Skocz do zawartości

opony


tarkano

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli mają faktycznie 8mm to warto bo nowe tyle mają

co do oszczędności na paliwie to może wynikać z tego że michelinki to z zasady śliskie opony - czyli twarde

takie jest przynajmniej moje doświadczenie z tą marką i w tym rozmiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie jest tak ze jak opona jest starsza niz 3lata nadaje sie na smietnik ale w tej cenie z bieznikiem 8mm to sie oplaca

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

3 letnia opona nigdy nie zamontowana nie jest śmieciem.

Ale sprzedać jako nową nie można.

Ja po doświadczeniach z oponami powiem , że nie docenisz opony jak nigdy nie miałeś fabrycznie nowej opony.

Miałem micheliny tylko pilot primacy i byłem średnio zadowolony. Były zbyt twarde i przez to śliskie. Powoli ich ubywało ale nie o to mi chodziło. Ale te opony miałem na aucie jak je kupowałem i miały już trzy lata < ale mięsa miały grubo> więc nie wiem jakie były gdy były nowe.

Zmieniłem na nówki NOKIANY i od tej pory na inne niż zupełnie nowe nie zmienię.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nokiany nie są zbyt popularne, w tych mi bardziej chodziło o jakość i cenę ale trochę mało precyzyjna ta oferta. Nówki już miałem i z bardzo różnicy nie czuję po między nowym bieżnikiem a takim 8mm. zastanawiam się jeszcze między eco conti continentala. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro kupiłem w sumie 4 opony w "doskonałym stanie" i z bieżnikiem min 4,5 mm. Wszystkie do wywalenia, bo 4,5 mm miały w jednym może miejscu, a w reszcie jakieś 2 max, zwichrowane i parciochy. Za grosze kupowałem i na chwilę potrzebowałem, więc olałem sprawę.

3-letnia opona przechowywana we właściwy sposób jak najbardziej nadaje się do jazdy. Maksymalny czas życia opony określa się na 8 - 10 lat. Ostatnio kupiłem do Nissana żony nowe Fuldy, bo letnie choć w doskonałym stanie (bieżnik, profil itd.) miały już 10 lat. Niebawem to samo czeka jej zimowe Michałki, bo choć są nie do zdarcia i na pełnym lodzie nawet śmigają (pozdrawiam odpowiedzialnych za drogi osiedlowe... :mad2: ), to jednak wiek je już dyskwalifikuje...

 

Ja polecam kupić tańsze, ale nowe opony. Za 221 PLN /szt kupiłem Nankang'i i jestem z nich zadowolony. Śnieg, lód - nie ma problemu. Powyżej 120 już trochę szumią, ale do zniesienia. Z hamowaniem i szybszym wchodzeniem w zakręty też nie ma problemu (raz mi chyba do tej pory ABS zapracował, a ostro było). Oczywiście to nie opony do ostrej jazdy (choć kwalifikowane do 240 km/h), ale w końcu e39 to raczej limuzyna... No i nie ma mowy o lanserce :mrgreen: .

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.