem poznac Wasza opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jeździsz obecnie? bo tu punkt odniesienia ma kluczowe znaczenie ;) Auto jest znakomite, aczkolwiek trzeba kupić porządny egzemplarz by być z niego zadowolonym. Silnik, skrzynia zawieszenie są trwałe o ile za kierownicą nie siedzi małpa, a serwis jest na czas i na normalnych częściach. Jazda zimą przy dobrych oponach i sprawnej elektronice nie stwarza kłopotów. Ogólnie są to bardzo dobre auta dla zamożnych osób, jeżeli chcesz sobie znaleźć jeden z tańszych egzemplarzy, a do tego nie będziesz miał powiedzmy 10000zł na ewentualne naprawy to od razu zapomnij o tym modelu :wink: Niestety większość egzemplarzy które widać na ulicach czy w ogłoszeniach to niestety skrajnie zjechane wynalazki. Ciężko o normalny, zadbany egzemplarz :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie jeżdżę audi a3, 1.6, chciałbym przesiasc się na bmw, nie nawidze małych aut, ale puki czegos nie kupie jestem skazany na audi, odlozylem już 35 tys na bmw, czy kupie cos porządnego w tej kwocie? mam na oku owe bmw 730d za 30 tys. pozostale 5 chciałbym przeznaczyć na serwis (oleje itp.), wielkie dzięki za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7er nie miałem, mam MB S klasę. Przy takim aucie trzeba mieć w kieszeni 10000zł w razie czego na ewentualne wydatki, koniec kropka. Serwisy eksploatacyjne nie muszą być jakieś mega drogie o ile nie padnie coś nietypowego. Audi a3.... no niestety nie ma czego porównywać ;) Od siebie mogę dodać że jest gigantyczna różnica pomiędzy, klasą E a klasą S - mam oba więc nie zmyślam ;)

 

Na koniec mała dygresja: te auta są tak tanie bo zwykle po zakupie trzeba w nie wpakować kilka a nawet kilkanaście tys zł by jeździły normalnie, dlatego ja zawsze polecam lepsze/droższe egzemplarze bo jak sie kupi zajechanego to niezależnie od tego ile się w niego wpakuje $ to i tak pozostanie zjechanym chrupkiem :roll: Większość e65 jakie widzę to mili przypakowani panowie z łokciem wywalonym przez okno :|

 

Nie wiem ile trzeba zarabiać, bo to już indywidualna sprawa. Wiem natomiast że za dobre auto trzeba zapłacić dużo więcej niż wynika to z cen w ogłoszeniach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.