Skocz do zawartości

Oswietlenie Tablicy Rejestracyjnej - brak jednej lampki


trojeczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

od jakiegos czasi swieci mi sie blad "CHECK NUMPLATE LIGHT". Chodzi o oswietlenie tablicy rejstracyjnej. Mialem spalona jedna zarowke. Wymienilem na dobra (sprawdzilem ja nawet w slocie obok) ale dalej nie swieci i blad pozostaje. Co wiecej wymiana na kolejna zarowke oczywiscie tez nic nie dala. Macie jakis pomysl ? Zwarcie gdzies w srodku klapy ? Podpowiedzcie cos prosze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Bedzie blad bo komputer go pamieta.Najlepiej nie dzialaj tak hardcorowo i podjedz do kogos kto ma fejs do bmw i skasuje Ci blad na kompie.Moim zdaniem warto wydac 50 zl za usuniecie bledu a dodatkowo sprawdzenie kilku rzeczy niz po takim resecie kompa ma juz sie nie pozbierac.Moze inni tak robia i dalej dziala ale ja bym tego nie polecal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!! Mam dokładnie to samo nie świeci mi się jedna z lampek od podświetlania tablicy , i też wymieniałem żarówke.Na pewno nie jest to wina jakiegoś błędu w pamięci i nie pomoże kasowanie błędów( tym bardziej odpinanie akumulatora) po prostu coś jest uszkodzone i tyle.pokusiłem się i rozebrałem ten uchwyt z lampkami i przyciskiem do otwierania klapy i wydaje mi się że ścieżka zasilająca drugą żarówke jest zniszczona.Skoro jedna świeci a druga nie to nie wina błędu w pamięci i szkoda wydawać kase na kompa.Jestem umówiony z gościem w poniedziałek ma do sprzedania cały ten plastik z lampkami.Podłącze i dam znać co wyszło.A mysle że z tym problemem to najlepiej do kumatego elektryka.Pozdr !!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma błąd do tego że żarówka dalej nie świeci i to nie w lampie a w podświetlaniu tablicy.Tępy nie jestem i wiem żę po wymianie żarówki komputer możę potrzebować wykasowania błędu , ale żarówka powinna zaświecić bo błąd wyświetlany nie powoduje że prąd nie jest puszczany do żarówki.Kolega który zaczął ten post wyraźnie pisze żę wymienił żarówkę i dalej nie świeci i ja mam to samo i na pewno wykasowanie nagle nie błędu nie sprawi cudu że nagle zaświeci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że nie kumamy o co biega.Zgodze się z tobą żę po wymianie żarówki błąd na kompie możę być dalej sygnalizowany choć żarówka świeci.Skoro po wymianie nie świeci to trzeba najpierw zlokalizować powód dlaczego , naprawić , a potem zgasić ewentualny komunikat o błędzie. panimajesz ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo w x3, teraz przestała i druga świecić i klapa się nie raz otwiera jak jest deszcz lub bardzo wilgotne powietrze, także słyszałem że trzeba rozebrać tą osłonę gdzie lampki i tam sprawdzić ew wymienić tą listwę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze Wam, drodzy koledzy, moją historie. Pewnego pięknego dnia, moja tylna klapa, mojej x zaczeła się sama otwierać. Po naszemu, polskiemu, szukałem jakby to najtaniej....nasza krwistość, haha, zauwazylem, ze nie swieci sie jedna lampka w podswietleniu tablicy, wiec... niczym chlop z polski wzialem sprawy w swoje rece, wymieniłem zarowke, ot poprostu. Ale coo po jakims czasie okazalo sie, ze i nowa zarowka nie swieci, wiec wyminilem ją i po chwili.............dalej ciemnota, okazalo sie, ze jest spięcie w listwie laczacej podswietlenia z zamykaniem klapy.... prosta opcja polaka... mostek od punktu a do punktun b haha czyli prąd od lampki A do lampki B i juz wszystko jest ok.... klapa sie nie otwiera sama, lampki swiecą..... i jest git... dodam, Ze nie ma zadnych błedów, zadnych informaCJI, POZDRAWIAM. Edytowane przez Daniel666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jutro chyba czeka mnie jednak elektryk ;-(

Nowa zaroweczka dalej nie swieci pomimo skaskowania bledu.

Co wiecej po kolejnej wymianie zaroweczki blad wrocil.

Rozebralem listwe z zaroweczkami oraz zamknieciem klapk bagaznika, wysuszylem, obejrzalem ale nic nie widze spalonego albo przerwanego wiec czeka mnie chyba sprawny elektryk bo zaroweczka nie swieci a blad mnie wk.... !!! Dam znac !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lampki już świecą.Wymieniłem całą listwe.Koszt 80pln a naprawa tej starej to podejrzewam też będzie nie mały koszt bo trzeba ją rozlutowywać bo jest zgrzana( dlatego kupiłem inną).Tak czy siak u mnie już działa.Pozdro !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... :think:

 

to może ja coś powiem w tym temacie... zimą często bywa że tego typu problemy się pojawiają... i miałem a raczej mam podobną sytuację... z tą różnicą że żarówki mam dobre... a pojawia się komunikat o ich uszkodzeniu... :oops:

 

a jak sobie narazie radzę z tym problemem... :?: bo tak naprawdę po zimie sam ten problem znika... to w chwili obecnej lekkie "puknięcie" ręką w obudowę lapki oświetlenia tablicy powoduje znikniecie komunikatu... :norty:

 

wniosek... gdzieś tam w instalacji pojawia się z powodu mrozów jakieś "spięcie" "zwarcie" "rozwarcie" lub coś w tym rodzaju... które powoduję wywołanie komunikatu... i by je usunąć docelowo pewnie trzeba jak już wcześniej było napisane wymienić listwę... :cool2:

 

pozdrawiam

cosmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.